Skocz do zawartości

F10/F11 LCI - Facelifting


Dawid S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież już od dawna S klasa jeździ z 4 cylindrami i ma przyzwoite osiągi jak na takiego kolosa, więc nie ma co patrzeć na takie drobnostki. Obecnie samochody z 4 cylindrowymi silnikami mają niewiele gorsze osiągi niż ich odpowiedniki sprzed 20 lat z motorami V8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ale jednak 3 cylindry (1,5 l pojemności) w pięciometrowym aucie to byłby ewenement. No chyba że faktycznie w tym kierunku podąża teraz motoryzacja...

Może okaże się za chwilę, że 520d to model o średnich osiągach w serii 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli w przyszlej serii 5 z 4 cylindrowej benzyny wyciagna 300KM a z diesla 250KM to chyba niewielu klientow doplaci do pojemnosci powyzej 2000cm3. Oznaczenie 520D bedzie zawsze jednym ze slabszych ale za to mocniejsze wersje 2 litrowego silnika beda pewnie nosic nazwy nawet i 530D i 530i. A potem w Polsce zmieni sie akcyza i bedzie liczona od mocy a nie od pojemnosci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
merc a klasa AMG ma z 2 litrów 350 kM, volvo S60 wchodzi z silnkiem 306 kM z 2 litrów, a BMW od czasów E60 w modelu 535i z 3 l ma dalej 306 kM, nawet w nowym X5 ten silnik ma być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
merc a klasa AMG ma z 2 litrów 350 kM, volvo S60 wchodzi z silnkiem 306 kM z 2 litrów, a BMW od czasów E60 w modelu 535i z 3 l ma dalej 306 kM, nawet w nowym X5 ten silnik ma być

a co z trwałością jeszcze nic nie wiadomo natomiast 35i poza pompami wody i latają bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
merc a klasa AMG ma z 2 litrów 350 kM...

Hehe... a dopiero był płacze, ze 1997cm3 180kW jest wyżyłowany do granic możliwości...

 

Chyba aż taki wyżyłowany nie jest skoro programem robi się bezpieczne 290KM i to bez problemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jaka jest roznica miedzy F10 535d przed i 535d po lifcie .

 

czy podobnie jak w e60 dizle biturbo przed i po lifcie to dwa calkiem rozne motory ?

 

czy to ten sam silnik tylko ze zwiekszona moca i momentem tak jak w 530d ? orientuje sie ktos ?,wiem tylko tyle ze przed ma 299 a po 313 hp .hehe:)

 

Jakies opinie na temat tych jednostek ? chccialbym uzyskac jak najwiecej informacji na temat 535 pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

..jaka roznica silnika 535d przed i po LCI - po lifcie ma gwarantowane wartosci momentu i KM a nie jak wychodzilo ok. 5% mniej, tak jak kriss pisze inna mapa w sterowniku w ASO twierdza iz caly osprzet i silnik jest ten sam.

-wiec nadal sie potwierdza autko po LCI jest dopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowal ktos grille LCI do pre-LCI? Na bimmerpost pisza, ze wchodzą bez problemu, aczkolwiek 90% postów dotyczy M5. Strasznie mi sie spodobał ich design, jak patrze na pre-LCI teraz to mam wrażenie ze grill designersko dekada wstecz :mrgreen:

 

Jak się dobrze przyjrzeć to chyba nie pasuje ....

http://f10.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=829336&d=1362979052

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te zdjęcia są zrobione tak, że grille wyglądają inaczej. Ale to chyba tylko złudzenie. W rzeczywistości nie widać różnicy w wielkości, więc całkiem możliwe że pasują. Wystarczy poszukać zdjęć centralnie z przodu i wtedy już ciężko definitywnie stwierdzić tak czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam że być może nie ma różnicy. Może faktycznie fotki tego nie oddają :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pasują, zderzak m-pakietowy się przecież nie zmienił. Będę w piątek w ASO na serwisie olejowym, to sprawdzę temat i zamówię komplet nowych, jeśli wchodzą :cool2:

 

Te z nowej M5 są mega, ale szkoda że nie można zamówić wersji bez plakietki "M5" na nich. Troche nie podchodzą mi w takiej konfiguracji do 2.0d :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pasują, zderzak m-pakietowy się przecież nie zmienił. Będę w piątek w ASO na serwisie olejowym, to sprawdzę temat i zamówię komplet nowych, jeśli wchodzą :cool2:

 

Te z nowej M5 są mega, ale szkoda że nie można zamówić wersji bez plakietki "M5" na nich. Troche nie podchodzą mi w takiej konfiguracji do 2.0d :wink:

 

Można chyba kupić wersję z samą literką "M" :mrgreen:

I coś takiego chyba sobie założę jeśli jest wersja w całości czarna. Wygląda naprawdę super :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.