Skocz do zawartości

[M40] B+G WYSOKIE SPALANIE 1.6


Rafi1920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

 

Krótko i na temat...

Mam problem ze swoim autem, o tuż zakupilem je całkiem niedawno. Okazało się że jego spalanie w przeliczeniu na pienidze to:

20zł gazu - 40km

20zł benzyny - ok 15-20km

 

Co może być problemem? Porsze o pomoc bo kupilem 1.6 dla oszczedności a nie dla lania co chwile.. \

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże spalanie to wina sondy tak jak pisze Kriss1992 podepnij pod kompa

a tak nawiasem po co założyłeś drugi ten sam temat

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sonda nic nie ma do spalania gazu jedynie do benzyny miałem ten sam problem to zmieniłem sonde spalanie benzyny już mam w normie ale gazu to tak jak ci za 20 zl przejade 40km porażka bo kupiłem 1.6 żeby mało palił a nie żeby palił jak 2.8 ;p Myśle że to może być coś z parownikiem ile ten gaz już masz w samochodzie i jakiej firmy parownik? z regulacja czy bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to liczysz, bo jak masz do roboty 3km w jedną stronę to obliczenie spalania jest raczej niemożliwością.

Mi w lecie pali benzyny i gazu ilości takie że parę osób z silnikami słabszymi się zdziwiło jak mało a teraz w zimie leję benzynę, lpg, nic nie jeżdżę a paliwo w oczach znika. Na krótkich kawałkach nie wiem czy nie pali 30L benzyny na 100km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1,6 w sekwencji spala srednio 10l gazu no 11 jeszczew chyba nie spalilo a codzien jezdze troche i w wiekszosci po miescie

 

A po ile tankujesz ten gaz ?:) mzoesz nawet zmienic stacje , mi kiedys do pelna wlazlo za 160zl co przekraczalo o 1/3 pojemnosci butli noi nie wiadomo co oni tam dodaja

 

Proponuje podjechac do dobrego gazownika i nawet wydac 100zl z filtrem w zaleznosci jaki gaz ale spokojnie ci sie to zwroci bo spalanie napewno spadnie a jak nie to do elektro pod kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.