Skocz do zawartości

montarz cyfrowej zmieniarki YATOUR YT-M06


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Podepne sie bo temat dla mnie.

Jak rozpoznac jakie piny ma radio (plaskie czy okragle)? to raz a dwa. Czy po odlaczeniu radia od zasilania i ponownym podlaczeniu trzeba wpisywac kod do radia?. jesli tak to gdzie go znalezc?

Przymierzam sie do montazu ww zmieniarki a nie chce narobic balaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam. Podepne sie bo temat dla mnie.

Jak rozpoznac jakie piny ma radio (plaskie czy okragle)? to raz a dwa. Czy po odlaczeniu radia od zasilania i ponownym podlaczeniu trzeba wpisywac kod do radia?. jesli tak to gdzie go znalezc?

Przymierzam sie do montazu ww zmieniarki a nie chce narobic balaganu.

 

 

Kodu żadnego nie musisz wpisywać ... a co do pinów to jak wyciągniesz to będziesz widział :mrgreen: w autach po lifcie są już płaskie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dołączę się do tematu. Kupilem sobie ta zmieniarke cyfrowa yatour, podlaczylem jedna kostke do tunera w bagazniku (gdyz mam nawigacje 16:9) a druga do wiazki idacej do zasilania, nawi itp. mam rowniez podlaczona oryginalna zmieniarke na 6 plyt, zeby radio widzialo, ze w ogole jest podlaczona zmieniarka. Po podlaczeniu wszystkiego dioda LED na zmienarce cyfrowej sie swiecila, pendrivre rowniez i wszystko ladnie gralo. Gdy wyciaglem kluczyk ze stacyjki i wlozylem ponownie, to ta zmieniarka cyfrowa nie chciala sie wlaczyc, dioda sie nie swiecila, a na ekanie bylo tylko widac plyty ktore mialem wlozone w zmieniarce oryginalnej. Musze odpinac wszystkie kable i podpiac znowu, by ta zmieniarka cyfrowa sie wlaczyla, chociaz czasami i tak nie chce sie wlaczyc. Co mam w takiej sytuacji zrobic? Czy podlaczenie zmieniarki cyfrowej pod stale zasilanie rozwiaze problem? Dodam jeszcze, ze gdy wyciagne wszystkie plyty ze zmieniarki oryginalnej, to na ekranie wyswietla sie NO DISC i wtedy zmieniarka cyfrowa na pewno nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam! mam pytanie w zwiazku z tym postem. Czy ktos wie jka rozwiazac ten konkretny problem bo u mnie( e46 z 2002 z navi 16:9) jest taki sam. Z góry dziekuje za pomoc.

Witam.

Dołączę się do tematu. Kupilem sobie ta zmieniarke cyfrowa yatour, podlaczylem jedna kostke do tunera w bagazniku (gdyz mam nawigacje 16:9) a druga do wiazki idacej do zasilania, nawi itp. mam rowniez podlaczona oryginalna zmieniarke na 6 plyt, zeby radio widzialo, ze w ogole jest podlaczona zmieniarka. Po podlaczeniu wszystkiego dioda LED na zmienarce cyfrowej sie swiecila, pendrivre rowniez i wszystko ladnie gralo. Gdy wyciaglem kluczyk ze stacyjki i wlozylem ponownie, to ta zmieniarka cyfrowa nie chciala sie wlaczyc, dioda sie nie swiecila, a na ekanie bylo tylko widac plyty ktore mialem wlozone w zmieniarce oryginalnej. Musze odpinac wszystkie kable i podpiac znowu, by ta zmieniarka cyfrowa sie wlaczyla, chociaz czasami i tak nie chce sie wlaczyc. Co mam w takiej sytuacji zrobic? Czy podlaczenie zmieniarki cyfrowej pod stale zasilanie rozwiaze problem? Dodam jeszcze, ze gdy wyciagne wszystkie plyty ze zmieniarki oryginalnej, to na ekranie wyswietla sie NO DISC i wtedy zmieniarka cyfrowa na pewno nie zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chętnie podłącze się do poprzedników, mam identyczny problem z tą zmieniarką, może uporał się ktoś już z tym problemem? pisałem do sprzedawcy z tym ale jak do tej pory nie był łaskaw mi odpisać, pewnie czeka aż minie mi 7 dni od zakupu żebym nie mógł mu jej zwrócić. dzięki z góry za jakieś pomocne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwne bo sprzedawca w moim przypadku zarzeka się że jest 100% kompatybilny z moją navi 16:9, wiec nie powinno być takiego problemu że coś nie prawidłowo funkcjonuję, jedyne co mi się wydaje to albo bląd w sztuce, albo jakaś wada fabryczna i należy zwrócić na gwarancji? w ogóle działa komuś ta zmieniarka pod tą konkretną centralkę 16:9?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wysylalem urzadzenie na gwarancje i stestowalem drugie i jest nadal to samo. Dogadalem sie ze sprzedawca ze za ok.3-4 tyg, moze wczesniej bedzie mial to urzadzenie tyle ze pod interfeisem BMW4 (inna wtyczka,montaz i oprogramowanie). cos takiego: http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-bmw-e46-e39-e38-x3x5-4gb-i2445816778.html

