Skocz do zawartości

530D gaśnie po wlaczeniu swiatel


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem odkad zaczely sie mrozy auto potrafi zgasnac gdy wlacze swiatla przelaczam na postojowe jest okey przelaczam dalej na normalne do jazdy i kapa auto gasnie

 

Nigdy nie bylo z nim zadnych problemow a od 2 tygodni cos mu odbilo juz okolo 8-9 razy zdech nie wazne czy silnik jest cieply czy zimny za kazdym razem pojawiaja sie tez inne bledy raz swieci sie kontrola trakcji raz ABS raz jakies kolo zebate z wykrzyknikiem w srodku raz grzanie swiec dzis zdechl 3 razy pozniej odpala i jezdzi normalnie bledy gasna po pewnym czasie same. Mam jakies nie oryginalne ksenony zamontowane przez poprzedniego wlasciciela kolega mechanik twierdzi ze problem ustapi sam jak skoncza sie mrozy inny zas twierdzi zebym wymienil akumulator bo w siodemce mial to samo. Sprawdzalismy ladowanie i jest okey gdy wlaczam ksenony niema zadnych spadkow napiecia klemy tez nie sa luzne zaden kabel nie wydaje sie byc goracy.

 

 

Silnik 530D automat 99 rok sedan

 

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc bo jest to troche uciazliwe i wstyd przynosi autko ladne i zadbane a gasnie pod centrum handlowym i wszyscy sie ze mnie smieja jakbym jezdzic nie umial.. probowalem tez wlaczyc swiatla podczas jazdy i tez zdechl przy 40km/h

 

 

Pozdrawiam i przepraszam za archaicznego posta ale nie spie od kilku nocy ( praca i juz nie kontaktuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak Ci zgaśnie to masz problem odpalić go z powrotem? Koło zębate to coś w skrzyni. Może olej. Automat masz? Komp i sprawdź te błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego jak zdechnie to wylaczam swiatla odpalam bez problemu drugi raz wlaczam swiatla i jade.

 

Chodz wczoraj jak zgasl trzeci raz w ciagu dnia pod domem po 20 min postoju to 4 razy go krecilem i niemogl zlapac... krecil normalnie nie byl jakis oslabiony ale jak juz zlapal to caly dzien jezdzil normalnie i juz wiecej nie zgasl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje autko postawić na kilka godź. do ciepłego garażu.

Jak problemy nie ustąpią to przynajmniej mróz i wilgoć wykluczysz.

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.