Skocz do zawartości

[F10/F11] FELGI. Dane techniczne, zamienniki, dystanse itd.


monogramus

<t>Które felgi najładniejsze na białą F10?</t>  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak z styling 270 8jx18 et20 do F11 x-drive? Podejdzie wogóle et20 do F11?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, mam dylemat. Kupiłem F10 z x drive felgi 18 zestaw zimowy i chce dokupić zestaw felg 613 mieszanych 18 i tu mam pytanie ponieważ standard tam jest tył 275 i przód 245. I pojawia się pytanie czy jeśli założę 245 na tył to będzie ok- nie biorę pod uwagę estetyki tego zabiegu, chodzi o to że moc 184 nie wymaga aż takiej trakcji. Słyszlem także że zakładanie 275 też wpływa negatywnie za jakość prowadzenia, czy może to bzdury jakieś.?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takiej opcji kupić felgi mieszane 8,5x19 i 9x19 gdyż na aukcjach jest ich 90% i założyć opony 4x245.

Ponoć niektórzy to robią i twierdzą że wizualnie ciężko się zorientować. Pytanie najważniejsze przy xdrive czy obwody kół będą identyczne? Wiadomo że opona inaczej się układa na szerszej feldze niż na węższej, teoretycznie większy naciąg to opona będzie się naciągać na boki, na waskiej feldze będzie się opona wybulać jak balon...

Wiadomo tutaj niema dużej różnicy bo tylko 12 mm, i teraz pytanie czy będzie to miało wpływ na ułożenie opon... Teoretycznie nie powinno być to zauważalne.

No i jeszcze kwestia et, szersza felga będzie mieć np. 44 zamiast 33, jeśli wtedy założymy 4x245 to trochę sztucznie zmniejszamy rozstaw kół z tyłu bo.... Wygląda na to że 9x19 ma et 44 poto by zewnętrzny obrys koła z oponą 275 był porównywalny do przodu.


Takie moje wydumki niech mnie ktoś poprawi jak źle myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz bardzo dobrze. I jeśli nie chcesz wydawać kasy na regneracje vtg to nie zakładaj takiej samej opony na tył. Inne et inna szerokośc felgi. To nie przejdzie. Coraz łatwiej kupić felgi w jedenj szerokości niż jeszcze jakiś czas temu. Kupiłem 20 w tej samej szerokości bo też mam xdrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

OE ma:

8x18 245/45

9x18 275/40

Nie wiem skąd wziąłeś swoje opony, kupiłeś pewnie całe koła z felgami, nie sprawdzając jakie opony do ciebie idą.

Na przodzie jakie masz felgi? Opony i tak musisz wymienić, podaj parametry felg, zobaczę co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pozbądź się tych felg, nie można na nie założyć normalnych opon przewidzianych do twojego pojazdu. Obecnie masz jedynie dobry rozmiar felgi na przodzie, felgi tył są nieprawidłowe, opony przód i tył nieprawidłowe. Jakieś abominacje nawyprawiał poprzedni właściciel. Dziury w nadkolach musisz mieć chyba 20 cm przez te koła

Nie założysz przecież 245/45 na felgę 8 + 8,5 cala.

Wybierz sobie któreś: http://www.bmwstylewheels.com/5/F10+

4x ta sama felga = 4x ta sama opona

Jak chcesz na tyle szerszy kapeć, to felgi na tył szukaj 9J na przód 8J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stosował ktoś dystanse JR lub RRCustoms?

Można to kupić i bezpiecznie na tym jeździć czy lepiej dołożyć do jakiegoś Eibacha?

Potrzebuje z 10mm bo mi się trochę opatrzył przód 8,5x20 et35, w porównaniu do tyłu 10x20 et35 który leży idealnie.

Ciekawe jaka dokładność wykonania jest, bo nie chciałbym jakichś wibracji na kierownicy itp... Gdzieś jeszcze czytałem że któryś forumowicz był zadowolony z Dystom.

Edytowane przez Davo76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się ori śruby miałem 30mm, razem z felgami Borbet dostałem 35mm a widzę że do dystansu 10mm każdy proponuję śrubę 40mm.


Przeglądam opcje akurat ten Dystom robi z centrowaniem minimum 12mm, mają cieńszy 5mm ale bez centrowania więc chyba bez sensu...Może faktycznie JR albo RRC kupić.

Ma ktoś 8,5x20 et35 i do tego 12mm? Nie będzie wystawać? Z pomiarów mi wychodzi że idealnie równo to powinno być 8mm więc te 10 to chyba idealnie by było...


Jak zamawiałem felgi to nie było dostępności opcji et25, a na zamówienie by trzeba było nie wiadomo ile czekać a do tego były ponad dwie stówy droższe na sztuce, więc olałem to mając na uwadze że w razie czego wlecą dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z dwoma firmami Dystom i RRC dlaczego nie robią dystansów 10mm. Ponoć robili i było dużo reklamacji z zerwanymi pierścieniami centrującymi, gdyż piasta wchodzi na prawie 9 mm do dystansu i niewiele zostaje materiału. Ja tego nie mierzyłem ale ściągnę koło i to obadam u mnie, podejrzewam że wszystkie piasty są jednakowe.

Także pozostaje chyba kupić 12mm do tych kół et35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cisza w temacie więc sam sobie muszę coś odpowiedzieć.

Wywaliłem koło i pomierzyłem wszystko dokładnie.

Okazuje się że u mnie centrowanie piasty wystaje 12mm.!!!

W takim razie jakim cudem zakładacie dystanse z centrowaniem 10mm, przecież one nie będą leżały do końca... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.