 

w aukcji napisane jest ze rozwiazuje problemy kompatybilnosci tych zmieniarek z navi 16:9. Poczekamy zobaczymy. Na moim przykladzie wymiana na drugie takie samo urzadzenia niedala NIC :( Powodzenia i jak rozwiazesz problem to napisz bo wiele ludzi ma z tym problem, a zadnej konkretnej odpowiedzi niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam właśnie ten interfejs BMW 4 i dokładnie ten sam problem co opisany jest wyżej także się podłączyłem, wiec nie ma się chyba co łudzić że będzie w pełni sprawny ;( myślałem żeby założyć jakiś przełącznik na kablu od stacyjki umieścić go w kokpicie i wygodniej było by rozłączać i uruchamiać, ale z drugiej strony musi być jakieś sensowne rozwiązanie bo nie po to płaciliśmy te 350 zł na jakiś szajs!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zamiar kupić:

 

http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-sd-bmw-3-5-7-x3-x5-z4-xcarlink-i2448726893.html?source=oo

 

oryginalną zmieniarkę na 6 CD mam w bagażniku, jednak jest zepsuta.

i teraz jak zrobić? wyciągnąć oryginalną z bagażnika i wsadzić w jej miejsce yataro?

czy zostawić ori w bagażniku, a yataro umieścić w schowku w kabinie?

jak lepiej?

 

od razu proszę o opinię na temat linku, moze jest cos, o czym nie wiem :)

 

edit...

 

moje radio to te pierwsze :

 

http://images39.fotosik.pl/1240/3d5fc6edf5dad369.jpg

 

do zmieniarki w bagażniku idą dwa przewody z dwoma kostkami.

sprzedawca mówił, że najlepiej umieścić zmieniarkę w schowku, bo muszę jeszcze od radia poprowadzić "plus" :roll:

wie ktos cos na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiec tak zakupiłem i zamontowalem u siebie yatoura... mam navi 4:3 bez dsp

 

musicie szukac modulu dzwieku znajduje sie on w lewym rogu bagaznika za wszystkimi cudami techniki jak zmieniarka czytnik navi wzmacniacz modul telefonu itd wyrzucamy wszystko po zdemontowaniu wszystkich tych gratów mamy pusta przestrzen i widac czarna mate (wygłuszenie) wyjmujemy ja...widac wtedy połać blotnika od wewnatrz tam jest szukany modul...przykrecony na 2 srubkach ciezko go wyjac i wszadzic tam podpinamy kostke ISO od zmieniarki cyfrowej i wtyczke zmieniarki (jak nie bedziecie mogli znalesc to raczka na kabel od orgi. zmieniarki i po nim do celu... najpierw wszadzcie iso od YT-m06 a dopiero kostke od glosnikow i od nowej zmieniarki potem zatrzask blokujacy i powinno byc ok. u mnie dziala jak trzeba... pozdrawiam zycze powodzenia

 

 

PS nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odkopię temat. Mam pytanie w sprawie tej zmieniarki. Mam w E36 oryginalne radio BMW Reverse, chciałbym jednak słuchać muzyki z innych nośników, nie tylko kaset. Jednocześnie szkoda mi zakłócać oryginalny wygląd współczesnym radiem. Wymyśliłem, że zmienię radio na inny model, ale też z epoki. BMW Business z obsługą zmieniarki i do niego podepnę Yatour`a. Będzie to zewnętrznie wyglądało wciąż, jak by mogło opuścić fabrykę. Żeby jeszcze nie było za łatwo wpadł mi pomysł by zmieniarkę zamiast do schowka na rękawiczki włożyć do schowka na kasety (oczywiście bez wkładu na kasety, sama "skorupa"). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie było by wygodniejsze, mógłbym zmieniać nośniki w zmieniarce bez odrywania pleców z fotela :).

