Skocz do zawartości

Zmiana podłokietnika na przesuwany


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W swoim samochodzie, mimo bardzo bogatego wyposażenia, mam "sztywny" podłokietnik... Czy zmiana na ten suwany to jakiś skomplikowany temat? Chodzi o łatwość wymiany... nie chciałbym aby okazało się, że trzeba cały środkowy tunel rozbebeszać...

Edytowane przez opa_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że taka modyfikacja jest jak najbardziej możliwa i raczej niezbyt trudna do zrealizowania. Mało tego - niektórzy zastępują podłokietniki z e39 na te przesuwane i otwierane z e38, które są trochę większe i posiadają kilka schowków w środku i wcale nie potrzebna jest jakaś potężna ingerencja w środkowy tunel. Zdaje się, że na forum bmw5er.pl jest kilka postów w tym temacie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że taka modyfikacja jest jak najbardziej możliwa i raczej niezbyt trudna do zrealizowania. Mało tego - niektórzy zastępują podłokietniki z e39 na te przesuwane i otwierane z e38, które są trochę większe i posiadają kilka schowków w środku i wcale nie potrzebna jest jakaś potężna ingerencja w środkowy tunel. Zdaje się, że na forum bmw5er.pl jest kilka postów w tym temacie.

Pzdr.

 

To przesuwane podłokietniki z e39 nie mają schowka jak to jest w przypadku sztywnego podłokietnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest - być może te pełne, bez terminala pod telefon mają jakieś schowki. Pewnie są też tylko takie, które się jedynie przesuwają. Ja np mam jedynie przesuwany bo na środku mam wpinany terminal pod Nokię. Szczerze mówiąc to chętnie bym go podmienił na podłokietnik z pełnym oparciem ale właśnie otwierany z jakimiś schowkami w środku bo ten terminal na tel jest mi niepotrzebny (łączę się przez fabryczny BT z moim Galaxy S II) a do tego niezbyt wygodny dla reki kiedy się na nim oprzeć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest - być może te pełne, bez terminala pod telefon mają jakieś schowki. Pewnie są też tylko takie, które się jedynie przesuwają. Ja np mam jedynie przesuwany bo na środku mam wpinany terminal pod Nokię. Szczerze mówiąc to chętnie bym go podmienił na podłokietnik z pełnym oparciem ale właśnie otwierany z jakimiś schowkami w środku bo ten terminal na tel jest mi niepotrzebny (łączę się przez fabryczny BT z moim Galaxy S II) a do tego niezbyt wygodny dla reki kiedy się na nim oprzeć.

Pzdr.

 

Dlatego nie chciałem telefonu w samochodzie, ta opcja się nie sprawdza. W e39 masz seryjny BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w mojej wersji niemiec sobie tak zamówił i już fabrycznie mam wrzucony moduł ULF, który odpowiada za obsługę zestawu telefonicznego Bluetooth. Nie powie - bardzo wygodne rozwiązanie i jak na razie - bezkonfliktowe bez względu na to jaki telefon melduję w systemie BT.

Według VIN się to nazywa fachowo:

0644 Preparation for mobile phone with Bluetooth

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w mojej wersji niemiec sobie tak zamówił i już fabrycznie mam wrzucony moduł ULF, który odpowiada za obsługę zestawu telefonicznego Bluetooth. Nie powie - bardzo wygodne rozwiązanie i jak na razie - bezkonfliktowe bez względu na to jaki telefon melduję w systemie BT.

Według VIN się to nazywa fachowo:

0644 Preparation for mobile phone with Bluetooth

Pzdr.

