Skocz do zawartości

Czarne nerki, gril black line


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kto ma u siebie oryginalne czarne nerki mógłby mi powiedzieć czy one są matowe czy z połyskiem? A moze takie satynowe jak listwy przy oknach?

 

Od dawna już chciałem zrobić u siebie delikatny tjun ale jeśli mi się nie spodoba to chętnie zostawię sobie otwartą furtkę powrotu. Nie chce wydawać kasy na oryginalne czarne nerki bo może wygląd mi się nie spodoba a w takim wypadku pieniądze psu w du... Mógłbym w swoich zeszlifować chrom i pomalawać na czarno ale nie mógłbym juz do chromu wrócić. Więc wpadłem na pomysł, że okleje swoje nerki folją, którą okleja się samochody celem zmiany koloru auta. Jeśli mi się nie spodoba - bez problemu wróce do oryginału. Taką folię sobie zorganizuje pytanie tylko jaką? mat, połysk?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależałoby mi, żeby "wąsy" nerek na masce nie odznaczały sie wyraźnie, żeby tworzyly jednolita całość z maską. Mam czarny kolor więc moze być fajnie :cool2:

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie matowe, nie mam zdjęc zeby ci teraz podrzucić ale moim zdaniem wyglądają lepiej, bo odcinają się od czarnego lakieru i dają takiego pazura :twisted: Błyszczące z daleka to tak jak by dziura zamiast grilla była :P
http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nosiłem się z czarnymi nerkami. Zastanawiałem się który sposób jest najlepszy kupić oryginalne, z aledrogo, okleić folią czy pomalować? Po przeczytaniu licznych postów nosiłem się z zamiarem oklejania ale nie jest to takie proste. Widziałem dużo zdjęć i było widać marszczenia lub łączenia folii stwierdziłem, że nie o taki efekt mi chodzi. Pomalowałem i jestem w pełni zadowolony wygląda super. Jeśli będę chciał zmienić na oryginalne to za parę groszy można kupić chromowane. Moim zdaniem jest to opcja najrozsądniejsza ponieważ ceny czarnych "nerek" są za wysokie. U siebie wybrałem czarny MAT bo wg. mnie najlepiej to wygląda :cool2: i pasuje do reszty bo listwy przy szybach też mam matowe. W połysku listewki zlewają się z maską i nie ma tego efektu. Poza tym wnętrze nerki jest matowe i do malowania są tylko ramki chyba, że masz cały grill w chromie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ja swoje zmatowilem papierem sciernym i popsikalem sprayem. Najpierw byl mat ale nie spofobal mi sie i teraz mam polysk tez w mojej galerii jest :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez balem sie kupic nie ori grill na aledrogo, obawialem sie, ze bedzie tandetnie wykonany i brzydki. Natomiast odwazylem sie i go kupilem i absolutnie nie zaluje. Wykonanie jest wedlug mnie bardzo dobre i bardzo fajnie ten matowy grill na mojej czarnej e90 wyglada. "Lopatki" - jezeli tak to moge nazwac, sa grubsze niz w ori. Moge potem podrzucic Ci kilka fotek jak bylbys chetny ;) Koszt: okolo 300zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gore okleilem i wyglada super , natomiast ...dol nie bardzo wiem jak mozna dobrze okleic... Poki co mam w polowie nerki zrobione :wink: , jak sie zrobi cieplej to zetre chrom papierem odtluszcze i sprobuje popryskac czarnym matem .

300 to wole wydac na galke M z E60 bo jej sobie nie dorobie sam :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia już zakupiona i właśnie zabrałem się za demontaż listewek z maski ale natrafilem na problem. Żeby zdemontować listewki trzeba od spodu odkręcić po 3 śruby torxem. U mnie 2 z 3 się kręcą a nie odkręcają się. Tak jakby były przekręcone i nie idzie nic z tym zrobić. Próbowałem podważać delikatnie płaskim wkrętakiem łeb śruby żeby odciągnąć ją od maski i żeby złąpała gwint ale nic to nie daje. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak się z tym uporać żeby nie uszkodzić ani listewek ani samej maski?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gore okleilem i wyglada super , natomiast ...dol nie bardzo wiem jak mozna dobrze okleic... Poki co mam w polowie nerki zrobione :wink: , jak sie zrobi cieplej to zetre chrom papierem odtluszcze i sprobuje popryskac czarnym matem .

