Skocz do zawartości

Powietrze w układzie chłodzenia


zaz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z moim BMW E39 2.8 problem polega na tym iż ubywa płynu chłodzącego i jest bardzo dużo powietrza .Co odpalę samochód musze odpowietrzyć układ i dolać płynu podejrzewam że bo będzie wydmuchana uszczelka pod głowica albo pękła głowica .wszystkie te objawy pojawiły sie po fakcie jak mi podczas jazdy zamarzła chłodnica i zagotowała sie płyn jak ktoś miał coś podobnego proszę powiedzcie jakich kosztów musze sie spodziewać z góry dziękuje Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wszyscy od razy czepiają się tej głowicy i uszczelki ... a dzień bez tematu o układzie chłodzenia w E39 dniem straconym. Albo Niemcy dali dupska projektując układ chłodzenia w e39, albo faktycznie jest to pięta Achillesa bawarskiej myśli technicznej.

 

Co do twojego problemu

 

Sprawdzałeś dokładnie układ pod kątem nieszczelności ?? Przejrzałeś wszystkie łączenia, gumy, okolice pompy i termostatu ?? Masz instalacje gazową ? - jeśli tak to może reduktor przepuszcza gaz do układu. Skoro zamroziło Ci chłodnicę może się rozszczelniła i zapowietrza Ci układ.

 

Co do głowicy ... masz masło pod korkiem ?? (ale ilości znaczne, trochę masła o tej porze ma prawo wystąpić tym bardziej jak jeździsz na krótkich odcinkach), lub olej w płynie chłodniczym ?? Byłeś na próbie CO2 ?? Jeśli nie to jedź kosztuje to koło 40 zł a wykarze czy do układu chłodzenia idą spaliny z silnika.

 

PS. Jest coś takiego jak szukaj na forum, po wpisaniu "układ chłodzenia E39" wyskoczy Ci lektury na tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Niemcy dali dupska projektując układ chłodzenia w e39, albo faktycznie jest to pięta Achillesa bawarskiej myśli technicznej.

 

chyba jedno i drugie niestety, lekkie niedomagania ukladu chlodzenia od zaru odbijaja sie na jezdzie, trzeba miec wszystko na tip top w bawarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oj tam.

Jest kilka spraw które trzeba bezwzględnie sprawdzić i da sie spokojnie śmigać bez obaw.

 

No ale jak to mówią "mogło być lepiej"

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.