 

Zazdroszczę ci tego systemu BT... Jedyna rzecz, której mi brakuje w samochodzie. Dowiadywałem się o dołożeniu tego systemu ale trochę to kosztowne, tym bardziej że nie mam instalacji pod telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - żeby to dołożyć to trochę kablomanii jest do ogarnięcia + kilka gratów. Biorąc pod uwagę ceny jakie sobie winszują handlarze za części używane do e39 robi się to nieopłacalne. Już lepiej sobie kupić jakiś przenośny zestaw BT do telefonu. Niektóre są np sprzężone zdaje się z transmiterami FM wtedy masz w trakcie rozmowy nagłośnienie przez system audio w aucie - trzeba tylko radio dostroić na odpowiednią częstotliwość aby odebrać sygnał z transmitera FM.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam w swojej przesuwany i otwierany.Jednak z nazwą schowek to bym się nie rozpędzał,zmieszczą się tam co najwyżej ze 2 paczki fajek i zapalniczka :mrgreen:

Co do przesuwania to faktycznie jest to wygodne,mam cały czas wysunięty.Jest jedna rzecz która mnie irytuje-to brzęczący magnes/zamek podłokietnika

Jak się to rozbiera to nie wiem,nigdy nie próbowałem.Ale się da bo tapicer obrabiał mi go skórą.

Przesuwany pisze się przez U.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwany pisze się przez U.

 

ups... co za niedopatrzenie z mojej strony :duh: . No nic każdy może się pomylić hehe :mrgreen: . Właśnie zastanawiam się nad ruchomym (co by trochę politycznie to wyglądało) podłokietnikiem w skórce. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej przesuwany i otwierany.Jednak z nazwą schowek to bym się nie rozpędzał,zmieszczą się tam co najwyżej ze 2 paczki fajek i zapalniczka :mrgreen:

również posiadam takowy podłokietnik przesuwno-uchylny i niestety jego pojemność nie jest imponująca, ale drobniaki na myjkę i portfel(zależy kto jaka ma wypłatę :lol: ) wchodzą bez problemu :twisted: ale bankowo lepszy taki niż zwykły sztywny

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej przesuwany i otwierany.Jednak z nazwą schowek to bym się nie rozpędzał,zmieszczą się tam co najwyżej ze 2 paczki fajek i zapalniczka :mrgreen:

również posiadam takowy podłokietnik przesuwno-uchylny i niestety jego pojemność nie jest imponująca, ale drobniaki na myjkę i portfel(zależy kto jaka ma wypłatę :lol: ) wchodzą bez problemu :twisted: ale bankowo lepszy taki niż zwykły sztywny

 

Ja mam akurat tak ustawiony fotel, że podłokietnik jest dla mnie idealnie dopasowany jeżeli chodzi o jego sztywną pozycję :D. Za to mam większy schowek w którym coś się mieści :mrgreen:

 

Przy okazji, ktoś wie czy przesuwany podłokietnik miał jakieś odzwierciedlenie w kodzie wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opa_pl nie kituj że jak masz na sztywno podłokietnik to jest większy, bo kumpel z roboty ma taki i rozmiarowo jest taki sam jak mój,chyba że po lifcie były inne a co do oznaczenia to mój ma takie: S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni - teraz trzeba by porównać czy tak samo oznaczony jest w wersji na sztywno, chociaż zdaje mi Się że tak, inne oznaczenie może mieć w wersji osobno dla kierowcy i pasażera
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opa_pl nie kituj że jak masz na sztywno podłokietnik to jest większy, bo kumpel z roboty ma taki i rozmiarowo jest taki sam jak mój,chyba że po lifcie były inne a co do oznaczenia to mój ma takie: S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni - teraz trzeba by porównać czy tak samo oznaczony jest w wersji na sztywno, chociaż zdaje mi Się że tak, inne oznaczenie może mieć w wersji osobno dla kierowcy i pasażera

 

Nie chodzi o to czy podłokietnik jest większy rozmiarowo, bo raczej nie jest ale chodzi o skrytkę pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie mi też chodziło o miejsce w schowku, a napisałem podłokietnik jako odniesienie do tego "miejsca" i to wprowadziło w błąd
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.