300 to wole wydac na galke M z E60 bo jej sobie nie dorobie sam :wink: :wink:

 

musisz zakupić folię termokurczliwą, odpowiednio naciągasz i nic nie widać! żadnego marszczenia czy łączenia!

 

jutro postaram się zrobić dokładnie zdjęcia jak to wygląda u mnie, jeszcze nikt kto zwracał uwagę na czarne nerki nie spostrzegł że są one oklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia już zakupiona i właśnie zabrałem się za demontaż listewek z maski ale natrafilem na problem. Żeby zdemontować listewki trzeba od spodu odkręcić po 3 śruby torxem. U mnie 2 z 3 się kręcą a nie odkręcają się. Tak jakby były przekręcone i nie idzie nic z tym zrobić. Próbowałem podważać delikatnie płaskim wkrętakiem łeb śruby żeby odciągnąć ją od maski i żeby złąpała gwint ale nic to nie daje. Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak się z tym uporać żeby nie uszkodzić ani listewek ani samej maski?

Ja mam w swoim założone oryginalne czarne nerki Performance i listewki na masce oraz obramowanie nerki jest w połysku a żeberka wewnątrz są dosyć matowe. Jeśli chodzi o problem z odkręceniem tych listwek na masce to też miałem problem ale z jedną śrubą. Problem bierze się stąd, że podczas montażu tych listewek w fabryce zostały one za mocno przykręcone (tzn. "przekręcone"). W wewnętrznej części listewki jest wtopiona gwintowana nakrętka do której przykrecona jest owa śruba torx i jeśli została przez montującego przykręcona "na siłę" (czyt. przekręcona) to nakrętka ta kręci się razem ze śrubą i jest duży kłopot żeby to odkręcić. Ja odkręciłem to w taki sposób że podważałem listewkę i dociskałem tą śrubę z drugiej strony próbując odkręcić. Udało się po jakichś 10 minutach mordowania a miałem już tą listewkę bo i tak zakładałem cały komplet Performance więc nie zależało mi na starcie tej zwykłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem problem z odkreceniem w jednej 2 srobki w drugiej 1. Nie szlo odkrecic poszedlem na calego i zalozylem bita na wkretarke podwazylem listewke i tak "odkrecilem" . Nakretki wyszly przez plastik. Inaczej sie nie dalo ale wkleilem je na swoje miejsce dokrecilem i jest wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie malowanie jest do niczego robią się szybko odpryski z kamieni

obklejanie też pewnie szybko wyjdzie ze kiepskie, do tego gdzieś musi być łączenie folii...

 

najlepiej kupić ori bmw, niestety sa tylko shadow, czyli połysk

ja kupiłem jafra (bo chiałem koniecznie matowe-tak jak listwy wokół szyb) i wyglądają jak ori a jakość jest bardzo dobra

 

zapraszam do mojej galerii porobiłem dokładne fotki jak wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak czulem właśnie po zajrzeniu w dziurki po śrubie, że wewnątrz listewki jest tulejka z gwintem pewnie tylko lekko przylapana wewnątrz listewki. Także nawet jak odkręce to potem trzeba będzie znów zamontować pewnie tulejkę w listewce. Coś czuje, że bez uszkodzenia ich raczej nie zdemontuje. I teraz dylemat czy bawić się w tjun z opcją kupna nowych listewek czy zostawić tak jak jest (chrom) a swoje fanaberie przeniesć na hodowle kwiatow na parapecie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejanie też pewnie szybko wyjdzie ze kiepskie, do tego gdzieś musi być łączenie folii...

