Skocz do zawartości

problem z oswietleniem (naprawione str.2) uciekajaca masa...


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam nastepujace problemy na zegarze wywala mi kontrolki.

 

awaria lampy swiatel zewnetrznych

awaria tylnich swiatel przeciwmglowych.

 

do tego szybko migaja kierunki , swiatla awaryjne juz normalnie.

 

swiatlaprzeciwmglowe to te w tylniej klapie ? jak tak to dzialaja oba.

problemem jest w tylnich swiatlach przy wlaczeniu swiatel mijania delikatnie zaza sie 2 dolne zarowki zarowki sa 4 ulozone w litere L wiec srodkowa sie pali bo ma sie palic a 2 dolne sie zaza jedna to chyba stop a druga??

ponizej jak to wyglada psikalem sprayem do stykow i nic

http://img3.imageshack.us/img3/566/21022012218.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez DW1225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodziłem takei problemy w e90 i e91.Komunikat o braku światła cofania i pozycyjnego w kombi- choć wszystko świeciło i cuda z pozycjami w sedanie

Pomogła wymiana wkładu lamp. Choć technicznie wygląda to na pare blaszek i gniazda żarówek- to jednak generuje błędy.Ostatnio zauważyłem ,że nacisk na stope żarówki połączony pewnie z wibracjami z jazdy ścierają lub zgniatają cynę ze stopki , a żarówka na styku dolnym robi sie płaska - osad zostaje na kontaktowym docisku co może powodować zawirowania komputera.Wkład tylnej lampy z żarówkami w serwisie to 60 zeta więc nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj odlaczylem uchwyt na zarowki podalem prad na kazdy pin z osobna i nie zapalily mi sie 2 zarowki jak na zdieciu wiec w uchwycie to chyba problem nie jest gdzies kable sie ze soba przysmazyly ??co jest po lewej stronie w okolicach filtra przeciw pylkowego po prawo jest ukryty zbiorniczek plynu chamulcowego a pol lewej stronie nie mam tam zadnej elektroniki od swiatel ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jak jest z rozmieszceniem swiatel ktore swiatla tylnie to ktore?

po schemacie

http://img607.imageshack.us/img607/4813/lampy.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

na zielono to lamyp w klapie

zatem u mnie numer

1. to migacz

2. pozycja

3.stop

4. bez reakcji

5. wsteczny lub przeciwmglowy

6. przeciwmglowy lub wsteczny

 

czy tak powinno byc?

co jest pod 4 ? zarowki sa ale nie swieca

dodam ze w klapie jak zauwazylem mam 3 swiatla pozycje wsteczne i przeciwmglowe.

wedlug instrukcji jest 6 zarowek na strone a w klapie mam jakims cudem 3 swiatla nie wiem czy sa tez 3 zarowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo było w sedanie żony też sedan też 2007 .może podmien na chwile wkład ze znajomym - sprawdzisz bez kupna

 

w moim przypadku jest inaczej uchwyt na zarowki jest napewno sprawny.

wziolem do reki miernik .

wlaczylem pozycyjne oczywiscie lampe odlaczylem na jednym pinie mam 10v jest to pin od pozycyjnych, na pinie od hamulca i domyslam sie ze 2 zarowka obok to hamulec awaryjny na obu tych pinach mam niecale 2,5volta wiec gdzie szukac dalej awarii.

 

czy moze ktos sprawdzic u siebie po odlaczeniu tylniej lampy i wlaczeniu zaplonu ustawiajac na swiatla pozycyjne .

jakie jest napiecie na poszczegolnych pinach . podpowiem ze brazowy kabel to minus potrzebuje informacje na jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: jeszcze raz- :duh: to samo auto ,model ,rocznik,te same objawy...

u mnie winny wkład.

Miernik przy systemie busowskim :?: - no nie wiem co to ma z realiami :?: to nie plus i minus- jednym kablem idzie wiele sygnałów a każde zawichrowania generuje błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=70&t=178923&p=1295330#p1295330 szybko migajace kierunki

viewtopic.php?f=70&t=178834 problem z kontrolka braku paliwa

To twoje tematy czemu nie piszesz o pozostałych problemach z elektryką w twoim samochodzie, musisz podjechać do elektryka łatwo tego nie rozwiążesz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sumując- masz niezłą sałatę z kablami- typuje wiązkę na tył

 

 

Nie baw się, jeżeli masz tyle błędów zmienisz pól samochodu a błąd zostanie, masz sprawdzonego elektryka jedź do niego lub w ASO dowiedz się ile diagnoza i wtedy zmieniaj elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

 

wczoraj zagladam do bezpiecznikow i widze brak bezpiecznika numer 9.

wsadzilem na moment bezpiecznik 10A z innego miejsca w miejsce 9 sprawdzam

kierunki migaja normalnie swiatlo hamulca nie palilo sie samoczynnie mowie sprawa jasna wsadzilem bezpiecznik na swoje miejse spowrotem.

jade dzis rano do sklepu przejechalem ze 3 kilometry kierunki pracuja normalnie zero bledu i w dodatku bez bezpiecznika numer9.

po chwili komputer pokazuje problem ze swiatlami i kierunki znow szybko migaly .

kupilem bezpieczniki uzupelnilem brakujace sprawdzilem wszystkie inne i problem nadal bez poprawy.

podjechalem do bmw wziolem nowy uchwyt na zarowki podlaczylem dalej zadnej poprawy.

chcialem auto w aso sprawdzic kazali zostawic auto na 3 godz bo zamet maja.

ktos doradzi co to moze byc kolega sie upieral na uchwyt ale jednak gdzies indziel lezy przyzczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odebralem od jednego speca bardziej mechanika jak elektryka.

problem z oswietleniem znika gdy wyjmie sie zarowke stop chodzi o ta druga co swieci przy awaryjnym hamowaniu.

pojawia sie wtedy kontrolka ze jest problem z oswietleniem zewnetrznym. kierunkowskazy migaja normalnie.

natomiast jesli sa wszystkie zarowki chwile po uruchomieniu auta pojawia sie kontrolka odnosnie zewnetrznego oswietlenia i tylnich przeciwmglowych i kierunkowskazy migaja szybko . wtedy wystarczy ze pozbede sie tych 2 zarowek zostawie auto na moment wyciagajac kluczyk i znow dziala normalnie

co to moze byc? auto dopiero za tydzien trafi do elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzis bylem u handlarza od ktorego kupilem auto , zadzwonil po jakiegos elektryka ktory byl na urlopie.

chlop poprowadzil narazie mase od bateri do uchwytu zarowki chwilowo bez bledow jesli po prau dniach bedzie tak nadal to powiedzial ze juz na gotowo poprowadzi nowy kabelek.

A wiec jak ktos bedzie mial podobny problem, oba swiatla stop lekko sie pala bez chamowania to zalecam doprowadzic nowa mase bo moze sie okazac ze jest problemem jest uciekajaca masa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Witek, jak jestes w kraju to się łaskawie pofatyguj do mnie zerkniemy co i jak

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, jak jestes w kraju to się łaskawie pofatyguj do mnie zerkniemy co i jak

jestem w DE do polski to dopiero latem do tego czasu juz bedzie zrobione na gotowo mam nadzieje ze juz w przyszlym tygodniu bedzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.