Skocz do zawartości

E91 330i Touring 2005 - problem z aku


adamk86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Samochód odpala normalnie do momentu aż nie odstawie go na kilkanaście godzin. Problem się zaczął kilka dni po tym jak zawiesił padł ekran od komputera pokładowego (jak na fotce - http://www.navibmw.pl/foto/bmw_pro/2.jpg ), włączał się i wyłączał kiedy chciał, jakby gdzies styku nie było... przez to nie działa nawigacja, parktronic i wszystko co zwiazane z tym ekranikiem, ostatnio już w ogole nie reaguje i pojawił się kolejny problem, przez cala noc potrafi sie rozladowac akumulator (wczesniej nigdy nie bylo takich problemów), jak rano sprawdzam napięcie, to jest m/w 3-4 V, gdy odłączę kleme wyskakuje 7-8,5 V i pomału rośnie, jakby coś mocno zżeralo prąd, czy to mozliwe ze komputer, ktory sie zwiesił "mielił" plyte przez cala noc? slyszalem wlasnie taki szum jakby płyte cd kręciło. Prosze o pomoc lub gdzie moge się zglosić z tym problemem? Jestem z zachodniopomorskiego z okolic szczecina.

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

proponował bym zacząć od sprawdzenia aku u kogoś :) tzn metodą obciążeniową, warsztaty mają takie urządzenia i będziesz wiedział -> czy problemem nie jest czasem sam akumulator....

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczne auto jak ty.

Zawsze zaczynam od aku.

U mnie juz raz nie otwieraly sie szyby, potem blad blokady kierownicy,przestalo dzialac bezkluczykowe otwieranie na koncu przestala odpalac i czerwony blad kierownicy.

Wszystkie problemy rozwiazala wymiana aku na nowy. Koniecznie zarejestruj nowe aku. Ja nie zarejestrowalem i po roku aku smiec. Mozliwe ze problem z ekranem to tak naprawde aku ktore ma jakies zwarcie.

Ta niewdzieczna pipa (e90) jest bardzo wrazliwa na kiepskie luba wachajace sie napiecie.

 

 

Pozdtawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, to moze faktycznie aku, jakis czas temu tez padł mi pilot, otwierałem samochód kluczykiem, potem sporadycznie padał ekran od nawigacji a teraz w ogole nie odpala... nawet jak akumulator naładowałem na full, auto odpalało a ekran od nawi nic a nic... dzieki wielkie moze faktycznie wszystko lezy w tym akumulatorze, sprawdze to :)

 

aha, jeszcze cos, taki malutki kabelek na aku, czasem mi nie łączył, to moglo spowodowac uszkodzenie akumulatora? czy moze ten kabelek powoduje takie usterki? bo czasem bylo tak, ze auto traciło cały prąd i gdy dostałem sie do akumulatora, poruszałem malym kabelkiem -> (http://www.1addicts.com/forums/attachment.php?attachmentid=461246&stc=1&d=1291136240&fb_source=message) i nagle jest prąd i wszystko smiga ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cos jeszcze szukajac po forach... moze to wina CCC?

 

"początkowo restartował się system. co kilka dni, potem codziennie, a na końcu po kilka razy dziennie i na dłuższe chwile (po kilka minut braku reakcji). ostatecznie wyłączył się i przestał reagować na przyciski i pokrętło. Kilka dni po tym rozładował się akumulator. Uszkodzona płyta główna pobierała stale prąd. W tym momencie mam odłączony cały moduł CCC

Samochód zapalał i jeździł normalnie. To uszkodzenie nie ma wpływu na funkcje jezdne. "

 

Ps. jaki moze byc koszt wymiany CCC?

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Uzywke za 600-1000 zl wylapiesz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.