 

 

ppatryk : oklejałeś kiedyś, że się wypowiadasz takimi stwierdzeniami??

 

ja okleiłem we wrześniu, do dnia dzisiejszego mimo mrozów, soli itd nic nigdzie nie odchodzi, wystarczy dobrze odtłuścić

jeżeli chodzi o łączenie folii, BZDURA! jeżeli dobrze pokombinujesz, kupisz dobrą termokurczliwą folię to odpowiednio ją naciągając nie ma nigdzie łączeń, u mnie obie dolne części nerki są oklejone KAŻDA z jednego fragmentu folii, nie ma załamań, bąbli, zaciągnięć itd - dlatego właśnie potrzebna jest folia termokurczliwa a nie zwykła czarna których pełno na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze pewnie chodzi o to, że w E92 jest inna nerka jako całość a nie "podkowa" + "listewka"

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obklejanie też pewnie szybko wyjdzie ze kiepskie, do tego gdzieś musi być łączenie folii...

 

 

ppatryk : oklejałeś kiedyś, że się wypowiadasz takimi stwierdzeniami??

 

ja okleiłem we wrześniu, do dnia dzisiejszego mimo mrozów, soli itd nic nigdzie nie odchodzi, wystarczy dobrze odtłuścić

jeżeli chodzi o łączenie folii, BZDURA! jeżeli dobrze pokombinujesz, kupisz dobrą termokurczliwą folię to odpowiednio ją naciągając nie ma nigdzie łączeń, u mnie obie dolne części nerki są oklejone KAŻDA z jednego fragmentu folii, nie ma załamań, bąbli, zaciągnięć itd - dlatego właśnie potrzebna jest folia termokurczliwa a nie zwykła czarna których pełno na rynku

Potwierdzam. Mam oklejone juz 2 lata. Nie mam łaczen, odpryskow, bąbli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zawsze mozna na allegro kupic uzywki nerki za 50 zl i zrobic sobie kilka wersji :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku e92 lub e46 nie ma sensu obklejać bo będzie łączenie

natomiast w przypadku e91/e90 jest to trochę inne więc faktycznie może nie być łączeń

jak ktoś się lubi bawić w takie rzeczy to sobie obkleja

ja uważam, że lepiej kupić gotowe

 

poza tym kilku znajomych obklejało np w e46 i zawsze coś jest nie tak, właśnie ze względu na łączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem problem z odkreceniem w jednej 2 srobki w drugiej 1. Nie szlo odkrecic poszedlem na calego i zalozylem bita na wkretarke podwazylem listewke i tak "odkrecilem" . Nakretki wyszly przez plastik. Inaczej sie nie dalo ale wkleilem je na swoje miejsce dokrecilem i jest wszystko ok.

 

udało Ci się je wkleic bez problemu na swoje miejsce? czego użyłeś?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lutownicą plastik przytopiłem i klej poxipol. Dokręciłem z wyczuciem i już z 10 miesięcy się trzyma. Też się zdenerwowałem jak nie mogłem odkręcić. Jakby się nie udało skleić to trzeba by było kupić nowe. Warto spróbować śmiało nie bój się :norty:

Jak będziesz w okolicy to daj znać (Piotrków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lutownicą plastik przytopiłem i klej poxipol. Dokręciłem z wyczuciem i już z 10 miesięcy się trzyma. Też się zdenerwowałem jak nie mogłem odkręcić. Jakby się nie udało skleić to trzeba by było kupić nowe. Warto spróbować śmiało nie bój się :norty:

Jak będziesz w okolicy to daj znać (Piotrków)

 

komplet nowych kosztuje ok 70 PLN wiec nawet jak demontaż się nie powiedzie to nieduża strata. Ale raczej po demontażu nie przewiduje, żeby się nadawały do ponownego montażu. Musze najpierw skołowac sobie dobre i wygodne obcęgi do chwycenia łba śruby, żeby było można skutecznie ciągnać w dół i docisnać tulejkę wewnątrz

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.