Skocz do zawartości

BMW E36 316 M40 wymiana silnika kilka pytan!


radens20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... Posiadam Bmw e36 m40b16 no i sie zaczelo padła panewka na wale a wiec nie oplaca mi sie tego robic po ogledzinach i obliczeniu kosztów

:oops: :oops: :oops:

Mam Naprawde Okazje kupic taki sam silnik m40 1.6 za grosze

i tu moje pytania podkreslam ze pszeszukalem forum i nigdzie na moje pytanie nie znalazlem odp

jak wymienie na taki sam silnik czy musze kompa miec od tamtego Nowego Silnika?????? kupuje caly z osprzetem

czy komputer pasuje ten sam ?

tamten silnik jest bez klimy a moj posiada czy idzie to przelozyc ?

temperature zewnetrzna pokazuje mi na kompie a czy tam tez bedzie?

i czy trudne jest wymiana jakbym sam sie chcial podjac tego szybko sie ucze :shock: :shock: :cool2: hehe to byym prosil o kilka dobrych i poważnych rad jestem z okolic Mogilna Gniezna Inowroclawia jakby jakis dobry mechanik to niech sie odezwie ... dziekuje i czekam na odp

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widze ze nie masz pojęcia o swapach wiec nie bierz sie za to bo spartolisz robote ;)

zacznijmy od tego czy posiadasz miejsce oraz narzędzia na tego typu operacje ... chociażby żurawia do silników, no chyba ze masz silnych sąsiadów :twisted:

 

Najlepiej zrobisz jak podjedziesz do jakiegoś dobrego mechaniora, chyba ze znajdzie sie jakiś samarytanin z forum i pomoże koledze swapnąć ;>

 

Tutaj masz fotorelacje;)

viewtopic.php?f=15&t=128821&hilit=swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu narzędzia, torxy, przedłużki, palnik (do zapieczonych śrub), najlepiej klucz pneumatyczny lub elektryczny udarowy.

Kanał, jak ktoś wspomniał żurawia do silnika lub znajomych.

Pracy przy tym trochę jest (jak się znasz) jak nie bardzo to lepiej sobie odpuść, chyba że masz kogoś kto Ci przy tym pomoże wiedzą i doświadczeniem.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy sprzecik jest i to dobry wycuagarke w garazu posiadam do silnikow bardziej mi sie rozchodzi o ta cala elektronike by nie popiepszyc !

sluchajcie druga sprawa przy drugim bmw tez e36 316 m40 i oby kur** nie bylo to samo objawy

jade jade jade 1 2 3 i np na 3 biegu powoli jednostajnnym tempem np 50 w miescie i taki halas z silnika ze szok :cry2: :cry2: jak doda sie gazu z np 3000 obrotow do 5 tysiec y jest ok ale jak np znowu noga sie utrzyma np 4500 obrotow znowu ten halas na kazdym biegu co to kur;/

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .. dzis zakupilem taki sam silniczek jaki mam ... samochod uderzony byl w tyl ..

silnik nie ma żadnych wyciekow ani innych usterek chodzi bardzo rowno i co najwazniejsze w M40 nie ma ŚWIERSZCZA !! auto z tym silnikiem bylo przywiezione z niemiec bez lpg i niby z przebiegiem 140tysiecy jutro biore sie do roboty i bede wkladal w mojego

BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
wymienilem bo w tamtym mi panewka poszla sluchaj zrobilem z 40 tysiecy i ostatnio musialem robic cala gora walek dzwigienki wszystko nowe bo samochod sie nie kecil na obroty i byl klekot mocny teraz sie kreci ale klekot nadal jest;/
BMW-Bo Można Wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.