Skocz do zawartości

[E36] 318TDS wielkie problemy


maniek8112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam napisze historie od poczatku

 

Auto uleglo lekkiemu uszkodzeniu uderzajac w tyl innego pojazdu efektem bylo :

wgnieciony gril i z powodu zuzytych poduszek silnika pekla miska olejowa

2 tygodnie pozniej niewiadomo dlaczego poszedl alternator , znaczy zaswiecila sie kontrolka od ladowania i jak najszybciej podjechalem do elektromechanika , co bylo tak naprawde to nie wiem ale zostalo zrobione 350zl

 

Okolo 4 dni pozniej zaczyle sie problemy ze wspomaganiem , na poczatku zaczal samochod troche glosniej chodzic i przy maksymalnym skrecie kol cos swie nie ladnie tarlo , zreszta przy jezdzie na wprost takze bylo slychac dziwne dzwieki jakby cos chodzilo na sucho . Sprawdzilem oleje i plyny i wszystko bylo ok lecz doczekalem wyplaty i zawiozlem auto do mechanika , tym razem zaciagnalem opinii kilku oraz pojechalem na diagnoze co stwierdzili ze to pompa . Pompa zostala wymieniona 250zl na inna uzywke , uzupelniony olej , po ok 5-10-15 km zaczely znowu dobiegac dziwne dzwieki , trzasc samochodem , az strach bylo jechac znowu na warsztat , zalozona kolejna pompa tym razem jak dla mnie z serii 5 niby wszystko idealnie nic nie slychac , paluszkiem krecimy i nic , jedziemy : kolejne 10km - samochod jak nei moj , ''rzucalo'' silnikiem , znowu te nieladne dzwieki i zapalila sie kontrolka ladowania , zatrzymalem sie a tu pol paska nie ma (dla tych co nie wiedza ta wersja jak kazda inna ma lancuch choc nie wiem co to ma za znaczenie) pasek klinowy jest w polowie ale ze mialem rzut beretem do mechanika podjechalem do niego i tam auto stoi .

 

Teraz mam pytanie do was z racji ze nie mam milionow a auta potrzebuje codziennie , jest to moj ulubiony samochod i duzo w niego zainwestowalem i nie ma opcji sprzedania go ale poprostu nie wiem na kim mam polegac jak 3-4x pompe mi wymieniali i 2 z nich rozwalilo

Zapomnialem dodac ze to juz 4 wizyta i 4 wymiana pompy bedzie bo kazda rozwala albo rozszczelnia na tyle ze dla mnie nie nadaje sie do jazdy

Dodam takze ze nie bylo problemow ze skretami , kierownica lekko chodzila tylko cos trzeszczalo a co wizyta u mechanika to jest tylko gorzej

Jedni twierdza ze lozysko , tuleja , listwa ale moj mechanik sie uparl ze to ciagle pompa

Doradzcie co robic bo mechanikow zwiedzil wielu a efektu nie ma wiec zmiana mechanika mi nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że ani razu nie płukali układu , ja po wymianie pompy wspomagania cały układ zamiast płynem zalałem ropą , odpaliłem ,poruszałem kierownicą i spuściłem (na odpalonym silniku cały syf z układu wspomagania, a zleciały opiłki i różne gluty). Jak masz gdzieś przytkany układ syfem to pompa może się przycierać bo dostaje za mało płynu ,opiłki i syf ze starej pompy uszkadzają nową i tak w kółko,po wymianie pojeździsz miesiąc i po pompie ,a jak pompa się przytrze to trzeszczy i zgrzyta ,a jak dobrze się przytrze to pasek potrafi pęknąć. Najlepiej wymień pompę sam przepłucz układ , załóż nowy pasek i będziesz jeździł. Sprawdź , czy wszystkie koła pasowe stoją równo wystarczy,że słabo dokręcili ci pompę i mogła złapać przekos , a wtedy już po pasku.

Jak jesteś z białegostoku lub okolic to mogę ci pomóc i będziesz jeździł jak człowiek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojedziesz do elektromechanika to wiadome jest ze nie wymieni ci samego szczotkotrzymacza, tylko przetoczy badz wymieni komutator, wymieni lozyska i zrobi to na cacy.

 

co do pompy rzadko wymieniany olej niestety robi takie spustoszenie, olej staje sie tak wyeksploatowany ze pompa chodzi bez smarowania najczesciej od tego tez pada maglownica , radze przplukac caly uklad byc moze dostal sie do ukladu jakis syf a poza tym jesli olej nie byl na czas zmieniany robi sie z niego sreberko czyli olej z opilkami aluminium i to wlasnie zajezdza caly uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.