Skocz do zawartości

wycieczka do Paryża


tommy80

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, niestety nie ma na tym forum działu 'offtopic', więc wiem,że to nie najlepsze miejsce na taki temat,jednak tutaj najczęściej zaglądam i mam do Was dwa pytania, liczę się z tym,że temat wyląduje w koszu,ale może w między czasie dostanę odpowiedź.

 

W lutym planuje zrobić niespodziankę dziewczynie i zabrać ją do Paryża. Może ktoś z Was był w Paryżu i może polecić jakiś fajny hotel, w przyzwoitej cenie? Jeszcze drugie pytanie - czy na trasie do Paryża czekają mnie jakieś winiety/opłaty autostradowe? Bo mam w planach jechać autem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lec samolotem :-)

Po samym paryzu i tak najlepiej poruszac sie metrem wiec na miejscu raczej nie skorzystasz z samochodu.

Hotele w centrum w cenie 80-100 euro maja pokoje 8m^2 i windy takie ze ciezko jednej osobie wejsc z walizka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli hotele w cenie 80-100 euro za dobę (1 osobę?) to jakiś kiepski standard, tak? Nie muszę mieszkać w samym centrum, gdzieś niedaleko,albo kilka przystanków metrem też wchodzi w grę.

 

Właśnie kwestia samolotu to niestety o tyle kiepska sprawa,że trzeba zaklepać z góry datę,z którą na dzień dzisiejszy nie mogę się za bardzo określić, brałem pod uwagę auto,bo w każdej chwili mogę do niej przyjechać i powiedzieć 'pakuj torbę,jedziemy'. Dla mnie też nie ma problemu,żeby zrobić w obie strony ok.3000km. Zobaczę jakie są terminy lotów, może to faktycznie będzie lepsze wyjście.

 

A stronkę booking.com już sprawdzam, dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zawszevmozeszcpojechac autobusem lub pociągiem, jeżdżenia po Paryżu i po Lyonie jak koledzy wyżej wspomnieliśmy to nie tylko meka ale i strach bo oni się Tuska na potęgę i dostanies zawału a to może popsuć romantyczny nastrój :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobus w 100% odpada, bo niezbyt dobrze znoszę jazdę autobusem, za pociągami też jakoś za bardzo nie przepadam, gdzie się tylko da najchętniej bym jechał autem :D

 

ceny hoteli w Paryżu trochę mnie zdziwiły, spodziewałem się trochę niższych cen, ale takie minimum z tego co widzę,to za hotel na tydzień za dwie osoby muszę zapłacić 1300 euro...i jak tu odkładać na 335i :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placila zawsze firma wiec nie wnikalem czy to cena za jedynke, dwojke czy jedna osobe w dwojce.

Pokoje zawsze byly takie sobie i zawsze raczej brzydkie nie to ze brudno albo cos po prostu na tle innych miast europejskich zawsze najbardziej przypominaly nasz komunistyczny wystroj z lat 80. No i do tego masakrycznie male.

W centrum jest fajne zycie nocne i ja bym sie jednak nie oddalal za bardzo bo dalej robi sie nieprzyjemnie w godzinach nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz to sie dobralismy;p

Ja bylem w paryzu autkiem i powiem Ci abys mial drobne euro albo karte kredytowa dla placenia autostrad:) winet nie ma ;)

 

Polecam Ci hotel w disney landzie jest calkiem okej lub (powiedzmy budzetowo:P) hotel Vivaldi w la'defensa czy jak to sie tam pisze... na ceny hotelow w paryzu mniej niz 100euro/doba nie masz co liczyc, no chyba ze szukasz czegos w rodzaju slums attack :)

 

Ja w kwietniu robie ojcu prezent urodzinowy i zabieram go do muzeum audi/bmw/porsche/ferrari no i na deser lambo :)

natomiast na przelomie lipca czerwca tez wlasnie robie kobiecie niespodzianke i jadem do paryza wlasnie do disneylandu :)

 

ps: ja paryz obszedlem caly na piechote:P jednego dnia ponad 30 km spacerkiem :)

ps2: 1300 euro na weekend to nie tak duzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dobie spędzonej w samochodzie dziewczynie minie ochota na wszystko... :lol:

ale gdyby nawet- poszukaj w sieciach hotelowych- np alior- ceny powinny byś w całej europie takie same- np wiedeń 2 osoby- 70 jeuro- hotele nowe i dobre.

A z drugiej strony- jako wiedeńczyk polecam wieden- blisko tanio- romantycznie i zabawowo- do wyboru do koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak pisze Wujek :D

Odwiedz Paryz-na prawde warto...

takze staralbym sie leciec samolotem, aczkolwiek juz 2 razy bylem tam autem-

wez karte kredytowa do placenia na autostradach.

mozes zatrzymac sie w hotelu-

FORMULA1 w Paryzu- strzezony parking, blisko centrum, blisko metra

adres: 29, Rue du Docteur Babinski

75018 PARIS

FRANCE

ps- wstrzymaj sie do marca/kwietnia z tym wyjazdem jak zrobi sie cieplej-

polozyc sie na trawce pod wieza Eiffla- bezcenne... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobus w 100% odpada, bo niezbyt dobrze znoszę jazdę autobusem, za pociągami też jakoś za bardzo nie przepadam, gdzie się tylko da najchętniej bym jechał autem :D

