Skocz do zawartości

[e91] Wymiana foteli


inuictus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem forum i nic konkretnego w tym temacie nie znalazłem (może słabo szukałem), w związku z tym postanowiłem założyć nowy temat.

W swoim aucie posiadam fotele "szmaciane" manualne, bez grzania, itd - czyli baza :/ Planowałem wymienić na sportsitze w skórze ale ciężko coś takiego trafić w rozsądnej cenie, ale znalazłem poniższą aukcję

 

http://moto.allegro.pl/fotele-wnetrze-skora-podgrzewane-bmw-e91-e90-kombi-i2119113561.html

 

Sprzedający wysłał mi dodatkowe zdjęcia ma maila i fotele+boczki wydają się w dobrym stanie, a cena też nie wygórowana, natomiast posiadają one funkcję grzania której obecnie nie mam u siebie, stąd moje pytanie, jak wygląda podłączenie czegoś takiego? Dodatkowo pewnie będzie dokupić także włączniki grzania (obecnie pod panelem sterowania klimatyzacją mam tylko wyłącznik do funkcji auto start/stop).

 

Jaki może być koszt przełożenia takich foteli + boczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Samego przelozenia? Kosz zerowy bo zrobisz to sam bezroblemow :) podlaczanie grzania no to musisz sie podpiac z zasilaniem bod jakas wiazke, kupic jak wspomniales przyciski do grzania i pociagnac do nich wiazke. Kodowanie chyba nie jest tu potrzebne

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja ci to zrobie za 100 jak ci sie chce przyjechac. Kup sobie torxy , plaski srubokret, i kilka nasadkowych do odkrecenia przednich foteli. Tylna kanapa to kaszka z mleczkiem .

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem :) Dzięki.. ale też tego samego dnia go wyczaiłem (codziennie przeglądam allegro czy coś nowego i sensownego się nie pokazuje.

 

Jestem po wstępnych rozmowach ze sprzedającym i będzie chyba nawet na tyle dobry że mi osobiście przywiezie do Warszawy, mówi że kiedyś wysyłał i się fotele zniszczyły w transporcie, więc nie chce aby kolejny raz coś takiego miało miejsce.

 

Rozumiem że te listwy drewnopodobne można spokojnie wymienić na te co mam teraz czyli aluminiopodobne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem właśnie po wymianie foteli na podgrzewane u klienta w E91 2007 rok i powiem Tobie, że trzeba zrobić trzy rzeczy:

1. Zakupić panel z przyciskami ogrzewania

2. Zakupić fotele z podgrzewaniem i sterownikami

3. Pociągnąć okablowanie od siedzeń do kości modułu komfortu i zasilania

4. Zakupić moduł komfortu (Junctionbox), który ma wkodowane ogrzewanie siedzeń lub wprogramować tą funkcję (więcej roboty) i wychodzi na to samo jakbyś kupił moduł - jakby co mam jeszcze taki jeden moduł przewidziany pod grzane siedzenia do E90 z 2007 roku.

Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Oczywiście głupotą byłoby mieć fotele podgrzewane nie podłączając ich, nie wiem czy już tej zimy będzie mi to jeszcze potrzebne, tak więc może temat odpuszczę do kolejnej, a teraz będę usatysfakcjonowany samymi fotelami - zdecydowanie lepiej będzie w moim odczuciu wyglądała w skórach niż tych szmaciakach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający miał mi dostarczyć osobiście fotele w weekend, niestety nie dojechał. Rozmawiałem z nim dzisiaj przez telefon i niestety nie da rady ich przywieźć/wysłać, więc pozostaje tylko odbiór osobisty w Poznaniu, w związku z tym że ode mnie to ok 700 km (w obydwie strony), może któryś z forumowiczów mieszka w okolicy i mógłby podjechać o zobaczyć osobiście te fotele, niestety nie chce przejechać pół Polski aby stwierdzić że nie nadają się one do użytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prosze o porade, przymierzam sie do wymiany foteli w moim samochodzie. W jaki sposob jest demontowana tylna kanapa w E91? Siedzisko jest na wcisk? A oparcie?

W tej chwili mam fotele podgrzewane i el. regulacja czesci ledzwiowej, czy jest szansa, ze po zamontowaniu foteli sportowych z dodatkowo pompowanymi boczkami, pompowanie zadziala od razu po podlaczeniu fotela? Czy trzeba bedzie cos zmieniac w instalacji fotela?

 

Z gory dziekuje za pomoc!

 

Przepraszam za brak PL znakow, mam FR Windowsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Demontaż tylnej kanapy jest dość prosty. Demontujemy boczki ciągnąc od góry do siebie i jak odskoczy to do góry. Podnosimy do góry siedzisko - należy je pociągnąć od strony przednich foteli. Następnie odkręcamy śrubę mocującą pas. Odkręcamy śruby mocujące oparcie/-a. Opuszczamy oparcia i wyciągamy je ciągnąć na zewnętrz auta.

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.