Skocz do zawartości

myjnia cisnieniowa zima


clip

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o karscherze przy temp. minus 7-8 stopni?

Proszek idzie na goraco ale splukiwanie juz jest na zimno. Do garazu mam potem jakies 2km. Widzicie jakies przeciwskazania?

Czy lepiej szczotkowy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowy automat rysuje auto. Zalezy jaki masz kolor im ciemniejszy tym bardziej widać. Zdecydowanie odradzam ..

 

Przy -7 -8 woda bedzie zamarzac na aucie.. nawet nie zdazysz tego sciągaczką sciągnąc... Wg mnie teraz najlepiej oddac do myjni . Niech umyją i wysuszą( w miare) i mozesz jechac do garazu,

Wiem bo jestem fanem mycia ale przy takich temp sam nie daje rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie płukanie jest wodą zdemineralizowaną, także po 2km to tej wody będzie na aucie bardzo mało, a to, że zamarznie to nic, lusterka się odgrzeją, a na szybach napewno nie będzie wody.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no -9 to dużo, bo na pewno zanim oblecisz auto, to będzie się pojawiał lód, ale myślę, że tak jak jutro w dzień przy -5 da radę, aczkolwiek ja uważam, że warto zapłacić 20zł ( u mnie w mieście ) i mieć umyte auto porządnie z wierzchu na myjni ręcznej.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam nowe bezdotykowe myjnie automatyczne na niektórych stacjach BP. W Krakowie jest chyba tylko jedna na stacji przy Makro. Samochód jest tylko "opłukiwany" bez użycia szczotek (można wybrać program ze szczotkami), a na koniec suszony. Wydaje mi się to jedyną sensowną alternatywą dla myjni ręcznej w zimie.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh jak ja kiedyś stojąc na zewnątrz przyjrzałem się myciu samochodu przez te szczotki ( oczywiście będac w środku myjni ) to w pewnych momentach aż się bałem czy się coś nie urwie w aucie, mycie fajne, ale mało dokładne, felgi i nadkola niedomyte, tylna szyba pod spojlerem w kombi nie domyta, lusterka niedomyte, według mnie już lepsza ta bezdotykowa, ale i tak ręczna bezkonkurencyjna.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam nowe bezdotykowe myjnie automatyczne na niektórych stacjach BP. W Krakowie jest chyba tylko jedna na stacji przy Makro. Samochód jest tylko "opłukiwany" bez użycia szczotek (można wybrać program ze szczotkami), a na koniec suszony. Wydaje mi się to jedyną sensowną alternatywą dla myjni ręcznej w zimie.

 

Korzystalem z takiej w starej milosnej ale przerobili ja na szczotkowa,

Jest gdzies jeszcze druga w warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gąbką a nie szczotką, a żeby odświeżyć lakier to można po prostu przepolerować raz na 3 - 4 miesiące.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dysponuje podwórkiem na którym bym miał możliwość umycia auta tak jak bym chciał, dlatego jeżdżąc na myjnie bezdotykową biorę ze sobą gąbkę i po oblaniu auta pianą myję go ręcznie, felgi spryskuję swoim płynem i także je myję ręcznie.

 

Kiedyś się zastanawiałem wziąć dwa wiadra i normalnie umyć auto własnym szamponem, użyć glinki, itd. korzystając tylko z ich wody :) pytanie tylko czy nikt by mnie nie wygonił jak bym tam spędził 2h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni samochód (Passat) umyłem na myjni bezdotykowej przy -21C :D Obsługa która akurat kręciła się w pobliżu patrzyła z niedowierzaniem. Mycie pianą aktywną się udało, ponieważ woda jest podgrzewana. Natomiast spłukiwanie przypominało zabawkę armatką śnieżną, bo woda częściowo zamarzała w powietrzu. Samochód oczywiście odstawiony do garażu, na rano był czyściutki, dowiodłem swojej upartości. Prócz kataru oraz mokrej podłogi w garażu innych efektów ubocznych brak :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gąbką a nie szczotką, a żeby odświeżyć lakier to można po prostu przepolerować raz na 3 - 4 miesiące.

