Skocz do zawartości

Xenony z ogniskową H1, H7...


Gomes - BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym założyć do swojego e 36 z reflektorami Hella-ZKW soczewkowymi zestaw xenon z ogniskową H1 za około 800 zł, lub dać do przeróbki całe reflektory na bixenon. Jednak jeszcze nie wiem czy zdecyduję się na drugą opcję, gdyż wiąże się to z poważną przeróbką reflektorów, a kupiłem je nowe, mają dopiero parę dni i szkoda mi je przerabiać. Dlatego interesuje mnie jak świeci w.w. zestaw z ogniskową H1 w porównaniu z normalnym xenonem. Jeśli ktoś zamontował taki zestaw w e 36 z soczewkami to proszę o opinię. Myślę, że plusem w moim przypadku są nowe metalowe lustra. Jednak teoria - teorią a proszę o praktyczne uwagi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

to i ja dodam pare slow od siebie :-)

 

po pierwsze gostek z allegro jest spoko - tydzien temu odbieralem od niego osobiscie zestaw do montazu xenonow - ale tych normalnych D2S, a takze zakupilem u niego soczewki bixenonowe

 

po drugie - wlasnie w zeszly piatek dokonalem przerowbki reflektorow -i teraz mam bixenon

robilem to po raz drugi (w poprzedniej e34iX przerabialem juz lampy)

 

po trzecie -dla majacych troche zaciecia - opis moich wyczynow we wspomnianej e34

 

poprzednio zajelo mi to 3popoludnia, teraz - zrobilismy to z kolesiem w jeden wieczor, drugiego dnia tylko podlaczylem instalacje

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

tak, dokladnie tak jak piszesz, swiatla mijania i drogowe mam w jednej lampie teraz, w wewn tych od dlugich zamontowalem ringi......

 

koszt 530zł zestaw do montazu ksenonow Hella (zarowki, zaplonniki, przetwornice) + 300zł za soczewki bixenon od ML-a

 

no i jedno popoludnie wolnego czasu.

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie moj kumpel w E42 wstawial sobie xsenony ale orgyginalne i pozostaly mu zolte pozycje i wpadlismy na to zeby wziac 5 kandelowe diody LED (biale)!! Mowie wam tak super to wyglada!! Pamietajcie ze jak bedziecie to robic zeby na plusowa nozke diody zalozyc rezystor bo dioda nie ogarnie wiecej jak 3 volt dlatego rezystor zetnie to napiecie! a i po drogie pamietajcie zeby to punktowe swiatlo z diody rzucic na lustro zeby mialo jak najwiecej odbic!!!! Super polecam!!
BMW a to dobre jest!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam bixenon

Możesz zapodać jakieś fotki jak to włożyć do E32(34) :?:

 

Ten sam bixenon jest montowany również w E65.

Ja założyłem go do E38. Długie światła takie, że palą :mrgreen: korony drzew :roll2: .

W E32 mam xenon włożony do soczewek helli i też jakoś jest, ale w porównaniu do oryginalnego bixenona to cienizna :D .

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się w tym temacie z moimi wątpliwościami... Jakoś nie jestem przekonany jakie światła posiadam :roll: Wiem wychodzę na lamusa ale naprawdę nie mogę tego rozstrzygnąć. Bo ksenony świecą się charakterystycznie. I mi się wydaje, że moje światła to ksenony. ALe świecą tak jakoś dziwnie :duh:

Na lampie mam oznaczenie D2S H7. Czy to jest oznaczenie ksenonów :?:

Niech mi ktoś odpowie na to pytanie :mad2:

Bo jakoś słabo one świecą :mad2:

Pozdrawiam i liczę na pomoc :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla drogowe jakie masz to xenony, natomiast dlugie to H7, taka jest moja teoria w tym temacie, ale moge sie mylic :P

Na jaki kolor swieca jak na nie patrzysz od przodu?? tzn nie jak patrzysz od przod bo pewnie na taki sam jak z boku :) ale chodzi mi o to zebys spojrzal z przodu i okreslil barwe, jak biala lub niebieskawa to ok, jak fiolet to czas na wymiane zarnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla drogowe jakie masz to xenony, natomiast dlugie to H7, taka jest moja teoria w tym temacie, ale moge sie mylic :P

Na jaki kolor swieca jak na nie patrzysz od przodu?? tzn nie jak patrzysz od przod bo pewnie na taki sam jak z boku :) ale chodzi mi o to zebys spojrzal z przodu i okreslil barwe, jak biala lub niebieskawa to ok, jak fiolet to czas na wymiane zarnikow

 

mnie na kursie uczyli ze swiatla drogowe to potocznie nazywane dlugie. A 'krotkie' to swiatla mijania. Czy to sie zmienilo? :)

 

Czy dobrze rozumiem ze jakbym chcial bixenon do E36 bez przerabiania reflektorow to musialbym kupic 2 zestawy?

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przepraszam, ale na codzien uzywam terminow "swiatla zwykle' i "dlugie" wiec byc moze pomylilem terminologie fachowa, ale nie montuje ani nie sprzedaje oswietlen samochodowych, dlatego fachowa terminologia jest mi obca i moglem popelnic tak kardynalny blad, a kurs robilem juz ladnych pare lat temu.

 

jezeli nie chcesz przerabiac reflektorow, ale chcesz miec bixenon to musisz kupic dwa komplety.

 

Pozdrawiam, Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przepraszam, ale na codzien uzywam terminow "swiatla zwykle' i "dlugie" wiec byc moze pomylilem terminologie fachowa, ale nie montuje ani nie sprzedaje oswietlen samochodowych, dlatego fachowa terminologia jest mi obca i moglem popelnic tak kardynalny blad, a kurs robilem juz ladnych pare lat temu.

 

jezeli nie chcesz przerabiac reflektorow, ale chcesz miec bixenon to musisz kupic dwa komplety.

 

Pozdrawiam, Karol.

 

Nie trzeba sie zaraz obruszac, zapytalem o nazewnictwo swiatel bo chcialem sie sam upewnic. :)

 

Dzieki za info dot. xenonow. :cool2:

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor swieca jak na nie patrzysz od przodu?? tzn nie jak patrzysz od przod bo pewnie na taki sam jak z boku :) ale chodzi mi o to zebys spojrzal z przodu i okreslil barwe, jak biala lub niebieskawa to ok, jak fiolet to czas na wymiane zarnikow

 

 

Na mój gust to święcą na biało. Nie mają niebieskawego odcienia. Tylko, że wcale nie widzę tej super ksennowej jakości.

Dzięki i pozdrawiam :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić moimi uwagami na temat xenonów z ogniskową H1. Zamontowałem taki zestaw w mojej e 36 z lampami soczewkowymi ZKW. Zestaw składa się z żarówek Philips i przetwornic Hella bez osobnych zapłonników. Porównałem z fabrycznym xenonem w e 46 i wcale nie świeci gorzej. Po włączeniu halogenów przeciwmgielnych praktycznie nie ma żadnej różnicy a światła długie trochę poprawiają zasięg. Z przeróbki jestem zadowolony i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolego moglbys zrobic zdjecie jak swieca ci te twoje lampki w e36 tez sie zastanawiam nad takim czyms z mojej e36 i chcialebym zobaczyc zdjecie jesli mozesz to bardzo prosze podaje maila [email protected] z gory dzieki !!!
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.