Skocz do zawartości

[F10/F11] FELGI. Dane techniczne, zamienniki, dystanse itd.


monogramus

<t>Które felgi najładniejsze na białą F10?</t>  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę dłużej swoją f10 niż ty, potrzebuje odmiany :) Chociaż już mi kiełkuje w głowię nowa cabrio-myśl, więc jeszcze zobaczymy. Na e36 się nie zdecydowałem, nie da się znaleźć ładnego egzemplarza. Ładne e46 kosztuje 50-60. Więc najbardziej się opłaca jednak nowa e93 którą zostawił bym sobie na 8-10 lat. Ale potem dochodzę do wniosku, że nie ma po co kupować drugiego samochodu - kup sobie lepiej nowe felgi :)

Chciałem pogadać tutaj bo w domu nikt nie chce słuchać o jakichś felgach :)

 

Po to jest forum ;)

 

Akurat mam dwa auta. To drugie to typowo 2 miejscowy hardcorowy sportowiec, a F11 to auto rodzinne.

Mam ledwo 30.000 km nakulane a już chodzi mi po głowie nowe Camaro. Jak jest kasa to warto mieć to drugie auto, "tylko i wyłącznie dla siebie"

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, widziałem :) Też mi się bardzo podoba Camaro, ale na nie się nie zdecyduje, zbyt krzykliwe. Nawet by mi nie przeszkadzało wykończenie w środku, to nie jest auto do macania guziczków. Sąsiad ma Corvette, jest tak egzotyczna, że widać go z kilometra, czerwone e93 to przy nim szara myszka :D Wszyscy się oglądają, robią zdjęcia komórkami. W Europie to jednak mamy nudny park maszyn. W Azji, USA, nikogo nie szokuje czerwone F10 czy właśnie muscle cary, u nas jak wyjedziesz czymś takim to pokażą cię w Faktach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem :) Też mi się bardzo podoba Camaro, ale na nie się nie zdecyduje, zbyt krzykliwe. Nawet by mi nie przeszkadzało wykończenie w środku, to nie jest auto do macania guziczków. Sąsiad ma Corvette, jest tak egzotyczna, że widać go z kilometra, czerwone e93 to przy nim szara myszka :D Wszyscy się oglądają, robią zdjęcia komórkami. W Europie to jednak mamy nudny park maszyn. W Azji, USA, nikogo nie szokuje czerwone F10 czy właśnie muscle cary, u nas jak wyjedziesz czymś takim to pokażą cię w Faktach.

 

Takie auto jak Camaro musi być zółte i maksymalnie krzykliwe . Trzeba rozjasnić tą szarówę na drogach :mrgreen: :mrgreen:

Zboczyliśmy z tematu. Koniec o tym camaro ....

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem :) Też mi się bardzo podoba Camaro, ale na nie się nie zdecyduje, zbyt krzykliwe. Nawet by mi nie przeszkadzało wykończenie w środku, to nie jest auto do macania guziczków. Sąsiad ma Corvette, jest tak egzotyczna, że widać go z kilometra, czerwone e93 to przy nim szara myszka :D Wszyscy się oglądają, robią zdjęcia komórkami. W Europie to jednak mamy nudny park maszyn. W Azji, USA, nikogo nie szokuje czerwone F10 czy właśnie muscle cary, u nas jak wyjedziesz czymś takim to pokażą cię w Faktach.

 

Takie auto jak Camaro musi być zółte i maksymalnie krzykliwe . Trzeba rozjasnić tą szarówę na drogach :mrgreen: :mrgreen:

Zboczyliśmy z tematu. Koniec o tym camaro ....

Oglądasz NG HD Megafabryki? Obejrzyj odcinek z Camaro.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam... Po 2-3 latach to mnie dopada. Coś bym zmienił, dołożył ,a kończy się ....na zmianie auta .

Podobnie było i tym razem . I w moim przypadku czegokolwiek bym nie kupił to i tak po jakimś czasie się znudzi . Jeżeli jest parę groszy w kieszeni to mieć tylko takie problemy :D

Sprawa drugiego auta to osobny temat . Teraz mi chodzi po głowie jaguar XK cabrio 2000-2003

Z drugiej strony wczesniej to u mnie nie wypalało. W tygodniu odwożenie dzieci do szkoły ,w weekend nigdy mi się nie chciało jechać gdzieś bez celu żeby tylko pojeździć czymś innym. Poza tym ta pogoda . 5 miesięcy zima , latem deszcz . A cabrio ma sens tylko przy ładnej pogodzie . Poza tym jak będzie przepaść w jakości : podstawowe auto vs cabrio na słoneczne dni to też nie będziemy chcieli do tego cabrio wchodzić . Z drugiej strony drugie auto poprawia żywotność tego pierwszego podstawowego. Znudzenie dopada nas później . Choć po 2 latach i 911 sprzedałem...