 

Pzdr

 

absolutnie nie myć auta żadną gąbką. W pory gąbki bardzo chętnie wchodzi brud i drobiny piasku w wyniku czego lakier się rysuje. kupic porządną szczotke z włosiem dedykowanym do mycia aut, polecam firmy VIKAN

 

Szczotke często płukać w wiaderku i cały piasek i bród z niej schodzi

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja przed zima polozylem dwie warstwy 476s teraz tylko myje na dwa wiadra i pozniej klade QD oczywiscie w garazu u kolegi!!

Nie polecam myc przy takiej temp ,jesli juz sie komus zdaazu to szybko do garazu i powycierac wneki w dzwiach uszczelki bo szkoda zeeby pozamarzalo :cool2:

szczotki to przeszlosc ,lakier niszcza jak malo co ,na bezdotyku tylko woda opukac zwykla woda zeby nie sciagnac warstw wosku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy ma możliwość mycia auta na dwa wiadra mieszkając w centrum Warszawy, nie mając podwórka, czy czegoś takiego, tak więc pozostaje mycie na bezdotykowych własną gąbką (ja używam zazwyczaj tego typu gąbek: http://allegro.pl/sonax-gabka-z-mikrofibry-do-mycia-auta-428100-i2033528003.html), ewentualnie oddać auto na myjnie ręczna - ale tam także różną chemią myją auta, używają starych brudnych gąbek które mają pełno piachu, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję od kilku lat w lato auto gąbką i żadna mi jakoś karoserii nie porysowała, myślę, że podstawą jest dobre spłukanie samochodu myjką ciśnieniową, żeby nie było piasku.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie każdy ma możliwość mycia auta na dwa wiadra mieszkając w centrum Warszawy, nie mając podwórka, czy czegoś takiego, tak więc pozostaje mycie na bezdotykowych własną gąbką (ja używam zazwyczaj tego typu gąbek: http://allegro.pl/sonax-gabka-z-mikrofibry-do-mycia-auta-428100-i2033528003.html), ewentualnie oddać auto na myjnie ręczna - ale tam także różną chemią myją auta, używają starych brudnych gąbek które mają pełno piachu, itd.

 

ja jesienia tez ylem na bezdotykowych bralem wiadro z domu z szamponem i gabka jechalem,opukalem auto woda zwykla ,umylem ponownie opukalem ,wytarlem recznikiem z mikrofibry i polozylem QD i auto czysciutkie :cool2:

gabke mam taka http://showcarshine.pl/mycie/28-chemical-guys-gabka-z-mikrofibry-gratis-mikrofibra.html

ale bede teraz carpro kupowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety nie każdy ma możliwość mycia auta na dwa wiadra mieszkając w centrum Warszawy, nie mając podwórka, czy czegoś takiego, tak więc pozostaje mycie na bezdotykowych własną gąbką (ja używam zazwyczaj tego typu gąbek: http://allegro.pl/sonax-gabka-z-mikrofibry-do-mycia-auta-428100-i2033528003.html), ewentualnie oddać auto na myjnie ręczna - ale tam także różną chemią myją auta, używają starych brudnych gąbek które mają pełno piachu, itd.

 

ja jesienia tez ylem na bezdotykowych bralem wiadro z domu z szamponem i gabka jechalem,opukalem auto woda zwykla ,umylem ponownie opukalem ,wytarlem recznikiem z mikrofibry i polozylem QD i auto czysciutkie :cool2:

gabke mam taka http://showcarshine.pl/mycie/28-chemical-guys-gabka-z-mikrofibry-gratis-mikrofibra.html

ale bede teraz carpro kupowal

fajna gabka tez bede musiał troche gadzetów pokupowac :D co to jest carpro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.mrcleaner.pl/carpro-cquartz-wool-wash-mitt-ultra-delikatna-rekawica-p1811.html

najlepsza rekawica do mycia jaka jest :cool2: wszyscy ja polecaj an kosmetyce :cool2:

no troszke pierdolek mozna pokupowac ,najpierw polecam polerke na wiosne(jezeli ktos jest z ok Cz wy ziomak co zajeb... robi) a pozniej dbanie we wlasnym zakresie jak tak wlasnie czynie!!

na wiosne bede sobie pral wnetrze :cool2:

pewnie jacys klijenic sie zjawia zapraszam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.