Skocz do zawartości

OBC E34 520 M50


kudlatye32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie zwiazane z obc, poniewaz nigdzie nie znalazlem na ten temat konkretnej odpowiedzi.

 

otoz bardzo zalezy mi na dolozeniu do mojej e34 520i m50 duzego OBC, posiadam w niej tylko zwykly zegarek, nie jest nawet elektroniczny. slyszalem ze obc z koncowka 149 ponoć pasują? czy bedzie pasowal do mojej e34 ? prosze o odpowiedzi czy jest mozliwosc dolozenia komputera . Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po 1 wyciągnij zegarek i sprawdź jaką masz wiązkę. jak coś koło 26 kabli to śmiało możesz pełne OBC montować.

 

do M50B20 OBC jedynie z końcówką 149. żadne inne nie podejdzie. powiem kolego że ceny obc sa kosmiczne, mi się udało kupić za 75 zł, ale t o naprawdę mi się udało :wink:

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten zegarek analogowy w swojej i wtyczke 26 pinową i tez myslalem o załozeniu obc. Poszperałem troche w necie i okazuje się ze to nie jest takie proste, nie wystarczy wyjąc zegarka i wlozyć obc.. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam tak.

Sprawa z obc jesli masz pelna wiazke, tzn okolo 26 kabli jest prosta i to bardzo.

Ja mialem taka wiazke u siebie i na poczatku po podlaczeniu obc wogole nie smigalo. Okazalo sie ze na jednym z kabli nie bylo pradu, wiec trzeba bylo zmostkowac kable i...to wszystko ;)

Sprawa banalnie prosta, a ile przy tym radochy jak smiga pelne OBC :)

Teraz jak patrze na allegro to troche sie denerwuje, bo ja za swoje dalem 230 zlotych, choc widzialem na allegro za okolo 100. No ale sa tez oczywiscie za ponad 300.

Jakbyscie mieli jakies problemy z podlaczeniem, smialo piszcie, pomoge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum Bmw Klub Południe:

 

zacznij od sprawdzenia miernikiem, czy mamy 12V na pinie: 6,8,9 oraz 17. Najczęściej przyczyną usterki jest brak napięcia na pinie nr 17, jeżeli Twoje auto nie ma pomocniczego przekaźnika klaksonu (auxiliary horn relay). Bez napięcia na tym pinie OBC będzie całkowicie martwy. Najprostszym rozwiązaniem jest odcięcie czerwono-szaro-żółtego kabelka, idącego do pinu 17 (ale odcięcie go jak najdalej od złącza),i zwarcie go z czerwono-żółtym (czerwonego z żółtym paskiem, bo jest również żółty z czerwonym paskiem -NIE POMYLCIE SIĘ!), który prowadzi z piniem nr 9. Możesz połączyć to poprzez 5 lub 10 amperowy bezpiecznik jeżeli chcesz, a to na wypadek gdyby czerwono-szaro-zielony kabelek się rozłączył. Jeżeli nawet, to nie powinien spowodować żadnych problemów.

 

pin1: fioletowy/zielony/żółty, alarm

pin10: czarny/zielony, starter

pin6: + z bezpiecznika F17

pin9: + z bezpiecznika F20 (czerwony/żółty)

pin8: + z bezpiecznika F1

pin22: szary/czerwony, przełącznik świateł

pin25: żółty/czerwony, turn signal<--nie wiem co to jest

pin3: biały/żółty, diagnostyczne

pin16: biały/fioletowy, diagnostyczne

pin14: biały/szary, instrument cluster to jest chyba coś do deski rozdzielczej

pin7: czarny/biały, instrument cluster to też

pin4: masa

pin5: niebieski/czerwony/żółty, czujnik temperatury

pin20: czarny/czerwony/żółty, coś od klimy

pin21: czarny/biały, pre-ventilation coś od klimy(?)

pin23: fiolet/biały/żółty, alarm

pin17: czerwony/szary/żółty, alarm

pin26: czarny/czerwony/żółty czujnik poziomu paliwa

pin12: brązowy/fioletowy, czujnik poziomu paliwa

pin11: biały/czarny, DME

pin24: czarny/fiolet, DME

pin19: biały/czerwony, sygnał dźwiękowy

pin18: biały/niebieski, sygnał dźwiękowy

pin15: biały/brązowy, radio

pin2: niebieski/brązowy/żółty, radio

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odświeżam kotleta. Nie potrzebuje zegarów z CC żeby zamontować rozszerzone OBC? Bo naczytałem się tyle tego że już sam zgłupiałem a kupiłem okazyjnie rozszerzone...

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak M50B20, chciałem się upewnić, bo mam to z końcówką 149 z kością pamięci ale już wszystko jasne. Dzięki, pozdrawiam

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.