Skocz do zawartości

F10/F11 LCI - Facelifting


Dawid S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj w ASO zauważyłem kolejny hit związany z przednimi reflektorami zwykłymi, czyli ksenonami, w F10 LCI. W starym modelu mamy piękne diodowe migacze. W nowym jest "piękna", pomarańczowa żarówka widoczna z daleka. Kaszana na maksa. BMW chyba zrobiło to specjalnie żeby wszyscy zamawiali LEDowe, bo inaczej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, jak można się tak cofać w rozwoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 414
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie to rozwala, aby kierować sie zakupem ze wzg. na to, jak będę postrzegany poprzez światła kierunkowskazów. :duh:

JA mam dobrze widzieć, co sie dzieje przed autem.

Dla mnie priorytetem jest wnętrze, właściwości trakcyjne, komfort, wygoda, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUX, to nie chodzi o postrzeganie przez ludzi, tylko o dziwne posunięcia BMW, które tnie na jakości tam, gdzie klient MOŻE nie zauważy. I pewnie 99% nieświadomych ludzi tego nie zauważy, a firmie zostanie trochę kasy w kieszeni. Takich tematów w F10 i nie tylko po lifcie jest sporo.

 

Widać już "gołym okiem" że są cięcia wszędzie, jeśli część ma kosztować mniej te 10 eurocentów to na pewno znajdzie sie w F10 :wink: i to jest bardzo niepokojące działanie m.in. z mojego punktu widzenia. W końcu płacę za tą "jakość premium" a dostaje produkt po ostrych cięciach. Kiedyś premium to znaczyło "jedno z lepszych", dziś sam już nie wiem co to znaczy, ale na pewno nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie rozumiem fenomenu świateł ledowych w przypadku oświetlenia typu kierunek, pozycja etc. Z czego wynika ten szał na takie lampki. Czy zwykła żarówka nie może być wysokiej jakości? Coś z jej światłem jest nie tak? Chyba widmo tego źródła światła jest bardzo zbliżone do światła dziennego. Ktoś może mi napisać po co w ogóle te ledy się montuje. Jedyna przewaga o jakiej wiem to niższe zużycie energii oraz dłuższa żywotność /choć już ktoś napisał że firmy i nad tym pracują aby ledy zaczęły się psuć/. Ale czy niższe zużycie energii elektrycznej przekłada się na koszt paliwa w taki sposób by zniwelować wyższą cenę tych świateł? Śmiem stanowczo wątpić.

Moim zdaniem za wyborem oświetlenia ledowego przemawiają jedynie argumenty subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDY to niższe zużycie prądu i brak zużycia, przynajmniej w teorii. Niby to nic, ale w E65 i E91 ze względu na nasze przepisy żarówki w ringach zmieniałem co pół roku, w aucie w którym dostęp do lampy jest jak Mission Impossible to nic przyjemnego. Już pomijam fakt że ASO za wymianę tych żarówek woła kwoty wręcz śmieszne. Gdyby tam były LEDy, to ten problem nie istnieje.

 

Nie wiem jak jest z jakością światła etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy w światłach mijania są tańsze w masowej produkcji niż ksenon, pewnie z powodu braku kosztownej, szklanej soczewki, sam plastik. Dlatego producenci mają parcie na te ledy. Wcisną każdą ściemę by móc produkować wszystko z plastiku czyli najtańszego materiału.

Natomiast ledy w kierunkach czy stopach są widoczne dużo wyraźniej i z większej odległości, zarówno w słoneczny dzień jak i ciemną noc, dlatego żarówka w kierunku to duży krok wstecz w oświetleniu.

 

Oo, nawet takie rysunki znalazłem, widać, że led jest prostszy w budowie:

 

http://www.digikey.com/Web%20Export/techzone/lighting/article-2012march-led-drivers-for-automotive-fig2.jpg

 

http://www.oemxenonshop.com/OEM-Xenon-Headlights-Parts/Audi-A6-C7-LED-Headlight.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mnie to rozwala, aby kierować sie zakupem ze wzg. na to, jak będę postrzegany poprzez światła kierunkowskazów. :duh:

JA mam dobrze widzieć, co sie dzieje przed autem.

Dla mnie priorytetem jest wnętrze, właściwości trakcyjne, komfort, wygoda, etc.

 

A kto pisał o postrzeganiu przez innych. Mam ochotę podchodząc do auta cieszyć nim oko. BMW to piękne samochody i jak jedna, dziwna, pomarańczowa żarówka psuje całe piękno, to mnie to nie odpowiada. Szczególnie, że światła przedliftowe są bardzo ładne i mają fajne, diodowe migacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ta kierownica jest w F10 dostępna dopiero od liftu czy wcześniej też można było ją wybrać? Jest przekozacka :cool2: kawał kiełbasy.

http://s1.fotowrzut.pl/9B6OF1AC70/1.jpg

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś gdzieś Pemek, że stara z M-paku Ci lepiej pasuje, ale chyba od zwykłej sportowej różni się niewiele. Nowa kiera jest niczym wyjęta z auta ultra sportowego, jak nic pasuje do Twojego silnika :cool2:

Nie wiesz czy grubością i średnicą są takie same?

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W nowym tygodniku motor sa umieszczone zdjecia nowej 5 - jesli tak bedzie wygladala to ja juz sie pisze na nia :norty:

 

Za każdym razem, jak nowy model wchodzi, to są takie wpisy. :lol:

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152589895050616&set=a.467634270615.288929.204480010615&type=1&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

516d :mrgreen: będzie z kogo ciagnąć wała :norty:

Myslisz, że w Monachium siedzą idioci i zrobli to celowo, aby gawiedź miała radość? :roll:

Dlaczego tak drastycznie chcesz określić oszczędnych kierowców?

Nie wstyd Tobie?

Ty sobie kupisz 530 a eMkowcy mogą lacha drzeć z „bidusa", który klekotem jeździ.

Trochę pokory, trochę pokory...

 

Jakieś złe emocje masz w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.