Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika na biegu jałowym na zimnym silniku


dominik847

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem podobny do kolegi alvarokr

auto bmw e90 320d 164 km przebieg 100,000

Tylko u mnie mianowicie odczuwam nieregularne szarpnięcia silnikiem ale gdy jest nierozgrzany w sensie ... jak dojdzie do 88-90 stopni to jest już OK

Można by pomyśleć że to wtryski ale z tego co mi sie wydaje to na rozgrzanym też powinien nierówno pracować ... i poza tym przy przebiegu 99 tys sprawdzałem ciśnienie wtrysków i było praktycznie fabryczne ...

Jakieś pomysły ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

1. Świece żarówe

2. Podjedź na kompa i sprawdź błędy i jeszcze raz korekcję wtrysków

3. Ciśnienie na szynie może być niskie

 

to tak na szybko

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem tylko co maja do tego swiece zarowe... owszem one dzialaja (podgrzewaja) nawet po odpaleniu auta ale to chwilke !. a tu kolega pisze ze jak dojdzie do 89-90 to przestaje telepac.

Co do reszty sie zgadzam :cool2:

 

generalnie wypadanie zaplonow w 80% jest spowodowane wtryskiwaczami/cisnieniem paliwa ... Moze tez trzepac dwumas ale watpliwa sprawa.

 

Trzeba pamietac ze korekcje wtryskiwaczy nie zawsze powiedza wszystko o ich stanie ... , niektorzy sugeruja sie tylko tym ze jak korekcje w miare to wtryski ok . Niestety nie jest to prawda (mialem taki przypadek) . Wtryski moga zle podawac paliwo a korekcje beda miescic sie w przedziale , ewentualnie jeden bedzie poza przedzialem a lac beda wszystkie. Wtryskiwacze tak naprawde mozna sprawdzic na 100% na specjalnym urzadzeniu .

 

Oczywiscie jak korekcje sa do kitu no to wiadomo gdzie szukac przyczyny .

 

Mozesz zalac STP / Liqui moly do czyszczenia wtryskow i przejezdzic bak zobaczyc czy bedzie roznica - zalac przy okazji jakies pewne paliwo (tylko czy takie istnieje u Nas w kraju :norty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.