Skocz do zawartości

problem przy hamowaniu


mass411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu mam problem, podczas hamowania przy prędkości około 60 km/h pojawi jaja mi się drgania na kierownicy nie zależnie czy hamuję gwałtownie czy nie zawsze jest tak samo sprawdzałem wszystkie luzy niestety nic nie widać w zamieszczeniu tarcze i klocki są nowe maja przejechane może tyś km firmy TRW podczas oględzin auta na podnośniku zauważyłem ze prawdę przednie koło ma mały luz na łozy ku czy to może być przyczyną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i wiele innych spraw. Ale jak masz luz to od tego zaczynaj bo i tak to koniecznie trzeba zrobić.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie masz tuleje wahaczy przednich? Jeśli są pozrywane to też dadzą podobne objawy. Najpierw zrób luz na kole a przy okazji sprawdź stan tych tulei.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko a raczej piasta zmieniona ale problem nie rozwiązany nadal przy hamowaniu pojawiają się drgania i dziwny odgłos ale żadnego więcej luzu nie znalazłem wiec chyba przyczyna są tarcze co wy o tym myślicie chyba ze macie sposób jak dobrze sprawdzić te tuleje być może coś przeoczyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na twoim miejscu przetoczyłbym tarcze bo pisałeś że masz nowe i bez sensu byłoby kupować drugie.Mogły skrzywić się od luzu na łożysku(krzywa piasta), tuleje też dostały nieźle od bicia przy hamowaniu więc też bym je wymienił.Tak jak pisałem niedawno w identycznym temacie, co by człowiek nie wymieniał i nie kombinował to i tak na końcu zostaną tarcze trzeba tylko znależć przyczynę krzywienia.Przerabiałem to wielokrotnie w różnych autach ,nie raz nowe tarcze były do :duh: już po kilkuset km.Stan zawieszenia,materiał z jakiego są wykonane ,jakość klocków no i chyba najistotniejsze-styl jazdy mają największy wpływ na to jak długo będą dobrze służyć tarcze :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego. byłeś na stacji diagnostycznej i nie znaleźli odpowiedzi to zapewne nam na odległośc przez internet też ciężko będzie.

Luzy

Tuleje

Drążki

Końcówki

MAGLOWNICA

Tarcze

zaciski

Itp. itd.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

1. viewtopic.php?f=72&t=117890

2. drgania na kierownicy w e39 były przerabiane co najmniej w kilku tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.