 

Po tym przydługawym wstępie nareszcie pytanie. Czy to ma sens? Czy kabel od zmieniarki jest na tyle długi, że sięgnie od tyłu radia do tego schowka? Wydaje mi się, że do tej operacji będę musiał zdemontować przynajmniej panel środkowy i schowek dla wygody. Co jeszcze? Czy ktoś już podejmował się takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem taką zmieniarkę jakies pół rok temu... na początku miałem niezłą zagwostkę jak tą zarazę podłączyć. W moim E39 (2002r. MK3) nie było zmieniarki i śruby wyglądały na nie kręcone więc zapewne nigdy jej tam nie było lecz leżały sobie z tyłu kabelki do podłączenia. Na początek zrobiłem test ze zwykłą zmieniarką od 5tki kolegi - pomyślny... Podłączyłem zmieniarkę do wtyczek leżących w boczku no i pozostał mi jeszcze czerwony kabelek (którego nie było na żadnych zdjęciach poglądowych na aukcji i ani słowa o tym fakcie). Na szybko podłączyłem go do + na akumulatorze no i zadziałało... tyle że rano musiałem palić auto na kable :( Po tej przygodzie przyszedł pomysł aby zrobić emulatorowi zasilanie odłączane po wyłączeniu zapłonu i tak wpięliśmy się z kumplem w kostkę od końcówki mocy i wstawiliśmy przełącznik pod kierownicą aby móc ją ręcznie zrestartować gdyż okazało się, że radio musi zostać włączone przed włączeniem zmieniarki. Zasadniczo wszystko działa ale co powiedzmy 30 min zmieniarka się rozłącza i wtedy trzeba ją przełączyć tym przełącznikiem pod kierownicą aby ją wzbudzić i wtedy trzeba 1 raz wcisnąć klawisz MODE na konsoli radia żeby wrócić na słuchanie muzyczki ze zmieniarki. Trochę to niewygodne ale jakoś daję radę...

 

Ostatnio pojawił się dodatkowy problem... Na początku po włączeniu zmieniarki można było swobodnie przejść na obsługę radia lub navi na wyświetlaczu lecz niedawno po uruchomieniu zmieniarki wyświetlacz przechodzi w tryb z napisem CarLinked i wtedy po zmianie na navi lub próbie wyłączenia ekranu po 2-3 sekundach monitor znów wraca do tego trybu CarLinked więc nie mogę ani wyłączyć monitorka ani też wejść w navi lub ustawienia bo po tych 3 sekundach znów wraca do tego trybu. Próbowałem rozłączać aku i formatowałem kartę SD z muzyką, podłączyłem drugą kartę SD z kilkoma tylko utworami i też nic nie pomogło. Po podłączeniu Yatoura do kompa poprzez męsko-męski kabel usb komp nie widzi urządzenia i na nic się zdają próby dodania urządzenia...

 

Macie może jakieś pomysły ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa... Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zresetować radio ? Może ten tryb Carling zapisal się w pamięci radia ? Próbowałem odłączenie akumulatora na kilka minut ale to nie resetuje ustawień radia, przynajmniej tak mi się wydaje bo po ponownym podłączeniem aku występują poprzednie ustawienia basów, sopranów i balansu... Z góry dzięki za wszelki podpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Podepne się pod temat. W moim przypadku sprawa jest jeszcze inna. Mianowice posiadam e46 z 2004r. Turing. Zmieniarki nigdy tam nie było, radio z moniotorem 16:9 i navi. Przed zakupem wymontowałem radio ale w nim były tylko takie dwie male kostki biala i niebieska. Wzmacniacz bm54 w bagażniku na taka duza kostke z płaskimi bolcami. Gosc ze sklepu http://www.denken.com.pl zaproponowal mi takie cos http://www.denken.com.pl/index.php?p664,bmw-2-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-bmw-ze-zlaczem12-pin twiedzac ze to będzie kompatybilne. Udalo mi się jakos to podlaczyc - nie było w tym magii. Problemem jest to ze radio odnajduje zmieniarke po dobrych 15 minutach. Po wylaczeniu radia - samego radia tzn. bez wyjmowania kluczyka, i ponownym wlaczeniu radia znowy to samo trzeba odczekać jakies 10-15 minut żeby to urządzenie zostało wykryte tj. zaswiecila się na nim czerwona dioda i można było się przelaczyc na zmieniarke.

