Skocz do zawartości

[e60] 530d duze spalanie w warunkach "zimowych"


DonPedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oststnio zauwazylem ze komputer pokazuje spalanie w okolicach 16-18l . Glownie jazda po miescie, start stop itp. Wczesniej mialem spalanie max 12l (wczesniej czytaj , temp nie spadala ponizej 0c)

jako ze nie mam czasu ruszyc gdzies w trase i przetestowac(duzo mam pracy na glowie) wiec pytanie czy odnotowaliscie jakies gorsze spalanie w waszych samochodach w warunkach zimowych. Mowa o temperaturze (noc - dzien) do -10C.

Musze pare rzeczy porobic w moim aucie, jednak pogoda blokuje mnie nieco.

Czy swiece zarowe moge miec jakis wplyw? Dodam ze ostatnio komputer wykazal ze 4 sa padniete z 6.

Dodam ze przy odpaleniu nie chodzi tak jak powinien , startuje raczej jak traktor.

DON PEDRO - UK

http://img853.imageshack.us/img853/2999/bmwlogowallpaper300x187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry:

1. Świece żarowe

2. Do sprawdzenia moduł świec

3. Sprawdzenie/wymiana termostatów.

4. Można obadać jeszcze wtryski czy nie przelewają (ale to raczej czysto profilaktycznie)

 

To spalanie w takich warunkach bije moją 3.0L benzynę toteż nie jest to normalne. Inna rzecz że jak po samym mieście latasz i silnik nieustannie nie zagrzany to też dziwić się nie ma co (chociaż jak na diesla to za dużo).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.