Skocz do zawartości

Niedziałająca szyba boczna


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się u mnie problem. W sumie to z mojej winy, mniejsza... Chodzi o to, że nie działa mi przednia szyba od kierowcy. Jak chcę opuścić szybę, to słychać że silniczek pracuje ale szyba nie idzie w dół. Gdy wspomagam ten proces ręką, udaję się tak opuścić szybę do połowy. Zamykanie działa już praktycznie bez problemu, pełna automatyka. Tylko słychać takie jakby uderzenie gdy szyba dotrze już do końcowej, górnej pozycji. Nie ma problemu z samoopadającą szybą. Szukałem na realoem jakiś schemat tego mechanizmu ale nie mogłem znaleźć :oops: . Byłbym wdzięczny za poradę, co mogło się stać i jak to naprawić, schemat całego układu też by się przydał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Objawy wskazują na to że szyba wyskoczyła z prowadnicy, i przy próbie opuszczania najpierw zjeżdża prowadnica, potem szyba za pomocą ręki, a do góry prowadnica łapie szybie i domyka normalnie.

Najprościej zdjąć boczek i zobaczyć co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na to że szyba wyskoczyła z prowadnicy, i przy próbie opuszczania najpierw zjeżdża prowadnica, potem szyba za pomocą ręki, a do góry prowadnica łapie szybie i domyka normalnie.

Najprościej zdjąć boczek i zobaczyć co jest nie tak.

 

Właśnie awaria miała mniejsce, gdy próbowałem opuścić szybę i ta została w swojej pozycji niewzruszona... Czy warto rozbierać w taką temperaturę tapicerkę samochodu? Chodzi o obawy o wszelkie zastrzaski itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem jeśli szyba jest zamknięta i nie przeszkadza Ci to,że masz ją zepsutą to powinieneś dać sobie spokój w tych temp. albo jak masz ogrzewany garaż lub w warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie, przy opuszczaniu szyba była przymarznięta, prowadnica poszła na dół, a szyba została.

Jak na mnie to się wypięło, aczkolwiek dla pewności musisz rozebrać i sprawdzić.

Co do ściągania boczków, przerabiałem temat zeszłej zimy jak mi zamki poprzymarzały i bez większych problemów dało się je zdemontować bez uszkodzeń.

Jesli masz obawy, zaczekaj aż się ociepli, lub auto w garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Silniczek sprawny,linka też.Uszkodzeniu uległ element w prowadnicy do którego przykręcona jest szyba i za pomocą którego linka ową szybę podnosi i opuszcza.Aby ograniczyć koszta możesz kupić mechanizm na korbkę od tylnej szyby i element o którym napisałem założyć do przodu,powinien być taki sam (choć na 100% nie jestem pewien).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez ogrzewanego garazu nie radze zdejmowac tapicerki połamiesz wszystkie kołki

pozniej odkleisz pianke pewnie sie potarga bo łatwo nie pojdzie

moim zdaniem mozesz sprobowac zagrzac auto w srodku na maxa poprawic suszarką przed demontazem

co do pianki to tylko suszarka ci zostanie albo poczekaj z miesiac az zrobi sie cieplej

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Silniczek sprawny,linka też.Uszkodzeniu uległ element w prowadnicy do którego przykręcona jest szyba i za pomocą którego linka ową szybę podnosi i opuszcza.Aby ograniczyć koszta możesz kupić mechanizm na korbkę od tylnej szyby i element o którym napisałem założyć do przodu,powinien być taki sam (choć na 100% nie jestem pewien).

 

A czy jest dostępny schemat całego układu elektrycznego opuszczania szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół szyby jest wpięty/wsunięty w specjalną, metalową łapę, wyściełaną gumą. Łapa jest 2-częściowa, skręcana śrubą typu torx. Prawdopodobnie szyba wysunęła się z tej gumy dlatego przy opuszczaniu ona nie idzie bo się klinuje w szynach prowadzących. Przy podnoszeniu łapa się opiera od dolny rant szyby i ją dlatego podnosi. Przerabiałem to u siebie jakieś 2 lata temu jak chciałem otworzyć szybę a okazało się, że jest przymarznięta. Co do rozbebeszania tego w takich temperaturach to o kołki bym się tak nie bał - ja rozbierałem to przy -8 i żaden nie pękł (oczywiście trzeba to robić z wyczuciem). Gorzej natomiast było z przyklejeniem maty po robocie bo ten kit jest klejący jak jest trochę cieplej. Musiałem go ostro ugniatać palcami, żeby zrobił się choć trochę klejący (a i tak średnio się to kleiło).

Jeśli Ci to nie przeszkadza to poczekaj do przyszłego tygodnia/weekendu - ma się zrobić kilka stopni na plusie a to już znacznie pomoże przy robocie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kilka różnych:

http://chomikuj.pl/m.drozdowski/Dokumenty/4151+BMW+E39+96+-+03,1247857808.pdf

Kolorowe z opisami co jest co. Nie pamiętam tylko czy są tam szyby ale chyba tak (w pracy nie mogę otworzyć bo mam poblokowanego Chomika) bo widziałem do radia, sprysków, itp.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kilka różnych:

http://chomikuj.pl/m.drozdowski/Dokumenty/4151+BMW+E39+96+-+03,1247857808.pdf

Kolorowe z opisami co jest co. Nie pamiętam tylko czy są tam szyby ale chyba tak (w pracy nie mogę otworzyć bo mam poblokowanego Chomika) bo widziałem do radia, sprysków, itp.

Pzdr.

 

Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zabrałem się dzisiaj za rozbieranie tej tapicerki. Czy ktoś wie jak ją ściągnąć? Udało mnie się odpiąć wszystkie plastikowe zatrzaski w koło tapicerki, odkręciłem też dwie śrubki, jedna za klamką a druga koło nawiewu. Niestety nadal czuć opór mniej więcej na wysokośći poduszki.... Nie wiem gdzie jeszcze trzyma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem z prawą szybą. Opuszczanie działa bez problemu, zarówno w pierwszym położeniu przycisku, szyba opuszcza się tak długo jak trzymam klawisz, a w drugim zjeżdża automatycznie na sam dół. Natomiast co do góry, to pierwsze położenie w ogóle nie działa a drugie muszę cały czas trzymać aby szyba pięła się ku górze. Gdy tylko puszczę klawisz od razu staje. Tak samo wygląda to i na panelu od strony kierowcy i na panelu na drzwiach pasażera....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.