Skocz do zawartości

E93 328i po lifcie , kto ma ? ile realnie pali .


MateuszC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ciężko będzie Ci znaleźć E93 328i po lifcie, bo ten silnik szedł tylko na US. Generalnie nie cieszy się najlepszymi opiniami. A Pali tyle co 330i bo to 3,0 R6 tylko zdławione.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi pasuje mam co prawda przed liftem i N51 229.5 KM (w tamtym tygodniu zmierzone na hamowni) wytarczy dla x drive i automatu trasa ok 9, miasto minimum 14, dynamicznie 17 teraz mam lpg i pali 19 lpg (227.5KM)

Te nienajlepsze opinie to kto je wygłasza? bo na forum jest moze z 5 takich silników, a informacji o zepsutym sam z siebie nie slyszalem, czytam za to 2,0d turbina, czip, bierze olej, rozrząd, klapy, wytnij dpf ipt, a i najważniejsze pali 4.47652109 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe opinie w sensie, że trafiają się silniki o gorszych parametrach niż europejskie 325i. Oraz to że mimo gorszych osiągów od 330i to spalanie na tym samym poziomie.

O awaryjności nic nie słyszałem, ten silnik napewno nie jest zły tylko jak każdy ma jakieś wady. A że my Polacy lubimy ponarzekać to inna sprawa :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI ! HI ! 20 l. LPG w BMW 328i ? To po co je kupłeś aby na gazie jeżdzić i mieć spalanie jak w 320 d na którego psioczysz ?

To auto do zapierd .. ania [<-ostrzeżenie by Mod] i co za tym idzie duzej przyjemności z jazdy a nie patrzenia na jego spalanie :mad2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI ! HI ! 20 l. LPG w BMW 328i ? To po co je kupłeś aby na gazie jeżdzić i mieć spalanie jak w 320 d na którego psioczysz ?

To auto do zapierd .. ania i co za tym idzie duzej przyjemności z jazdy a nie patrzenia na jego spalanie :mad2:

 

do czego te 328i?? :) nie przesadzaj.... miałem okazję takim jechać i uważam że to szybkiej jazdy autko się totalnie nie nadaje, dostaje baty od byle 3 litrowego diesla już nie wspomne o nowym 211 konnym audi TT.

To taka wozipupka, a jak ktoś chce sobie tam wkładać LPG to jego sprawa, ja uważam że jest to okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie diesli, zapach z wydechu diesla szczególnie common rail mi poprostu śmierdzi.

Mi przy dynamiecznej jezdzie tyle pali napewno sie da mniej, ale 2,0 to majstersztyk mało pali i jest szybszy od 328i tylko kupować.

Tylko nikt nie wspomina, że trzeba najpierw "zaczipować" ile 400zł? wyciąc dpf 600zł? bo przecież jak się zapcha to nie wymienię za kilka tysięcy bo szkoda, ale to lpg jest druciarstwem hehe to jest absurd

Do zapierdalania [<-ostrzeżenie by Mod] jest m3

Nie mam w tym silniku az tyle awaryjnych podzespołów poaztym juz kilka samochodów miałem i w każdym LPG może dzięki były pieniądze na e92 bo jakbym przez te 10 lat spalał PB to dalej bym jeździł w201.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w jakieś mity o dieslach. Nie będę sie rozpisywał bo już pełno jest tematów na tym forum o wyższości diesla na bezyną .

Silnik 328i całkiem fajnie ciągnie - kilka razy jeżdziłem , gdyż też brałem pod rozwagę ten model ale gazu to bym nigdy nie zamontował do BMW - sorry !

 

Co do zapachu to u mnie nie ma żadnego , gdyż rurka czysta i biała wszystko zostaje w filtrach natomiast z Twojego auta to zionie nieżle i nie jeden jadący za Tobą włączał obieg wewnętrzny dmuchawy aby się nie zagazować . :mad2:

 

Szkoda silnika na ten gaz :nienie: Prędzej czy póżniej wyjdą kwiatki .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Nie no nie przesadzaj, dlaczego zagazować ?? Na nowych instalacjach gazowych nic nie czuć gazem ( chyba że jakiś wyciek jest ) i autko żwawo jeździ, ja miałem e46 328i zagazowaną i złego słowa nie powiem o LPG.

A wydech śmierdzi w dieslach to fakt, sam mam DPF w swojej 318d i jak się silnk nagrzeje troszkę ( lub jest całkiem zimny) i nochala podsuniesz to szczypie w nos i w oczy tutaj nie ma się co kłucić, zapach benzyny przyjemniejszy niz diesla ;)

 

Sam jestem ciekaw jak jezdzi nowe 328i

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by tam nochala ro rury wkładał ? :lol:

 

Może w tych nowszych instalacjach i trochę mniej śmierdzi ale zawsze jak za takim jadę to czuję ten ostry zapach . Mocy to pewnie dużo nie traci ale samo BMW na gaz jest .... :duh:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy jakiś spec od LPG widział bagażnik i miejsce pod bagażnikiem w E93?

Chyba nie, bo tam nie ma szans na jakiś normalny zbiornik LPG.

