Skocz do zawartości

Nowe żarówki Xenon świecą na żółto !!!


M-power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniłem na nowe żarówki xenonowe poniewaz jedna mi się przepaliła . załozyłem dwie żarówki Firmy Philips D2S ale odcień światła jest żółte . Jak długo trzeba czekac aby żarówki zmieniły barwę na niebieską poniewaz czytałem że muszą trochę popracować i troszke przypalić CZy to prawda ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez po wymianie swieca na zolto, tzn bialo, nie niebiesko

 

ale jakos nie zauwazylem zeby gorzej oswietlaly droge czy teren

wrecz odwrotnie, swieca mocniej niz stare ktore byly lekko niebieskawe

 

zaloze sie ze masz lepsze swiatlo na tych nowyh zarowkach niz na starych :)

 

ostatnio w polonezie widzialem niebieskie swiatla :) mial pewnie tandetne zarowki co swieca na niebiesko :)

 

ja nie widze zadnego problemu ze mi swieci inna barwa, w koncu to nie dyskotekowy bajer ktory ma swiecic na niebiesko :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowki Xenonowe jezeli maja temperature swiatla 4300K po rozgrzaniu beda swiecily z zoltawa poswiata. Tylko na poczatku zanim sie jeszcze w pelni rozgrzeja swieca bardziej niebiesko.

Oryginalnie BMW wyposaza swoje samochody wlasnie w "zolte" zarowki 4300K maja one jednak jedna zalete daja wiecej swiatla niz zarowki o wyzszej temperaturze.

Jezeli chcesz aby swiatlo swiecilo ladnym bialym kolorem z lekka poswiata niebieska nawet po pelnym rozgrzaniu wymien zarowki na takie ktore maja temperature od 6000K do 8000K. Zastosowanie wyzszych wartosci niz 8000K mija sie z celem gdyz swiatlo staje sie wtedy brzydko purpurowe i jest zdecydowanie mniej jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale czemu nie świeci poświatą niebieską tylko żołtą tamte żarówki co miałem świeciły poświatą niebieską ale były to żarówki firmy OSRAM XENAREC a teraz kupiłem PHILIPS może dlatego ?? proszę o odp.

 

Ktoś ładnie już wytłumaczył dlaczego tak się dzieje. Ale dlaczego niektórych na forum strasznie jara odcień niebieski czy fioletowy barwy światła żarnika. To przecież już oznaki kończącego się gazu.

 

Temperatura 4300K - to napawde póki co najbardziej optymalne światło. BMW i Mercedes właśnie fabrycznie zakłada takie żarniki. Jedynie Audi lubuje się w nieco większej temperaturze i dlatego mają fiolety i gorszy strumień natężenia a za tym idzie że gorzej widzą.

 

Inna sprawa samych xenonów jest taka że większość z nas posiada je jeszcze nominalne czyli średnio 7 letnie. Warto przymierzyć się do wymiany szkła zewnętrznego lampy (bo już jest zniszczone i załamuje światło) oraz rozebrania lampy i przemycia brudów. Ja to robię sumiennie często.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha po wszystkich wypowiedziach mam rozumiec że tak musi być muszą świecić z poświata żółtą a jak się wypalą będą świecić na niebieskawo . Z niebieskiego robią sie fioletowe to akurat mi się zrobiło ze starą żarówką i to już wiem ale myślałem że jak xenon to xenon świeci na biało z poświatą niebieską a nie żółtą a tu lipa :cry2: żółty kolorek jak H7 !!! a tyle pieniędzy kosztują :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek moze i zolty

 

ale w xenonach nie chodzi o kolor przeciez tylko o to jak widac przy uzyciu takich swiatel :duh:

 

nowe zolte oswietlaja ci droge duzo lepiej niz stare niebieskawe :)

 

a juz wogole nie ma porownania do np zwyklych fioletowych z efektem xenona (zepsutego :))

 

co do ceny, to ja kupilem nowe philipsy za 75zl sztuka a to przeciez niewiele wiecej niz zwykle zarowki z efektem xenona

a widzialnosc i trwalosc nieporownywalna

 

w oryginale tez mialem identyczne philipsy, ale byly juz niebieskie az jedna padla

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kupiłem po 75 zł za szt. a w sklepach motoryzacyjnych takie żarówki kosztują od 270-330 zł za szt. więc tyle kasy to bardzo dużo dlatego tez kupiłem za 75 zł bo są identyczne jak te w sklepie. może i lepiej oświetlają ale jak się jedzie to odrazu widac że to xenon po światłach a tak jak u nas świecą z żołtą poświatą z daleka wyglądają jak były by zwykłe reflektorya nie xenonowe i tu jest lipa !!! :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia żarówek OSRAM i PHILIPS jest praktycznie identyczna także producent nie ma dużego znaczenia w żarnikach.

 

Acha po wszystkich wypowiedziach mam rozumiec że tak musi być muszą świecić z poświata żółtą a jak się wypalą będą świecić na niebieskawo

 

Już za 20 dni zobaczysz biały kolor czyli 100% wydajną żarówkę. Co prawda niebieskiego szybko nie uraczysz ale ciesz się białą barwą jak najdłużej.

 

Jeszcze raz doradzam : przeczyść lampy w środku - a będziesz dziękować olejusowi , że teraz xenon to naprawdę świeci haha.

 

co do ceny, to ja kupilem nowe philipsy za 75zl sztuka

 

Bardzo dobra cena !! powiem wam że kiedyś się zastanawiałem dlaczego ta cena jest tak niska ale nie mam żadnego stanowiska w tej sprawie. Ktoś kiedyś zarzucił że to odpady produkcyjne nie spełniające norm i warunków świetlnych > może ktoś z forum zna kulisy tej sprawy.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Technologia żarówek OSRAM i PHILIPS jest praktycznie identyczna także producent nie ma dużego znaczenia w żarnikach.

