Skocz do zawartości

Jakie usterki w 535d po lifcie po zachipowaniu?


radi01

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiazujac do tematu.

Zastanawiam sie jakie wady/ustarki wychodza po zachipowaniu tej jednostki?Korci mnie zeby zachipowac auto ale mam zle przejscia po przeprogramowaniu sprintera 311 moc wzrosla do prawie 150KM i po przejechaniu 10km padla turbina, przebieg byl 45tys km dobrze ze serwis nic nie zauwazyl i wymienili na gwarancji i dlatego pytam jak to wyglada po programie w 535d 286km.Mysle o podniesieniu mocy na 320-340KM ,czy mial ktos jakies przezycia z tym autem po programie, ile wyciaga to auto po zdjeciu kaganca (limitu predkosci)?mam przebieg 103tys km i sam nie wiem boje sie ze ta przyjemnosc moze mnie drogo kosztowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.

spoko mozesz to zrobic nie ma problemu !!!

 

mysle ze warsztaty napraw beda sie cieszyc .

 

Prosze administratora o wyrozumialosc dzis mam imieniny a dzisiejsze posty sa jak najbardziej OK

 

 

jutro juz nie bede.

 

Jak zaczipujesz koniecznie sciag kaganiec ;)

 

mam 2.0d i nie chipuje ( bez obrazy ) wsumie jest ok i pozdrawiam starszyzne na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

I znowu się zaczynają stereotypy ^^

 

Jak program pisany z głową i użytkownik również z głową podchodzi do podciągniętego auta to nic się nie stanie . Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach użytkowania diesla + spokojnie się obchodzić ze skrzynią i będzie :cool2:

 

Przekonanie , że chip = popsute auto jest delikatnie mówiąc lekkomyślne. Mój tata też tak uważał do czasu kiedy 7 lat temu namówiłem go na chipa w jego ówczesnej w211 320cdi ( autko była prawie nówka ) zrobił 90tyś i nic, sprzedał 4 lata temu sąsiadowi - autko ma ponad 200tys nalatane i dalej bez awqaryjnie, od tego czsu tata już 3 auta miał zachipowane + moje teraz tez jest po programie, zrobiłem nim 60tys i również - wyobraź soię kolego sebmon66- nic się nie dzieje z silniczkiem .

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej 535d chip-a na 322KM i 650 Nm.Samochod przed liftingiem. (wykres ponizej)

 

 

 

 

 

http://img824.imageshack.us/img824/8486/bmw535d172kmkorektaxps1.jpg

 

 

 

Jak narazie zrobilem okolo 10 tys km dopiero,wiec nie moge zbyt duzo powiedziec...

Wiem tylko,ze sa problemy z przeladowywaniem malej turbiny po tym zabiegu,ale wszystko kwestia dopracowania programu.

Nie wiem jak jest w modelu po lifcie,ale przed liftem slaba strona jest konwerter i to on u mnie odzywal sie przed chipem a teraz bede go wymienial w lecie.

 

Jezeli chodzi o osiagi,to jest masakra i nie do porownania ze seria :mrgreen: .

Samochod zbiera sie duzo bardziej i co zauwazylem,na D jezdzi przy spokojnej jezdzie na bardzo malych obrotach silnika...

To znowu przeklada sie na mniejsze spalanie.Przy ostrej jezdzie... maly smok :norty:

 

Powiem szczerze,ze gdybym mial to robic jeszcze raz,zrobilbym ;)

 

Ja zmienilem program przy przebiegu ok 85000 km,teraz mam 93 albo 94 000. (nie pamietam :think: )

Ogolnie polecam ten zabieg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mały smok.. czyli ?? Z ciekawości ile Ci pali przy ostrym butowaniu na trasie/po mieście taki zachipowany 535d ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały smok.. czyli ?? Z ciekawości ile Ci pali przy ostrym butowaniu na trasie/po mieście taki zachipowany 535d ?

ostra jazda w granicach 13-14 litrow,trasa spokojna (nawet bardzo) 6.5-6.8 ltr,po miescie okolo 11 litrow (spokojnie).

Pisalem maly smok porownujac do serii i jak na diesla oczywiscie.Z drugiej strony patrzac jest to 3 litry i ponad 300 klaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale uwazam ze chipowanie 3.5d jest bez sensu,ten silnik jest wystarczajaco wyzylowany juz fabrycznie,wystarczy poczytac,nawet niedawno temat z peknietym lancuchem rozrzadu,padajace turbiny .Myslalem o 3.5d bo mam sie przesasc na e60 ale po tym co slszalem chocby na tym forum,to mi przeszlo.Zreszta przy tej cenie ropy :mad2: bede sie rozgladal za benzyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się ,że nie jest ? a co uważasz za wyżyłowanie ? Chyba moc , do pojemności . A biorąc pod uwagę 272 km , z 3 litrowego diesla , to wyżyłowany dosyć jest. Tutaj popieram , w 530d też turbiny lecą na potęgę . Ogólnie te BMW są słabsze .

