Skocz do zawartości

wycieczka do Paryża


tommy80

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jeszcze dorzucę wskazówki.

1. Nie próbuj jeździć po Paryżu samochodem. Zostaw pod hotelem, a potem metrem i na piechotę.

2. Unikaj jednego z najtańszych hoteli w Paryżu - Formule 1 w Saint Denis. Hotel jest mega przygnębiający i znajduje się w "etnicznej" dzielnicy na ostatniej stacji metra.

3. Hotele, restauracje itp. w Paryżu są mega drogie - jedne z droższych w zachodniej Europie, a jakość nie powala.

4. We Francji trzeba mieć ze sobą gotówkę. Jednym z większych błędów było moje założenie, że "na pewno wszędzie można płacić kartą" ;-) W Bretanii większość niedrogich hoteli w ogóle nie przyjmowała kart.

5. Jedź samochodem. Podróżowanie samochodem po Europie Zachodniej to fun.

 

Udanej podróży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę wskazówki.

1. Nie próbuj jeździć po Paryżu samochodem. Zostaw pod hotelem, a potem metrem i na piechotę.

2. Unikaj jednego z najtańszych hoteli w Paryżu - Formule 1 w Saint Denis. Hotel jest mega przygnębiający i znajduje się w "etnicznej" dzielnicy na ostatniej stacji metra.

3. Hotele, restauracje itp. w Paryżu są mega drogie - jedne z droższych w zachodniej Europie, a jakość nie powala.

4. We Francji trzeba mieć ze sobą gotówkę. Jednym z większych błędów było moje założenie, że "na pewno wszędzie można płacić kartą" ;-) W Bretanii większość niedrogich hoteli w ogóle nie przyjmowała kart.

5. Jedź samochodem. Podróżowanie samochodem po Europie Zachodniej to fun.

 

Udanej podróży!

 

1. true, unikaj ronda pod łukiem i broń boże nie parkuj na mieście, raz jak byłem to widziałem jak jakaś babeczka parkowała jakimś peugeotem i obiła piękną wartą jakieś 0.5 mln euro Carrerę GT....

2. nie znam :) ja raz byłem w vi valdi tam koło tego budynku w kształcie otwartego kwadratu. ** ale do nocowania wystarczylo - na szczescie nie bylem tam samochodem :)

3. true, do tego jak już pójdziesz do restauracji to idź tam gdzie jest od cholery ludzi, raz dla niepoznaki poszedłem do włoskiej knajpy, zapłaciłem 30 euro za jakieś spaghetti ktorego sie nie dalo zjesc:)

4. zawsze warto miec gotówke, ale na autostradach karta kredytowa is a must!

5. true, fajnie ze na forum jest tyle milosników podróży po europie... a ja mialem problem zeby zebrac chociaz jednego na wyjazd na lazurowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wszelkie rady;)

 

Waldek, u mnie wśród znajomych też jest problem,żeby zebrać kogoś na jakiegoś tripa, ja mam czasami odpały,że mam ochotę pojechać sobie na obiad do xxx miasta,albo gdzieś na spontanie za granice,w większości nie wypala,bo jednak moje auto pali jak cholera,a jak koszta idą tylko na mnie,to już wolę odłożyć do bmw. Ale zdarzało mi się pojechać nad polskie morze,żeby pies sobie pobiegał po plaży, nad jakieś jezioro itp. Myślę,że jakbyś tu napisał o podobnym tripie jakiego ja planuję, to udało by się zebrać ekipę na kilka aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto sie tam tłuc samochodem... moze z zachodniej Polski tak, ze wschodniej chyba nie warto.

 

Tym bardziej ze tydzien temu kupilem bilety na maj do Paryża z Warszawy w LOCIE po 340zł za osobe (oczywiscie w dwie strony). Wyjdzie na pewno taniej niz samochodem, przy dzisiejszych cenach paliw.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto sie tam tłuc samochodem... moze z zachodniej Polski tak, ze wschodniej chyba nie warto.

 

Tym bardziej ze tydzien temu kupilem bilety na maj do Paryża z Warszawy w LOCIE po 340zł za osobe (oczywiscie w dwie strony). Wyjdzie na pewno taniej niz samochodem, przy dzisiejszych cenach paliw.

 

Tu chodzi o atmosfere a nie o czy będzie 200 czy 500 pln taniej :)

Samochodem jechać TAK, ale zaparkować go w hotelu na strzeżonym parkingu i reszta na piechotke albo komunikacja miejska.

Takie moje zdanie

 

@Adrian: Kiedys w dziale sportowym pisalem o wypadzie na nurburgring... na poczatku o jedziemy jedziemy, nawet jakis tam temat powstal w planach klubu, ale wsio ucichlo i pojechalem sam...

Jak mialem 320d to zdarzało mi się pojechać do sopotu na rybkę i wrócić, jak już nabyłem 335i to niestety brakuje mi czasu na takie wypady... może jak powstanie autostrada wawa-gdansk, albo (w koncu) wawa-łódź... to już w ogóle było fajnie... :)

 

Jakbys chcial do paryża jechać na dwa samochody (bo nie oszukujmy się, w 335i siedzieć 12 h z tyłu to masakra:P) jakoś w czerwcu/lipcu to daj znać. Co prawda urządzam mieszkanie i takie tam, więc gotówka znika szybciej niż się pojawia:) ale jakieś tam moniaki na wyjazd się znajdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Do wujekwadus... troche poza tematem ale mam male pytanko do Ciebie. Mianowicie jaka masz wgrana mape w swoim larku :D bo ostatnio tez stałem się posiadaczem takiej navi ale seryjna mapka jest beznadziejna a inne są jeszcze gorsze :mad2: Masz tam już autosradowa obwodnice wrocławia i A2 do świecka ??

Pozdrawiam

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Do wujekwadus... troche poza tematem ale mam male pytanko do Ciebie. Mianowicie jaka masz wgrana mape w swoim larku :D bo ostatnio tez stałem się posiadaczem takiej navi ale seryjna mapka jest beznadziejna a inne są jeszcze gorsze :mad2: Masz tam już autosradowa obwodnice wrocławia i A2 do świecka ??

Pozdrawiam

 

a no moja odpowiedź Cię zaskoczy:

mam mapy tylko europy środkowo zachodniej, niestety WG BMW Polska to europa wschodnia i nie posiadam map Polski:)

Korzystam z najnowszej automapy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.