Skocz do zawartości

Zmiana oleju


zapora

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Nie zdążyłem wyedytowac.

Zanim dopisałem to napisaliście już.Wolny się robię na starośc :mrgreen: .

To wrzucę jeszcze raz.

http://magnatec.castrol.com/pl/product-range/product-detail/5W-40-C3/

PS. na tej stronie jest gierka gdzie mozna poodbjiac sobie "molekułę" :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bonzo320i, magnatec 5w40 ma następującą specyfikację:

 

•ACEA A3/B3, A3/B4,C3

•API SM/CF

•MB-Approval 229.31

•VW 502.00/ 505.00

 

http://magnatec.castrol.com/pl/product-range/product-detail/5W-40-C3/

 

i nie ma nawet śladu o normie LL.pzdr.

 

Tu jeszcze mam ciekawy temat odnośnie magnatec 5w40:

 

viewtopic.php?f=72&t=107134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamsaba że tak powiem stare partie magnateca nie spełniały normy LL, owszem była tylko specyfikacja którą podałeś wcześniej i nawet na etykietach było napisane że tylko do merca i vw, ale ja zamieściłem zdjęcia tego nowego na którym pisze że też do BMW można lać oraz hondy i renault. Byłem zrobić zdjęcia specjalnie i wyraźnie widać BMW LL04,chyba że kupiłem w sklepie produkt z naszego polskiego undergroundu, tylko komp na którym teraz pracuję nie ma czytnika kart i nie mogę wrzucić foto. Do wieczora postaram Się to ogarnąć
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc wrzucam obiecane fotki i mam nadzieję że w końcu sprawa będzie wyjaśniona bo jak widać rozbieżności w informacjach są i to spore :lol: chyba trzeba będzie zadzwonić do castrola z wyjaśnieniem tej zagadki

http://img29.imageshack.us/img29/1995/06022012001.jpg

http://img13.imageshack.us/img13/3658/06022012e.jpg

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

postanowilem napisać ten post, bo ostatnio po zmianie oleju na Castrol Magnatec 5W40 (na takim jezdzil samochod jak go kupilem), zauwazylem pogorszenie pracy motoru, silnik zaczal wyraznie glosniej chodzic, zaczelo byc slychac zawory, szczegolnie podczas zejscia z obrotow, rowniez podczas zimnego startu, potrafi zaklekotac tak pare sekund, przed zmiana zadne z powyzszych objawowo nie wystepowaly. Jestem troche zalamany, i teraz dwie opcje, albo sprzedali mi chrzczony olej (kupowany u dysrtybutora ze strony CASTROLA), albo gosc co sprzedal mi samochod popierdzielal na jakims moto-doktorze, czy innym wyciszaczu. Przebieg auta to 184 000, do 150000 prowadzona ks. serwisowa we Wloszech, auto sprowadzone 2 lata temu, wyglad, zewnetrzy, wewnetrzny i wszelkie przeslanki wskazuja, ze przebieg oryginalny, lub przynajmniej bliski oryginalu.

 

Co robic? Mam zamiar zmienic olej, tylko na jaki?

 

Zostala mi jedna 4 litorwa banka z reszta tego oleju, i smiem twierdzic, ze jakos dziwnie pachnie, nie wiem nie porownywalem go z innym, ale troche mi ta sprawa smierdzi.

 

Dodam, ze moja banka rozni sie od Twojej moja wyglada tak:

 

http://www.paracas.pl/2058925527.jpeg

http://www.paracas.pl/2058925527_1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego bonzo, że postarałeś się o ładne zdjęcia LL04, ale ten rodzaj oleju nie jest dostępny w Polsce, można kupić tylko ten ze zdjęć z poprzedniego postu , bez specyfikacji LL.Gdzie go wogóle nabyłeś?

Kolego adzio, z tego co piszesz to chyba sprawa trefnego oleju, tutaj na forum panuje opinia, że castrol jest często podrabiany, ja dlatego nie lubię go, jest także drogi i przereklamowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja z przodu wygląda tak samo, ta sama etykieta i oznaczenia natomiast z tyłu tak jak na wklejonych zdjęciach, dziwne rzeczy Się dzieją :shock:

adamsaba zrobiłem zdjęcia tak abyś mógł uwierzyć w to co pisałem wcześniej na temat mojego oleju, oliwę kupował mój mechanik, pogadam z nim gdzie go zakupił - sam go raczej nie wyprodukował :lol: chyba trzeba będzie połazić po sklepach i porównać oleje

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj troche polazilem po sklepach i ten baniak ze zdjec odemnie to jest we wszystkich sklepach ktorych bylem taki sam, tylko z wczesniejsza data produkcji np. 07.07.11 jest z jedna naklejka z tylu, a z pozniejsza np. 10.10.11 jest z podwojna naklejka taka jak Ty masz kolego bonzo320i , wiec chyba widocznie tak ma byc, chyba, ze wszystkie oleje, ktore widzialem sa nie ori, male prawdopodobienstwo,

 

druga sprawa bylem u mojego mechanika od BMW, posluchal silnik i stwierdzil, ze tak ma byc jak silnik przejechal 350 tys., normalne jego odglosy, wiec pewnie gosc ktory mi sprzedal, skrecil przebieg o polowe i dolal wyciszacza do zaworow,

 

jeszcze musze sie dokopac do historii auta, ale bedzie ciezko bo jest z Włoch

 

a moze ktos sie orientuje skad zczytac oryginalny przebieg? komputer siakis? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wrzucę w tym temacie zdjęcie(jako ciekawostkę) chociaż dyskusja przeniosła się do tematu o zapalaniu w mróz. Zdjęcie z oryginalnej Instrukcji BMW na temat olejów silnikowych.

http://images43.fotosik.pl/1358/a03dbc7a57055ce4med.jpg

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy525 może wrzucaj zdjęcia w oryginalnym rozmiarze, bo jak klikam żeby Się powiększyły to wyskakuje mi stronka do logowania na fotosiku :evil: ,chociaż ja posiadam skany manuala do E39, ale może inni będą chcieli podejrzeć specyfikację zalecanych oliwek :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy może mieć inne odczucia ale... moja księżniczka jak ją zastałem miała zalane 0w40 z tego co pamiętam mobil. zalałem jej po wymianie castrol edge 5w40 i jak na chwilę obecną nie narzekam- chodzi cichutko, oleju nie bierze... osobiście polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.