Koło pasowe , kolektor , raczej wspólne wady. tylko jak chodzi o Turbiny to 2 razy więcej do psucia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczek poza chipem masz jeszcze jakieś mody ?

Widzę , że seria jest powyżej fabryki,

Robiłeś coś z układem wydechowym ( katalizator , dpf) ewentualnie z dolotowym ( inny wkład filtra, intelcooler)

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczek poza chipem masz jeszcze jakieś mody ?

Widzę , że seria jest powyżej fabryki,

Robiłeś coś z układem wydechowym ( katalizator , dpf) ewentualnie z dolotowym ( inny wkład filtra, intelcooler)

Nic,wszystko fabryka.Poprostu mocniejsza seria :) ,ale za to moment ma mniejszy jak fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trakcją?

Bo ja jak założyłem na zimę 225 to controla trakcji świeci się przy każdym szybkim ruszaniu na wprost.

W lecie na 245 nie ma problemu żadnego tylko przy skręconych kołach lub na mokrym.

Jakie gumy trzeba wrzucić, żeby ten żółty trójkąt nie wariował cały czas chodzi mi oczywiście o suchy asfalt i trakcje na wprost

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trakcją?

Bo ja jak założyłem na zimę 225 to controla trakcji świeci się przy każdym szybkim ruszaniu na wprost.

W lecie na 245 nie ma problemu żadnego tylko przy skręconych kołach lub na mokrym.

Jakie gumy trzeba wrzucić, żeby ten żółty trójkąt nie wariował cały czas chodzi mi oczywiście o suchy asfalt i trakcje na wprost

Na zimowych jest tragedia :) ,na mokrym przy predkosci ok 100km/h,wylaczonej trakcji w zakrecie i wcisnieciu pedalu przyspieszenia do spodu idzie bokiem :? ,w lecie na 245 na suchym jest dobrze,na mokrym srednio dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trakcją?

Bo ja jak założyłem na zimę 225 to controla trakcji świeci się przy każdym szybkim ruszaniu na wprost.

W lecie na 245 nie ma problemu żadnego tylko przy skręconych kołach lub na mokrym.

Jakie gumy trzeba wrzucić, żeby ten żółty trójkąt nie wariował cały czas chodzi mi oczywiście o suchy asfalt i trakcje na wprost

Na zimowych jest tragedia :) ,na mokrym przy predkosci ok 100km/h,wylaczonej trakcji w zakrecie i wcisnieciu pedalu przyspieszenia do spodu idzie bokiem :? ,w lecie na 245 na suchym jest dobrze,na mokrym srednio dobrze ;)

Dokladnie te same objawy, Zonka wlasnie znalazla 1 negatyw w BMW tylny naped mocniej gazu i zarzuca tylem ale tylko na zimowkach na mokrym a na suchym jest ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale powrocmy do tematu bo juz jestem bliski zrobienia programu, wiec prosze a kilka rad lub przestrog.W poniedzialek zadzwonie do znajomego i wypytam co na co i za ile.kto wie moze juz w nastepnym tyg bedzie grubo ponad 300KM. :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale powrocmy do tematu bo juz jestem bliski zrobienia programu, wiec prosze a kilka rad lub przestrog.W poniedzialek zadzwonie do znajomego i wypytam co na co i za ile.kto wie moze juz w nastepnym tyg bedzie grubo ponad 300KM. :twisted:

No temat trakcji a wlasciwie jej brak po programie tto rowniez zagadnienie tego watku ;)

 

O czym trzeba pamietac po zrobieniu programu,to czestsze wymiany oleju,filtrow...

Ja olej zmieniam max co 10 tys km,filtr powietrza 15 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do filtra powietrza - czy warto założyć sportową wkładkę K&N

http://moto.allegro.pl/filtr-wklad-kn-bmw-e60-e61-e63-520d-535d-635d-i2040428749.html

czy jest to wyrzucony pieniądz?

Hamował ktoś może z tą wkładką i bez, są jakieś wyniki?

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pieczek masz może ściągnięty ogranicznik prędkości?

Ile idzie na maxa ?

mam sciagniety (prawdopodobnie),nigdy nie jechalem wiecej jak 250,nie z powodu odcinki ale z powodu docinki ;) ze strony kobiety ktora byla na pokladzie i ktora panicznie boi sie predkosci :mrgreen: .

skąd ja to znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to moja zonka sama lubi poleciec na autostradzie 255 km/h lubi szybka jazde hihhihi :wink: .wiec zobacze jak uda mi sie zrobic program w nast tyg to zdejmie odrazu kaganiec i polece kilka km/h bo teraz 6 bieg wrzuca przy okolo 245km/h i na 6 leci tylko do 255 bo kaganiec nie pozwala.zrobie filma jak idzie po programie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.