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosiur,

Wiesz jak to mówią, świat dzieli się na tych co marzą o cabrio i na tych co już mieli :)

Trochę grosza jest, ale bez przesady. Na dwa swoje auta nie za bardzo mam miejsce, ale f10 raczej nie chcę sprzedawać, to dobry wół roboczy na lata, mam ją od nowości, ma wiele bajerów w tym bagażnik w przeciwieństwie do poprzednich.

Zmiana felg to jak facelifting, jeszcze za wcześnie na zmianę modelu, ale wprowadza świeżość, jeśli ktoś widzi różnicę w felgach, bo np. większość kobiet nie widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli : jestr troszkę grosiwa w skarpecie no i gęba ma się uśmiechać wchodząc do garażu to trzeba i wymienić felgi ( m pakiet numero uno) i zakupić cabrio . Co do m pakietu do f10 to mnie akurat się bardzo podoba . Jeżeli chodzi o cabrio to oprócz trójki podoba mi się także a4 .

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogramus , ile Ci pali Twoje 530i ?

Nie wiem :)

Nie no, z tego co czasem spojrzę to:

extra urban (korki, krótkie odcinki) 15l.-16l.

miasto - 13l.

polska trasa z wyprzedzaniem - 13l.

autostrada+aktywny tempomat na 160km/h - 6,5-8l.

 

Jak to w benzynie, styl jazdy ma ogromne znaczenie, jak moja dziewczyna jeździ to i po mieście ma 11l. Jak chcesz posłuchać vanosa to 15 weźmie. Samochód na 20" w lato, więc w lato i zimę pali tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Jak 18 cali, bez EDC wpłynie na komfort jazdy? Odczuwalne jest pogorszenie do standardowych 17-stek?

Jeździłem testówką na 19", ale z EDC i przy ustawieniu komfortowym było super, a ciekawi mnie jak to będzie bez EDC...

http://i2.photobucket.com/albums/y27/tex05/worshipbmw.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dużej różnicy. Opony RSC nie zależnie od wielkości są twarde, przez co zmiana grubości opony nie ma znaczącego wpływu na odczuwalne pogorszenie komfortu.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja jakoś specjalnie nie odczułem jakiejś znacznej poprawy komfortu jak zarzuciłem na zimę 17-kę, a myślałem że będzie inaczej.

Jednak opony RF nie pozwalają odczuwać takich różnic w komforcie jak to ma miejsce przy zwykłych oponach. Tam różnicę pomiędzy 18" a 16" czuć i to mocno.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że właśnie 17" są wyraźnie miększe, natomiast 18,19,20" to już taki sam komfort. Spotkałem się też z opiniami, że to zależy też od producenta opon.

Niemniej jednak DawidS ma tu największe doświadczenie, bo używa na zmianę 17 i 19 (zima/lato). Ja mogę tylko napisać, że między 19 a 20 (zima/lato) nie ma już żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Jak 18 cali, bez EDC wpłynie na komfort jazdy? Odczuwalne jest pogorszenie do standardowych 17-stek?

Jeździłem testówką na 19", ale z EDC i przy ustawieniu komfortowym było super, a ciekawi mnie jak to będzie bez EDC...

 

Jeździsz na tych18tkach bez EDC? Jak odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z zimowych 17 cali na letnie 18 cali ale z EDC odczuwalna jest spora roznica w prowadzeniu i odczuciu masy - taki czolg. Na 18 calach na ustawieniu comfort auto wydaje sie byc podobnie "twarde" jak w trybie sport na 17 cali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezakiem z F10 528i xDrive w garazu od 2 dni, więc witam Wszystkich i od razu pytanko jak wrzucić tu zdjecie, bo znalazłem fajne 19' gosc twierdzi ze pasują do F10 i ze sa oryginalne lecz ja nie moge znaleźć tego modelu na BMW Polska ( konfigurator) ocenilibyscie. :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.