Skocz do zawartości

Nowe żarówki Xenon świecą na żółto !!!


M-power

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie namawiali na xenarc 6000K i prawie je kupiłem (...) ale widziałem Audi kolesia z tymi zarowkami to powiem tyle "LIPA".

 

Może wyglądają jak takie rasowe bo są bardzo niebieskie ale w deszczowy dzień jak on też sam mówi widać "MIERNIE" tak jak w umierających H4.

 

Inżynierowie BMW i Mercedesa wiedzieli co robią dająć ok. 4300K i też przeszedłem przez żółty kolor żarówek a teraz mam biały i niech tak już zostanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując przed zamknieciem tego tematu ;)

 

jesli reflektory mają służyc do jak najlepszego oswietlania drogi to musza swiecic swiatlem o temperaturze barwy białej = 4300K. jesli temperatura ta jest nizsza to mamy swiatlo jak z halogenów lub jeszcze nizej - jak ze zwyklych żarówek. Jesli jest wyzsza to kolor idzie w kierunku niebieskiego, filetu, itd. Zapewniam, ze jesli żółte swiatla daja cos niecos we mgle, sniezycy to niebieskie nie daja nic poza wyglądem. Malo tego, oswietlenie drogi w nocy i w deszczu za pomoca xenonow z serii niebieski bajer jest dramatycznie beznadziejne!

 

Co do zekomo zoltego swiatla nowych xenonow. Jak pisalem w styczniu - przerabiałem reflektory w audi. Po założeniu jednego przerobionego (drugi caly czas na H7) swiatlo było zdecydowanie mocniejsze od H7. Plama swiatla na scianie z reflektora H7 zdecydowanie została stłumiona przez intensywniejsze swiatlo z xenona. Poza tym bylo widac, ze xenon, pomimo iz wydawal sie zolty to swiecil zdecydowanie bielej niz H7. I jak dla mnie to jest wystarczający argument. Po prostu automatycznie od xenonow spodziewamy sie swiecenia na niebiesko co wcale nie jest dobre.

 

Dochodzi jeszcze efekt samej soczewki. lampy w punto 2 tez momentami wygladaja na xenonowe. A to dlatego, ze na granicy swiatla i cienia widmo sie rozszczepia i widac wszystkie skladowe widma, stąd taki efekt "filoetowy".

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupielem uzywane xenony... cale lapmy z zarowkami... Zamontowalem i jedna swieci na bialo a druga na niebiesko! Jest to czysty bialy i czysty niebieski, zaden nie wpada w inne barwy? jaka to oznaka? Czy ten ktory swieci na bialo jest ok a ten ktory swieci na niebiesko juz niedlugo mi nie posluzy? powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz... Czy jak wymieniam zarowki to obydwie na raz? czy moge wymienic jedna? jak radzicie?

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson dobrze podsumował ;) ...ludzie nie zwracajcie uwagi na to czy żółty kolor światła! ...ważne są lumeny! ..."żółty" xenon będzie dawał o wiele więcej światła (czyt: lumenów) niż nawet najmocniejsza "tradycyjna" żaróweczka ;) ...a Ci co chcą koniecznie biało-niebieskawej poświaty... musicie poczekać minimum 6 miesięcy (od momentu założenia nowych żarników).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuki:

Ta różnica w świeceniu może być spowodowana albo nierównomiernym zużyciem "żarówek" albo przetwornic lub różnego typu "żarówkami".

Żeby się upewnić że to nie przetwornica to zamień żarówki miejscami i jeśli ta co świeciła na niebiesko nadal świeci na niebiesko to albo się kończy albo jest o wyższej temperaturze koloru światła.

"Żarówki" ksenonowe trzeba zmieniać parami aby uniknąć pierwszego wariantu czyli niejednakowego koloru światła i efektywności oświetlenia drogi z powodu nierównomiernego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja mam takie osram świecą pięknie na niebiesko :norty:

osram xenarc D2S 35W 660 40

 

Witam, przepraszam za odkopanie tematu, ale mam taki sam "problem"

 

Od wczoraj jeżdżę na nowych żarnikach Osram Xenarc D2S 66040 i po założeniu, zapalenieu światło było extra błękitne wręcz zielone.. po rozpalenieu świeciło na biało, a dzisiaj włączając światła świeciło na żółto.

 

Kolego Pacian: po jakim czasie Twoje żarniki zaczęły świecić na niebieski?

I czy oznaczenie na żarniku i pudełku 66040 oznacza 6000K? Bo nigdzie nie jest napisane :/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.