Skocz do zawartości

320d Uszczelka w silniku


Fazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem zarówno samochodu jak i forum. W dniu wczorajszym podczas demontażu klapek zawirowań w kolektorze jedna z uszczelek gumowo-metalowych pod śruby średnica około 10mm wpadła mi do silnika przez otwory powstałe po wyjęciu kolektora. Czy jest możliwość wyjęcia jej bez rozkręcania głowicy np przy użyciu kamerki? I jakie szkody może taka uszczelka wywołać w silniku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kojarze ta uszczelka jest metalowo gumowa więc szkody na pewn będą. Może endoskopem zlokalizujesz jej miejsce i później chwytakiem go wyciągnąć. Na wszelki wypadek nie włanczaj silnika!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, a tak często pisałem aby uważać na poduszki kolektora. Też kiedyś mi wpadła do gardzieli głowicy. 100% sposobem na wyciągnięcie było użycie odkurzacza :norty: Spróbuj, może ją wyssie i NIE ODPALAJ SILNIKA dopóki jej nie wyciągniesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka jest gumowo - metalowa z przewaga gumy. Próbowałem odkurzaczem, magnesem przegubowym oraz kamerka endoskopowa i nic nie widze. Czy jest możliwość że podczas grzebania poleciala gdzieś dalej np. za zawory??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka wpadła do otworu kolektora prostokątnego (to chyba dolny) i najwieksze prawdopodobieństwo ze do jednego z dwoch cylindrów do których jak przyłoże rurę odkurzacza to nie ma przewiewu (to chyba zamkniete)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi kiedys taka uszczelka wpadla za alternator ile ja jej sie naszukalem to tylko ja wiem.Znalazlem ja od spodu silnika po zdjeciu oslon jest taka mala przerwa pomiedzy silnikiem i alternatorem i tam sobie lezala.A tak wogule to myslicie ze mogla ona wpasc do cylindra przeciez nie jest ona znowu taka mala?
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym sprawdzeniu kamerka, magnesem i opinii mechanika który robił podobne operacje u siebie w samochodzie postanowilismy go odpalic:shock:. Puki co przejechalem okolo 8km, bo tyle mam do pracy i wszystko jest ok. Wiecej kilometrow zrobie w dniu jutrzejszym. Jezeli teraz nie ma zadnych objawow to czy mam juz z tym spokój i oznacza to ze musiala upasc gdzies indziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak juz wczesniej ci pisalem musiala spasc gdzies na silnik ,te uszczelki nie sa na tyle male zeby odrazu musiala wpasc do cylindra nie chce sie z nikim sprzeczac ale nawet mysle ze to by bylo wrecz nie mozliwe.Raczej napewno zatrzymala by sie na zaworze.
Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.