Skocz do zawartości

320i filtr powietrza :)


jacek21

Rekomendowane odpowiedzi

co wy na to :) ?

 

A ja na to podam moje uwagi dotyczące serwisu i filtru powietrza. Podczas pierwszego przeglądu po 30 tys km wymieniono mi olej z filtrem i filtr przeciwpyłkowy (mam pakiet serwisowy , auto kupione jako nowe). Do 45 tys km miałem problemy z silnikiem. W serwisie wymieniano różne rzeczy a to cewki , świece itd. Po przejechaniu 45 tys km okazało się że auto nie ma mocy i nie chce jeździć , silnik po prostu się dusił. Okazało się ( prywatny warsztat) , że mój filtr powietrza wygląda jak bałwan oczywiście od brudu. Miałem różne auta , ale czegoś takiego nie widziałem . Oczywiście wymiana filtra powietrza zawsze odbywała się z wymianą oleju i filtra oleju z reguły po około 15 tys km. Tutaj filtr powietrza wytrzymał 3 razy tyle i nic dziwnego że wyglądał jak wyglądał i auto nie chciało jeździć. Dodam że wg serwisu i miał wytrzymać jeszcze 15 tys km. Kpina . Myślę ,że wtedy auto jeździło by tylko na lawecie. Dziwne , że wymianę filtra powietrza nawet odpłatnie wcześniej nikt mi nawet nie zaproponował w serwisie mimo że auto nie chciało jeździć . Od tego czasu przeglądy wykonuję co 15 tys km ( zrezygnowałem z pakietów serwisowych ) , bo to kpina i ściema. Jak słyszę komentarze , że tylko liczy się książka serwisowa to mnie to śmieszy. Konkluzja, wymiana filtra powietrza co 60 tys km to paranoja. Mieszkam na śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne zapylenie, mieszkam w Łodzi i filtr powietrza po roku ok 25 kkm nadaje się jak najbardziej do wymiany. Wymieniać razem z olejem, nie rzadzej niż raz na rok co ok 20-25 kkm.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jestem pewien czy to ten rodzaj filtra czy też jest to filtr suchy .Dla skutecznej filtracji powinno go się po przejechaniu ileś tyś.km. zgodnie z zaleceniem producenta, przemyć w np.benzynie ekstrakcyjnej i nasączyć specjalnym olejem ,w celu maksymalnej filtracji a co się z tym wiąże skutecznej ochrony silnika .Jeżeli na filtrze jest podana nazwa producenta , sprawdź do pewności na jago stronie czy wymaga opisanej czynności. Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem niedawno filtr powietrza po przebiegu ok 30 Tkm i jakieś 1,5 roku od wymiany, i filtr wyglądał już kiepsko. Myślałem że wyciągnę go profilaktycznie i przedmucham, ale jak go obejrzałem, to nadawał się tylko do wymiany.

Będę kupował standardowy, tańszy filtr powietrza, i wymieniał go przy wymianie oleju (lepsze to na pewno niż drogi filtr zmieniany co drugą, lub trzecią wymianę oleju - jak proponuje serwis).

Podobno sportowy filtr powietrza nie za bardzo jest polecany do diesli, w benzynie raczej OK (ale ja do benzyny kupił bym sportowy wkład K&N).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka ma wpływ, jej rozmiary dobiera sie matematycznie jak i zapewne doświadczalnie, odpowiada głównie za zakres obrotów występowania momentu, ale tj. kolega wyżej napisał może powodować straty ze względu na za małą powierzchnię i za duży przepust powietrza. Kwestia doświadczalnego dobrania/dostrojenia no i dobrania odpowiedniego produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryczy na pewno fajnie ,ale o przyroscie mocy bym nie powiedzial ,musisz miec jeszcze przegrodę oddzielającą filtr od komory silnika ,tak ci zasysa cieple powietrze z silnika (ktore ma miej tlenu).Mozna je kupic ale troche to koszt. Co do serwisu ,jego sie nie wymienia tylko myj go co 20tys, sa rozne preparaty do mycia ,spryskujesz czekasz kilka minut i płuczesz pod bierzaca wada, suszysz i nawilżasz w specjalnym olejem, bez tego nie jezdzij bo nie filtruje dobrze :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wkladka K&N to do tej obudowy standardowej czy jeszcze inaczej ?

 

Wkładka K&N jest do standardowej obudowy filtra powietrza. Myślę że to dobre i na pewno ekonomiczniejsze rozwiązanie niż filtr stożkowy + specjalny dolot zimnego powietrza.

Filtr stożkowy bez dolotu zimnego powietrza = strata mocy i momentu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
z tego co mi wiadomo to węgiel aktywny ma właściwosci jakieś lekko bakteriobójcze czy jakoś i jak najbardziej ma to sens przy stosowaniu w filtrach kabinowych ale przy jakichkolwiek innych? np paliwa? po co?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmwfans.info/parts/catalog/E87/5-doors/Europe/116i-N45/RHD/N/browse/?search=16136764046

 

Ot, mam odpowiedź. Dobrze mi sie pamiętało, węgiel zatrzymuje lekkie węglowodory które ulatniałyby się do atmosfery ze zbiornika paliwa (jako że robi za wyrównanie ciśnień) ble ble...czyt. ekologia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzeję kotleta :)

Czy ktoś mógłby mi napisać czy stosuje/stosował być może filtr stożkowy k&n?

Czy to prawda, że podnosi moc samochodu?

Czy jest sens inwestować w taki filtr przy 150km, czy raczej wzrost mocy będzie słabo odczuwalny?

Czy coś poza filtrem trzeba by dokupić? Żeby doprowadzać to zimne powietrze chyba? Czy obędzie się bez tego?

No i najważniejsze, jeśli trzeba coś jeszcze dokupić i jeśli ma sens inwestować w taki filtr to jakie koszta takiej zabawy by wyszły?

 

Chyba, że ktoś ma jakiś dobry filtr powietrza do polecenia? Fajnie jakby podkręcał trochę moc i/lub dawał przyjemny dźwięk :)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr nie podniesie mocy samochodu na 100% może podnieś moment obrotowy ale nie wiem czy zadziała to przy 150 km trzeba to sparwdzić na hamowni, natomiast jest lepszy dzwiek silnika^^

Według mnie jest sens ponieważ wytrzymuje 80 tys, wystarczy kupic sobie preparat do czyszczenia i na 5 lat masz spokój z filtrem i wymianą. Cena filtra to około 200 zł do 320i i srodek do czyszczenia 50 zł. Jak dla mnie można smiało wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam filtr mi starczy? Nie potrzebuję czegoś tam do przepływu zimnego powietrza?

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarczy. Widziałem gdzies na aukcjach w USA takie specjalne łapy do powietrza ale to stosuje sie do mocy grubo ponad 200 km. Koles to zakładał w 330i ale miał znacznie wiekszy filtr powietrza i musiał zwiekszyc dopływ. Do zwykłego filtra do 320i (takiego który wielkościa nie rózni się od orginalnego) nie trzeba nic zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szczerze powiedziawszy, to zakładanie stożka czy chipowanie na niewiele się zda w nieuturbionym silniku.

Może będziesz miał fajniejsze brzmienie jak zamontujesz stożek poza airboxem.

Sam stożek może Ci da ten symboliczny 1KM mocy (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.