 

Patrzą na dana to 328i to raczej dupowóz.

Wg danych wersje ze skrzynią automatyczną mają osiągi:

325i wersja EU silnik 3 litry 218 KM ma 8,1 do setki (wersja US będzie minimalnie szybsza bo ma 230KM)

320d seryjna moc 184KM ma 8,4 do setki

 

To już wolę 320d zamiast 325i czy 328i.

Oba jeżdżą średnio, ale 320d pali mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wydruk z hamowni 227.5 konia na Lpg nic nie śmierdzi bo wszytsko dobrze ustawione zapraszam na oględziny.

Mity o gazie tak samo funkcjonują jak mity o lpg. Pracuję akurat w tej branży.

Fakt w e93 nie ma miejsca na rozsądny zbiornik bo ten dach za dużo zajmuje.

328i (US) R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC wtrysk EFi 85,00 mm × 88,00 mm 10,7:1 233 KM (172 kW) przy 6500 obr/min 271 N•m przy 2750 obr/min 6,3 s

Słuchajcie ja nie mowie ze benzynowe są lepsze tylko z mojego doświadczenia i oceny sytuacji wynika, że jak coś pierdolnie to bardziej popłynę na dieslu niz lpg.

Jak ktoś ma firmę to ok odlicza czy tam inaczej ok i przejechałem sie dieslem nie raz, wciska w fotel, aż miło bo dużo wyższy monent i dostepny praktycznie od zera, ale boje się napraw i temu wybieram lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Elastyczność 80–---120 km/h na: 4./5. biegu

czas w sekundach 325 i 218KM 8,3/10,5

czas w sekundach 320d 184KM 6,6/8,4

 

Z uwagi na znaczną wagę auta silnik wolnossący mający mało momentu obrotowego nie za bardzo się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Fakt w e93 nie ma miejsca na rozsądny zbiornik bo ten dach za dużo zajmuje.

328i (US) R6 3,0 l (2996 cm³), DOHC wtrysk EFi 85,00 mm × 88,00 mm 10,7:1 233 KM (172 kW) przy 6500 obr/min 271 N•m przy 2750 obr/min 6,3 s

Nawet nie wiem czy się jakiś zmieści zbiornik.

Podałeś czas do 96km/h (60mil) dla wersji z manualną skrzynią.

W cabrio to jednak lepszy automat, żeby sobie swobodnie robić crusing nadmorskim bulwarem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Elastyczność 80–---120 km/h na: 4./5. biegu

czas w sekundach 325 i 218KM 8,3/10,5

czas w sekundach 320d 184KM 6,6/8,4

 

Z uwagi na znaczną wagę auta silnik wolnossący mający mało momentu obrotowego nie za bardzo się sprawdza.

Na szczescie jest jeszcze cos takiego jak redukcja...

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tylko już nie ma na co redukować w benzynie. :wink:

Po redukcji o jeden bieg w 325i mamy takie przyspieszenie co 320d bez redukcji.

 

Ja chcemy zachowac gwarancję kupujemy oryginalmy Performnce Kit do 320d i mamy 200KM i 420Nm.

 

Ale wracając do tematu to jakie to ma znaczebie zcy pali 10 czy 13 litrów.

Lepiej sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie czy opony, tu są konkretne kwoty.

Tym bardziej, że cześć tanich ubezpieczycieli nie chce ubezpieczać kabrioletów.

Nawet w przypadku E93, pomimo metalowego dachu mowią nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie dla podniesienia wyższości naszych aut napiszę mój dzisiejszy przypadek z audi TT 2.0 na światłach . Od poczatku gość podjechał i ustawił się wymownie . Po zmianie świateł jakąś sekundę był o metr przedemną i tyle jego dominacji . Bieg pierwszy i zaraz drugi i gość oglądał kuperek mojej 320d . Na parkingu przed sklepem parkuje obok mnie i pyta co się stało bo on ma podciągnięte do 205 km . Niestety moment obrotowy robi swoje i pewnie na trasie by mnie łyknął ale nie na odcinku 50 m . :cool2:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie dla podniesienia wyższości naszych aut napiszę mój dzisiejszy przypadek z audi TT 2.0 na światłach . Od poczatku gość podjechał i ustawił się wymownie . Po zmianie świateł jakąś sekundę był o metr przedemną i tyle jego dominacji . Bieg pierwszy i zaraz drugi i gość oglądał kuperek mojej 320d . Na parkingu przed sklepem parkuje obok mnie i pyta co się stało bo on ma podciągnięte do 205 km . Niestety moment obrotowy robi swoje i pewnie na trasie by mnie łyknął ale nie na odcinku 50 m . :cool2:

To był diesel 2.0 a nie benzyna więc raczej szału nie ma... Benzyna ma 200PS na starcie więc nie sądzę żeby podciągał o 5PS :mrgreen:

Poza tym na krótkim odcinku nie miałbyś najmniejszych szans z benzyną chyba, że prowadził by koleś który pierwszy raz w życiu siedzi w samochodzie. Zmiany biegów zabierają sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.