Skocz do zawartości

530da Dziwna Kontrolka Airbag


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Zauwazyłem dziwny przypadek nie wiem czy to przez te mrozy czy nie ale czasami mi się świeci kontrolka poduszek.Jak jej się chce odpalę auto raz sie pali raz nie.Czasem jak odpale poswieci z pół godziny i zgasnie.Wiem ze auto w swojej przeszłości było uderzone z przodu poszła wtedy poducha kierowcy i pasażera(nie było wiele zniszczel,poprzednik wymeiniał tylko zderzak i maske i oczywiscie poduszki). Wcześniej kontrolka mi sie nie swieciła w ogóle.Wiem z wczesniejszych bmw ze bład poduszek musiałem kasować komputerem bo sama by nigdy nie zgasła a tu mam inaczej.Co z tym zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mata w fotelu pasażera w takie mrozy najczęściej wysiada.

Sprawdź też wtyczki pod fotelem.

Jak byś podłaczył pod kompa to by nie trzeba było w ciemno strzelać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu, to opiszę swój problem...

U mnie pojawił się problem z kontrolką Airbagu gdy jechałem do Wrocławia na starej, poniemieckiej autostradzie, tj. drogi nr 8 (kto jechał, to wie o czym mówię...). Po podłączeniu pod kompa wyskakuje komunikat o braku przedniej poduszki dla pasażera? Jak rozerbrać te osłonę poduszki czy ten czujnik jest w innym miejscu (domyślam się że jest przy poduszcze?)?

 

EDIT: Przy takich zabawach trzeba odłączać akumulator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trzeba akumulator odłączyc- bezwarunkowo!

W desce jest zaślepka pod którą jest poduszka.Normalnie się wyjmuje tą zaślepkę- jest na wcisk.Trzeba uważac bo trzyma się na taśmie,żeby przy wystrzale poduszki nie dostac zaślepką w twarz.Poduszki nie wyjmowałem to nie wiem.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba akumulator odłączyc- bezwarunkowo!

W desce jest zaślepka pod którą jest poduszka.Normalnie się wyjmuje tą zaślepkę- jest na wcisk.Trzeba uważac bo trzyma się na taśmie,żeby przy wystrzale poduszki nie dostac zaślepką w twarz.Poduszki nie wyjmowałem to nie wiem.

 

Własnie coś mnie się tak wydaje, że dzięki tej taśmie, to zaślepka uderza w szybę, tłukąc ją, w trakcie zderzenia, na szczęście omija głowę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.