Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, ponieważ zacząłem się "dosłuchiwać" po przeczytaniu tego tematu, wcześniej nic niepokojącego nie słyszałem. Dlatego nie wiem czy faktycznie coś lekko jest słyszalne, czy już sobie podświadomie to wmawiam. Na wielu filmikach rozrząd po wymianie pracuje głośniej niż u mnie dlatego może ktoś, kto jest w temacie coś usłyszy - tak jak poprzedni użytkownicy wstawiali filmy z pytaniem czy Waszym zdaniem jest coś niepokojącego słyszalne. Mimo rocznika 2008 mam silnik C - ale nie wiem, czy jakieś istotne poprawki były wprowadzone w stosunku do A w tym roczniku...

 

Ja bym jezdzil, ewentualnie pojechal na sprawdzenie, zeby sie uspokoic, ale pewnie sobie wmawiasz. Ja tak juz sobie wmawialem alternator, pompe wody etc. Lepiej nie sluchac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Podepnę się pod temat, mój pacjent e91 318d 212k przebiegu w automacie. Jestem raczej przekonany, ze to raczej rozrząd ale chce zapytać się internetowych fachowców przed poszukiwaniem mechanika na Pomorzu.


Link do filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internetowych fachowców

Troszkę dziwnie to brzmi, jakby sarkazm. Można również odpowiedzieć, że możesz poszukać w internecie ale ja do takich nie należę więc podam przykład gdzie choć jest już kilka wątków na ten temat i można spokojnie znaleźć,a wystarczy poszukać w internecie :D

Proszę: Adam Serwis na GD-Osowa, WFK BMW, BMW serwis KWIATKOWSKI z Robakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
antiol wymienić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest możliwość aby ktoś wrzucił filmiki z prawidłowo pracującym silnikiem zaraz po wymianie rozrządu?


Najlepiej nagrane na zimnym i ciepłym silniku, na otwartej przestrzeni aby nie było żadnych dodatków akustycznych.


Wiem ze to żadna diagnoza, ale dla tych wszystkich co szukają porady tutaj wrzucając filmik pracy swoich aut, mieliby jakieś odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
antiol wymienić.

Czyli coś niepokojącego słychać? Czy tak profilaktycznie?

Wg mnie słychać, ale to tylko nagranie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie cisza jak "makiem zasiał..."

Jak słychać łańcuch to na pewno któreś ogniwo odkształciło się i szoruje.

Poza tym jak auto ma ok 200 tyś. km i wiecie, że na pewno siedzi oryginał łańcucha to nie ma się tu nad czym zastanawiać. Wymiana... Póżniej będzie płacz i lament, że się zerwał itd. :duh: Trzeba zapobiegać, a nie leczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe, że jakikolwiek dźwięk, który mógłby wydawać się niepokojący (ale naprawdę bardzo cichy) pojawia się dopiero po rozgrzaniu silnika - przejechaniu kilku km? I czy ten słynny "szelest" od 1500 obrotów na postoju, czy taki dźwięk to normalna praca łańcucha? tzn. jest on słyszalny po prostu, ze względu na umiejscowienie z tyłu silnika? oczywiście mówię o sytuacji, gdy ten dźwięk nie jest głośny, tylko lekko słyszalny w tle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tej strony co nagrałeś to możemy typować, która rolka jest najgłośniejsza..strasznie nim miota, jak wygląda koło pasowe, poduszki silnika, korekcje?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby poduszki i koło pąsowe są ok. Wtryski nie były sprawdzane. Pare dni temu zauważyłem w sumie przez przypadek przy dolewaniu płyny do spryskiwaczy, se coś dziwni chodzi- syczy no i te drgania jakby zaraz miał wyskoczyć. Problem w tym tez ze do najbliższego speca mechanika mam ok 40 km. Łańcuch wytrzyma czy lepiej lawetę zamawiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zacznij od sprawdzenia błędów i korekcji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czytałeś co napisałem wcześniej? Nagrywając w tym miejscu nie da się usłyszeć jaki dźwięk wydaje rozrząd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze o opinię, czy słychać "szelest" łańcucha podczas zwiększania obrotów na postoju. Nagrałem krótki filmik na rozgrzanym silniku, na otwartej przestrzeni, tak aby dźwięk był jak najbardziej wyraźny. Wydaje mi się, że jakoś słychać ten łańcuch, ale podobno wynika to z konstrukcji silnika, a jeśli słychać to czy jest to w normie (oczywiście wiem, że na podstawie nagrania może nie być w 100 procentach wiarygodne). Oglądałem filmiki po wymianie i dźwięk był podobny do mojego.


Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic ciekawego nie słychać w ten sposób.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek21112 podłączyłem pod komputer żadnych błędów nie ma, na sprawdzenie korekcji muszę poczekać, aż kolega który ma większe pojecie odemnie będzie miał czas. Sprawdziłem jeszcze raz kolo pasowe, nagrałem filmik ale na wyłączonym silniku, niby guma ma jakieś mikropęknięcia - możliwe, ze padnięte .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.