Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

A części 2 i 3 to co?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuje zebrac sie duza iloscia osob z n47 i wjechac autami w siedzibe bmw deutschland . Mozg sie lasuje jak to czytam....im wiecej czytam tym bardziej tesknie za 407.....

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

407 proszę Cię .........

Jezdziles moze 407? ja smigalem 3 lata i nic wsumie mi sie znia nie dzialo, pare razy zatkal sie filtr. A jesli chodzi o fotele sa oniebo wygodniejsze niz w buni ktora teraz mam. :D

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skoro w zestawie naprawczym są nowe zębatki z poprawionym kształtem, to nie trzyma się kupy teza, że problem wróci. Zresztą jak sam zauważasz nie ma przypadków zerwania łańcucha po naprawie. A aut które zrobiły już koło miliona km z tym silnikiem pewnie trochę jest.

Zejdz na ziemie , milon przebiegu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zebrac sie duza iloscia osob z n47 i wjechac autami w siedzibe bmw deutschland . Mozg sie lasuje jak to czytam....im wiecej czytam tym bardziej tesknie za 407.....

To może zacznij jeździć a nie czytać. Wcale się nie dziwię że mózg Ci się pasuje. Ja też mam to uczucie jak czytam wypociny niektórych posiadaczy M47 o silniku którego na oczy nie widzieli.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja kupiłem trzy beemki z silnikiem N47. Jak je sprzedam to dalej nie zmienię zdania, że póki co nie ma lepszego diesla do lekkiej osobowki na świecie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zebrac sie duza iloscia osob z n47 i wjechac autami w siedzibe bmw deutschland . Mozg sie lasuje jak to czytam....im wiecej czytam tym bardziej tesknie za 407.....

To może zacznij jeździć a nie czytać. Wcale się nie dziwię że mózg Ci się pasuje. Ja też mam to uczucie jak czytam wypociny niektórych posiadaczy M47 o silniku którego na oczy nie widzieli.

tylko problem jest w tym, że po przeczytaniu tego wszystkiego każdemu odechciałoby się go kupić i nim jeździć... myślę, że większość użytkowników N47 tego czy innego forum kolejnego bmw z takim silnikiem nie wybrałoby ;) aczkolwiek mogą się zaraz pojawić posty treści "moje kolejne bmw tez będzie z N47 bo jest super", ale jak to w życiu każdy broni swego i choć by się pier... co chwile to i tak będzie miód malina orzeszki w karmelu :mrgreen:

W zyciu mozna bronic swojego...jesli jest powod> :D a dlaczego mam mowic kiedy rozrzad mi padnie ze moje auto to mega bryka bo to bmw a to ze sie sypie to co nie powinno to juz inna sprawa...aktualnie nic u mnie nie ma 156tkm ale juz wiem ze jesli nic nie mialem robione szlak mnie trafi napewno. Jazda z taka swiadomoscia nie jest za dobra ... i to nie jest naciaganie na sile sobie problemu ale skoro tyle ludzi pisze, mowi i narzeka to cos w tym jest. A co do silnika n47 to napewno kultura pracy jest super plus bardzo oszczedne :D a to mi sie podoba

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz tylko jedno. Narzekają w większości posiadacze M47, a nie posiadacze N47. Zastanawiające, prawda?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że n47 jest pozbawiony wad swojego poprzednika + jest cichszy i ekonomiczniejszy, jego wadą jest ten cholerny rozrząd, no ale co możemy zrobić... ja się czuje zrobiony lekko w bambuko. Nie mam pretensji o zużywalny Łańcuch (chociaż jego wykonie pozostaje dużo do życzenia - nie wiem czy w quadach nie jest grubszy, no ale może inżynierowie redukują masę auta :P ) tylko o miejsce gdzie jest rozrząd no i o ten 'wałek z wałkiem' (nie wiem czy jest jakiś plus tego rozwiązania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
407 proszę Cię .........

Jezdziles moze 407? ja smigalem 3 lata i nic wsumie mi sie znia nie dzialo, pare razy zatkal sie filtr. A jesli chodzi o fotele sa oniebo wygodniejsze niz w buni ktora teraz mam. :D

jeździłem i to sporo jak lubisz komfortowe słabo prowadzące się auta z plastikami wokół radia ala chiński magnetofon i tysiąc pokręteł to spoko, rozumiem że opony zmieniałeś u pierwszego lepszego wulkanizatora :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziles moze 407? ja smigalem 3 lata i nic wsumie mi sie znia nie dzialo, pare razy zatkal sie filtr

Ja jeżdżę 520d N47 dwa lata, nic się nie dzieje i do tego filtr mi się nie zatkał...