Chciałbym zapytać czy istnieje jakas możliwość zmiany tego stanu rzeczy. Czy zmiana kabelkow w kostce pomoze w tym przypadku tak aby np. zmieniarka nie tracila zasilania to może wówczas nie będzie musiala być wykrywana za każdym razem po wylaczeniu radia. Czy radio powinno zapamietac zmieniarke - jeśli tak co przycisnąć lub nie wiem może jakiś czas musi uplynac żeby się zakodowalo lub cos w tym stylu.

Proszę o jakies sugestie pomoc.

dzięki z góry

meggiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po radości. Nic nie zmieniajac od wczoraj wszystko poszlo w niepamiec. Objawy sa identyczne jak opisywal Kolega patrix1231. Teraz zmieniarka nie chce sie zaswiecic tzn. dioda czerwona sie nie swieci, po wyjeciu kluczyka mignie ze dwa trzy razy, ale jak wpinam pendrive to dziwne bo pendrive sie swieci chociaz zmieniarka niby jest wylaczona bo nie swieci jej czerwona kontrolka.

Dodam ze po podlaczeniu kabli po 15 minutach dzialalo, po wylaczeniu radia znowy musialem odczekac jakies 15 minut i zadzialalo ale juz po wyjeciu kluczyka ze stacyjki problem z migajaca dioda. Odkrylem ze po powtornym odlaczeniu kabli i podlaczeniu znowu radio widzi zmieniarke po 15 minutach i znowu po wyjeciu kluczyka KUPA.

Moze Ktos z Was rozwiazal ten problem. NAVI 16:9, plaskie piny, montaz w bagazniku.

pozdrawiam i dzieki

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny pomysł padł...

Czytam, czytam i wnioski wyciągam, bo sam chciałbym więcej mieć muzy w autku.

U mnie jest fabryczna zmieniara, ale nie działa niestety. Szukam więc i co znalazłem?

Temat przeżył rok. Ludzie pomontowali (wcześniej wydali kasę...) i co?

A no nic... Wygląda na to, że pozostaje tylko ori.

BMW się chyba dobrze zabezpieczyło...

Pozdrawiam Wszystkich Szukających.

Jak kto znajdzie dobre rozwiązanie (tańsze z 5 razy niż dynavin), to zapodawać, zapodawać!!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesciarz z Ciebie.

Ja dam sobie chyba d.... rady.

Mam dosyc juz z glowkowaniem co nie tak robie. Raz widzi raz nie widzi. Ciekawy jestem czy w kazdym samochodzie tzn e46 po lifcie sa mopntowane kable do zmieniarki. Zmieniarki nie mam ale ciakwy jestem czy gdybym kupil kable do zmieniarki i staral sie tam podlaczyc ten emuator to czy to cos da.

 

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawy jestem czy w kazdym samochodzie tzn e46 po lifcie sa mopntowane kable do zmieniarki.

 

w każdym nie montują, w VIN jest to podane.

 

poza tym jest alternatywa za 1500zł:

http://www.ebay.com/itm/ES1046MO-7-HD-Car-DVD-Player-GPS-IPOD-TV-WiFi-3G-RMVB-BMW-3-E46-M3-/321041317303?pt=Car_Audio_Video&hash=item4abf8dbdb7&vxp=mtr

i za 1800 dvb mpeg4

http://www.ebay.com/itm/Car-DVD-GPS-Navi-Headunit-Autoradio-For-BMW-3-E46-318-320-325-M3-Stereo-Sat-Ipod-/160954077747?pt=Car_Audio_Video&hash=item25799c5233&vxp=mtr

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.