Skocz do zawartości

Temperatura silnika - wstawienie wskaźnika.


dawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie , planuje zalozenie wskaznika temperatury silnika , mam zamiar upczac taki wyswietlacz albo zegar pod kierownica z lewej strony w tym schowku . Tylko teraz prozba i zarazem pytanie gdzie i jak sie wpiac ? ktos juz moze ogarnial temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ponownie , planuje zalozenie wskaznika temperatury silnika , mam zamiar upczac taki wyswietlacz albo zegar pod kierownica z lewej strony w tym schowku . Tylko teraz prozba i zarazem pytanie gdzie i jak sie wpiac ? ktos juz moze ogarnial temat?

Panowie, Czy Wy jestescie tak tępi czy tylko zartujecie, czy wiecie o co pyta kolega "dawo"? Kolega chce załozyc termometr wskazujacy temp. silnika (w e90 bardzo porządana rzecz). Wystarczy zmierzyc temp. plynu chłodniczego więc wystarczy kupic zwykly termometr z wyswietlaczem a czujnik wpiac do rurek z płynem człodniczym (najprosciej w srubke odpowietrznika) o co wiecej Wam chodzi?

http://www.fotoszok.pl/upload/4791f6ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azajec tepy to jestes ty. Po co jakies kable ciagnac, jak by tez szlo przez OBD?

Pewnie nawet nie wiedzial ze jest taka opcja.

 

 

*OFF Topic*

Zaczyna i takze tu byc niski poziom. i'm out.....

Za to poziom dyskusji na zadany temat, od 3 do 11 postu - powalajacy :D . Zastanawia mnie jeszcze to, dlaczego nikt z dyskutantów nie opisał tak "prostego" rozwiazania (bez ciagniecia kabli) a tylko zasłania sie wspaniałą maksymą naszego wielkiego klasyka "wiem ale nie powiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to poziom dyskusji na zadany temat, od 3 do 11 postu - powalajacy :D

 

A co masz do poziomu dyskusji?

Smartfon to rozwiazanie banalnie proste, estetyczne i nie niszczace deski.

Licznik przeczepiony do deski pasuje jak pilka tenisowa na haku i ledy w wentylach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , planuje zalozenie wskaznika temperatury silnika , mam zamiar upczac taki wyswietlacz albo zegar pod kierownica z lewej strony w tym schowku . Tylko teraz prozba i zarazem pytanie gdzie i jak sie wpiac ? ktos juz moze ogarnial temat?

Panowie, Czy Wy jestescie tak tępi czy tylko zartujecie, czy wiecie o co pyta kolega "dawo"? Kolega chce załozyc termometr wskazujacy temp. silnika (w e90 bardzo porządana rzecz). Wystarczy zmierzyc temp. plynu chłodniczego więc wystarczy kupic zwykly termometr z wyswietlaczem a czujnik wpiac do rurek z płynem człodniczym (najprosciej w srubke odpowietrznika) o co wiecej Wam chodzi?

http://www.fotoszok.pl/upload/4791f6ef.jpg

 

 

Wlasnie o takie cos mi chodzilo :cool2: A gdzie kolega wypatrzyl takie cos? i czy jest do ponad tych 100°C ?? Panowie nie ma sie co przegadywac ja tu tylko prosze o jakies rozwiazania :) a co do kokpitu i jego zdobienia to wyraznie napisalem o schowku po lewej stronie wiec taki termometr na kablu jest OK bo kombinowac przez obc nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze z przyzwyczajenia ze zawsze byla temp. a tu jej mi strasznie brakuje . Wiem ze nie deptalem az mi auto nie nabralo temperatury a tu niepewnosc , moze dla innego zbedne ale ja tam wole wiedziec jak tam cieplo pod macha, a i latwiej zdiagnozowac jak termostat walniety :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dalej zastanawia jak przeciągnąć kabel do komory silnika. ile z tym jest roboty ?

 

Jak nie wiesz jak sie do tego zabrac to z 45min :mrgreen: Jak wiesz to 10 min.

NIe pamietam dokladnie, ale wchodzisz do srodka przez sciane grodziowa pod kierownica. Jak sie dobrze przyjrzysz to znajdziesz tam gdzies przejscie, bo ja sie tamtedy ciagnalem. Potrzebujesz do tego drut, ktory najpierw przepchniesz a pozniej nim przeciagniesz kabelek.

Ot to wszystko.

Zamiast wpinac sie w temp plynu moze wepnij sie w olej, Wtedy porownamy temp.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chcesz taki czujnik u siebie instalowac ???? :shock: :shock: ... No napewno jest to przydatne ale czy niezbedne ? ... hmm , wystarczy spojrzec raz w tyg w ukryte menu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.