 

Jak swojego kupowałem to kilka takich z przebiegami 250-300 tys widziałem:

http://suchen.mobile.de/auto/bmw-520-diesel.html?useCase=ChangeSortOrder&__lp=219&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=17&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&sortPath=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&defaultOrder=DESCENDING&lang=de

 

Dwa razy spytałem, czy może coś z rozrządem było robione (chocież wiedziałem, że takie akcje to tylko w Polsce) - za drugim razem gość spojrzał ma mnie wybałuszonymi oczami, i więcej nie pytałem. Takie opowieści jakie tu się czyta to dech zapiera. Lepsze niż Kobra za komuny. Najlepsze są " Mózg sie lasuje jak to czytam" albo "o ja pier.., w życiu bym nie kupił", albo "Proponuje zebrac sie duza iloscia osob z n47 i wjechac autami w siedzibe bmw deutschland". Ja bym jeszczo dodał, że to napewno zemsta Niemiec za 2 wojnę, specjalnie to zrobili, mówię wam :D :D :D

 

A tak przy okazji to N57 ma ten sam rozrząd co N47 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

407 proszę Cię .........

Jezdziles moze 407? ja smigalem 3 lata i nic wsumie mi sie znia nie dzialo, pare razy zatkal sie filtr. A jesli chodzi o fotele sa oniebo wygodniejsze niz w buni ktora teraz mam. :D

jeździłem i to sporo jak lubisz komfortowe słabo prowadzące się auta z plastikami wokół radia ala chiński magnetofon i tysiąc pokręteł to spoko, rozumiem że opony zmieniałeś u pierwszego lepszego wulkanizatora :mrgreen:

 

mi sie wydaje ze chyba tobie sie w dupie...p....lo...ja mialem 407 na wypasie....poza duzymi predkosciami typu 200km/h bo sie bujalo...plastki a co masz w e 90?? emelinium :D a co maja opony ?

do auta w e91 swoim kupilem nowe...radio mialem z nawka, dvd itp sprawami.....

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mi sie wydaje ze chyba tobie sie w dupie...p....lo...ja mialem 407 na wypasie....poza duzymi predkosciami typu 200km/h bo sie bujalo...plastki a co masz w e 90?? emelinium :D a co maja opony ?

do auta w e91 swoim kupilem nowe...radio mialem z nawka, dvd itp sprawami.....

 

no cóż raczej nie będe Cię przekonywał mogę tylko współczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by w tym wątku wypowiadali się posiadacze N47 którzy mają problem z łańcuchem.

Posiadaczy M47 uprzejmie proszę o stworzenie własnego topicu pod tytułem "Kupiłbym N47 ale się boję"

 

Ja o swój łańcuch jestem spokojny...i nie sieję siary o tym jaki to M47 jest zawodny i badziewny.

Nie miałem z nim do czynienia,więc się nie wypowiadam i niektórym radzę to samo.

Pojeździcie N47,zrobicie kilkadziesiąt tys km,to wtedy się podzielicie uwagami na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by w tym wątku wypowiadali się posiadacze N47 którzy mają problem z łańcuchem.

Posiadaczy M47 uprzejmie proszę o stworzenie własnego topicu pod tytułem "Kupiłbym N47 ale się boję"

 

Ja o swój łańcuch jestem spokojny...i nie sieję siary o tym jaki to M47 jest zawodny i badziewny.

Nie miałem z nim do czynienia,więc się nie wypowiadam i niektórym radzę to samo.

Pojeździcie N47,zrobicie kilkadziesiąt tys km,to wtedy się podzielicie uwagami na jego temat.

 

:cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba admin powinien oczyscic temat, bo niezla obore niektorzy koledzy tu zrobili :duh:

 

Faktycznie zrobil sie smietnik, niestety mam w tym duzy udzial. Oczyszczacza potrzeba !:D :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

I jeszcze na domiar zlego szyba w buni dzisiaj pierdyknela.... :(

gorik79 chyba mi zle zyczyl ...

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.