Skocz do zawartości

falujace obroty na biegu jalowym[gaz]-e39/520i/96r


biszek16

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem w mojej buni.. A wiec faluja mi obroty na gazie , czuc strasznie po obrotach gdy sie samoczynnie przerzuci na gaz, [gaz sekfencja stag 300plus] probowalem juz wiele rzeczy takie jak : odma .waz odmy, czujnik walka rozrzadu-walu korb, krokowiec,czyszczenie przepustnicy, czujnik temperatury powietrza dolotowego, nic nie pomoglo, stwierdzilem ze pojade na kompa. Na kompie zero bledow jedynie co to czujnik temperatury zewnetrznej oraz czujnik temperatury silnika(wskazowka sie podnosi ) wszystko dziala jak nalezy, ale dalej falujace obroty na biegu jalowym (tylko na gazie ) na benzynie wszystko chula , pojechalem do gazownika i co sie okazalo ze są slabe lub wolne czasy wtrysku mam srednio 1,8 a powinienem miec powyzej 3 ... (aha dodam jeszcze ze bunia czasaMI na benzynie nie chce sie wkrecic na wysokie obroty tak jakby odcina zaplon zero mocy przewaznie kreci sie do 1,5tys obrotow ) ale na jalowym biegu nic sie nie dzieje

moje pytania

1. co odpowiada za czasy wtrysku ??

2. gazownik powiedzial ze to sonda (ale sonda nie wyskakuje na kompie) czy to moze byc prawda ?

3. co wy o tym myslicie i co dalej mam robic poniewaz gnebia mnie te obroty :) czasami chodzi przez 10min dobrze a czasem lapie takiego swira ze obroty skacza o 700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

źle dobrane wtryskiwacze od gazu < jakie wogóle masz bo napisać , że masz instalację stag to w zasadzie jak nic nie napisać.

Albo błędy montażysty gazu < za długie wężyki lub za grube> Winna jest instalacja gazowa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo masz na gazie zrobione? u mnie jak zapchały się wtryskiwacze od gazu to tak chodził na jałowym ale i też miał mniej mocy (tylko ja braku mocy tak nie odczułem dopiero po ich czyszczeniu ) i czy wymieniasz regularnie filtr od gazu ? Może wtryskiwacze są zabrudzone wystarczy, że zatankujesz raz na jakiejś lipnej stacji (tak było w moim przypadku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Faluja mi obroty w e39 2.8i na jednym vanosie Jakis czas temu falowaly mi obroty(tylko przy parkowaniu pod gorka gdy przytrzymalem go na sprzegle dłużej) wyczyscilem przepustnice i krokowca. Po zabiegu zaczely falowac caly czas na biegu jalowym

Kiedy jade jest ok. Ludzie pisali mi pisali ze to lewe powietrze lapie i zebym spsikal przewody plakiem zeby zlokalizowac dziurę. Spsikalem caly silnik praktycznie i nie podnioslo mi obrotow w zadnym momencie;/ macie moze jakies pomysly? Dodam ze po czyszczeniu przepustnicy i krokowca wymienilem czujnik walu i walka oraz zalozylem gaz stag 300. Na gazie poszarpuje lekko na wolnych obrotach. Juz nie wiem gdzie szukac przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.