Skocz do zawartości

e87 120d spadek mocy,opozniona reakcja na gaz


ARTHURBMW

Rekomendowane odpowiedzi

90kkm przebiegu :) coraz nowsze te jedynki :) napisz skad jestes... jak slask podjedz pomoge..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje cały czas. Co ciekawe, gdy auto postoi kilka godzin w garażu to znowu problem znika i rusza bez problemu.

Czyli zostawiam na noc, rano jadę do pracy i jest ok. przez jakieś 10-25 min. jazdy. Potem znowu moc spada, ale silnik zachowuje się normalnie.

Wracam z pracy i jest ok, znowu przez 10-25 min. jazdy.

 

Mam wrażenie, że problem pojawia się po chwili postoju, gdy ruszam na światłach (przynajmniej do tej pory).

 

Help me :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu, a problem cały czas występuje. Samochodem jeżdżę codziennie do pracy i codziennie w pewnym momencie spada mu moc.

 

Zauważyłem, że zawsze tak się dzieje, gdy przystanę na światłach (po ok. 10-20 min. jazdy).

Wczoraj spróbowałem go trochę "przedmuchać" i pojechałem pojeździć po obwodnicy - do momentu wjazdu na obwodnicę wszystko było OK, potem ok 20-30 minut jazdy po obwodnicy z prędkością 120-140 i krótkimi porywami do 180 (chciałem zobaczyć jak się zachowa). Auto śmigało bez zarzutu.

 

No i znowu - zjazd z obwodnicy, pierwsze światła i powtórka z rozrywki...

 

Dzisiaj rano znowu OK i po 20 minutach to samo...

 

Może na wolnych obrotach coś się knoci (po odpowiednim rozgrzaniu auta)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewod stalowy od kolektora do chlodnicy egr... sprawdz egr czy sie nie zacina.. bledow nie ma ?? a dane na zywo sprawdzales ?? wszystko w normie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Panowie u mnie też problem ze spadkiem mocy. Jakieś pół roku temu miałem podobny problem ale spadek mocy był bardziej odczuwalny niż teraz. Wyczyściłem egr i wszystko było ok do dzisiaj. Jadąc do pracy zaobserwowałem spadek mocy. Nie jest to drastyczny spadek, da się jechac, ale nie mam pojęcia co to może być. Wydaje mi się, że egr nie mogło przez pół roku znów się zabrudzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.