 

Acha po wszystkich wypowiedziach mam rozumiec że tak musi być muszą świecić z poświata żółtą a jak się wypalą będą świecić na niebieskawo

 

Już za 20 dni zobaczysz biały kolor czyli 100% wydajną żarówkę. Co prawda niebieskiego szybko nie uraczysz ale ciesz się białą barwą jak najdłużej.

 

Jeszcze raz doradzam : przeczyść lampy w środku - a będziesz dziękować olejusowi , że teraz xenon to naprawdę świeci haha.

 

co do ceny, to ja kupilem nowe philipsy za 75zl sztuka

 

Bardzo dobra cena !! powiem wam że kiedyś się zastanawiałem dlaczego ta cena jest tak niska ale nie mam żadnego stanowiska w tej sprawie. Ktoś kiedyś zarzucił że to odpady produkcyjne nie spełniające norm i warunków świetlnych > może ktoś z forum zna kulisy tej sprawy.

 

Ja testuje takie żarowki [z Allegro- 85 PLN] - po zalozeniu przez ok. miesiąc świecily jak zwykłe H4 [barwa] dziś świecą jak oryg. Mam je od 1/2 roku i wszystko jest ok. :cool2:

Też nie rozumiem tych cen!?

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupowalem na allegro. Ceny podobne. Kupowalem, gdy przerabialem sobie swiatla w Audi na xenony (wszystkie podzespoly wzialem z BMW :-) ) Na poczatku tylko przez chwile po zapaleniu swiecily na niebiesko a pozniej na bialo. Teraz (9 miesiecy) widac juz lekka niebieska poswiate. Choc sa zdecydowanie bardziej biale niz te spotykane w Volvo, Audi czy innych autach. W sumie mi to odpowiada, bo jak sie domyslacie homologacji na to rezanko nie mam, wiec nie chce by sie w oczy rzucalo, ze to xenon. A i tak widac, ze to nie jest zarowka.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczymy za jakiś czas co będzie się działoi czy światło zmieniać barwe będzie , ale jestem ciekawy jednego czy jakby się założyło takie żarówki xenonowe ze sklepu ceny od 270-330 zł to czy by tak samo świeciły jak te z allegro ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jestem ciekawy jednego czy jakby się założyło takie żarówki xenonowe ze sklepu ceny od 270-330 zł to czy by tak samo świeciły jak te z allegro ??

 

Oj widze że martwi cię te żółte światło ... wiem jak to jest kiedyś xenony wrzuciłem do 3000GT i przez miesiąc świeciły mi na żółto i się wkurzałem jeździłem prawie po wszysktich serwisach w mieście i pytałem, a wtedy oni mi mówili żebym się cieszył ze jest taki odcień a ja wręcz odwrotnie teraz pojełem dlaczego.

 

To co kupiłeś na allegro jest to samo co w klepie nowy żarnik tak świeci !

 

A możesz podać jakiś pewny namiar, gdzie za taką cenę?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79819465

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem tych cen!?

 

Żarówki najczęściej są bez opakowań i wynoszone są z fabryki (na zasadzie łapu capu)

Kiedyś własnie mialem ochote kupić z allegro i każdy mi mówił ze nówki ale bez opakowań w końcu nie wytrzymałem i zapytałem sie dlaczego każdy ma bez opakowań no i usłyszałem to co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynoszone są z fabryki (na zasadzie łapu capu)

 

To ładne bandżo ! Tak się składa że ja też kupiłem bez opakowania to znaczy bez kartoników same żarówki w takiej gąbce 75 zł za sztukę dałem i świecą na biało jak trzeba.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu chciałbym zauważyć, że moje philips mają 1,5 roku i na żółto świecą a znajomy kupił osram i ma piękny niebieskawy odcień od razu :(

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I jak dalej świecą na żółto ??

 

Teraz mój koleś zmienił żarówki z przepalonych różowych philips na xenon osram z allegro i jakoś też świecą z poświatą żółtą a nie jak ktoś już pisał od razu niebieska !!

 

Widoczność jest wyśmienita na nowych "żółtych" żarnikach (...)

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem ten post od początku i też się wypowiem w sprawie koloru światła moich ksenonów. Mam D2S Philipsa i cztery miesiące temu po założeniu nowych też byłem zawiedziony trochę, że nie są takie niebieskie jak w audi. Przez pierwszy miesiąc były żółto- białe z delikatną poświatą niebieską, a teraz są całkiem białe, jeśli patrzy się na światło na wprost, ale gdy auto podskoczy na nierówności i światło zobaczymy pod innym kątem(załamanie światła w soczewce), to świeci na niebiesko.

Tak, że mam wszystkie kolory jakie trzeba :) a z koloru światła i tego jak oświetla drogę, jestem bardzo zadowolony.

Widziałem ksenony 8000K w subaru świecące całkiem na niebiesko i pomijajac bajerancki wygląd to nawet przy moich, nieoryginalnych świeciły jak świeczki. Widziałem też ksenony o jeszcze wyższej temperaturze chyba coś powyżej 10000 Kelvinów. Ich światło przypominało pomieszanie różowego z fioletowym, tak, że w przypadku temp. światła ksenonów więcej nie znaczy lepiej.

Tak jak ktoś napisał powyżej, najlepiej oświetlają drogę 4300K bo to jest barwa światła dziennego i oko ludzkie przy takim świetle najlepiej widzi i najmniej się męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.