 

Mam podobnie..pociągi może i lubię ale niema to jak samochodem.. uwielbiam pojeździć zobaczyć pozwiedzać i nie być zależnym od kogoś lub czegoś innego. Przejechać ponad 1000km za jednym zamachem dla mnie to pestka..szczególnie odkąd stałem się posiadaczem e91 :D w przyszłe wakacje cel padł między innymi na Stambuł :D A co do Francji to korci mnie odwiedzić ale Saint Tropez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to ~1400 km za jednym zamachem, trasa: Nicea->Millau (400 km tylko po to aby zobaczyć wiadukt:D ale warto...)->Stuttgart

 

Kilka fotek z mini euro tripu :)

 

http://strony.aster.pl/capoeira/trip1.jpg

http://strony.aster.pl/capoeira/trip2.jpg

http://strony.aster.pl/capoeira/trip3.jpg

http://strony.aster.pl/capoeira/trip4.jpg

http://strony.aster.pl/capoeira/trip5.jpg

 

Jazda samochodem po europie to jest jedna z rzeczy którą kocham najbardziej, gdyby nie praca jeździł bym cały czas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie Wujek-

900km Mannheim-Poznan to czasami bez siku nawet zrobie :)

http://img842.imageshack.us/img842/8240/img0130hv.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/1565/img0109tg.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/4611/img0156ia.jpg

Czarnula jak w Paryzu bylem- to kazda napotkana Policja nas kontrolowala :D

pytali po co jedziemy do P. (z zona bylem)- a ja na to - po nic, zobaczyc to piekne miasto.. :lol:

nawet z autostrady nas sciagneli na kontrole z psami,- narkotykow chyba szukali.

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze o rekordach :wink: , moj rekord ... Barcelona-Krakow na raz ... przystanki co 820-850km (jak sie bak konczyl) . prawie 2.5k km , 22h drogi , srednia wyszla 110-113km/h , ale to calkowita, z jazdy "troszke" wyzsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps- wstrzymaj sie do marca/kwietnia z tym wyjazdem jak zrobi sie cieplej-

polozyc sie na trawce pod wieza Eiffla- bezcenne... :cool2:

 

 

właśnie cieplejsza pogoda,trochę do mnie przemawia,żeby przeczekać jeszcze ten luty. Jak się zrobi cieplej to planuje kupić 335i i może wtedy od razu śmignę nowym autem.

 

Mam podobnie..pociągi może i lubię ale niema to jak samochodem.. uwielbiam pojeździć zobaczyć pozwiedzać i nie być zależnym od kogoś lub czegoś innego. Przejechać ponad 1000km za jednym zamachem dla mnie to pestka..szczególnie odkąd stałem się posiadaczem e91 :D w przyszłe wakacje cel padł między innymi na Stambuł :D A co do Francji to korci mnie odwiedzić ale Saint Tropez :D

 

Przelot samolotem to wiadomo wygoda,ale nie lubię być zależny od kogoś/czegoś. Chce to jadę dzisiaj,mam kaprys zostać parę godzin dłużej w domu-jadę jutro. Poza tym w aucie czuję się jak w domu i żadna trasa mi nie straszna. Co do St.Tropez - mój kolega był w te wakacje i śmiało poleca, tak samo Ibiza. Ktoś kto tam pojedzie raz,to tam chce wrócić:)

 

jak już kupię bmw to w wakacje chcę zrobić taką trasę, zrobić sobie ok.miesięczne wakacje:)

http://img155.imageshack.us/img155/9272/trippo.jpg

 

 

 

Co do hoteli to kilka mam do sprawdzenia, znalazłem jeden fajny na booking.com i niedrogi, a wyprawę chyba jednak przełożę na cieplejszą porę roku, dzięki wielkie Panowie, jakby ktoś chciał coś jeszcze dodać,z chęcią przyjmę jakieś wskazówki i uwagi. Pozdrawiam

http://www.booking.com/hotel/fr/gotty-opera.pl.html?sid=80945b89528684a427140bb99f8fa460;dcid=1;checkin=2012-02-06;checkout=2012-02-13;srfid=461fd6060a75b8e9bbb1bc2d5b668c38X19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sevilli koniecznie na dol do cadiz, barbatos potem gibraltar, marbella, ronda i dopiero grenada :D

 

Dlaczego akurat austriackie kaprun?

 

 

Trasa nie jest jeszcze na tip top- na pewno kilka punktów dojdzie,na razie zrobiłem to tak bardziej orientacyjnie. W Kaprun byłem na nartach, bardzo fajny kurort narciarski i chciałbym zobaczyć jak to wygląda w lecie, nawet wjechać kolejką na górę,w restauracji zjeść jakiegoś sznycla, zobaczyć widoki i dalej w drogę:)

 

Ale zanim zaplanuję tego tripa, trzeba najpierw kupić auto,bo moim obecnym to raz,że mogę nie odbyć całej trasy - auto nowe z salonu (już 4 letnie),ale kijowy silnik,a już trochę nim kilometrów zrobiłem i taki pewny nie jestem,że przejechałbym te +/- 11 tys km, a dwa,że pali więcej niż będzie paliła 335i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, niestety nie ma na tym forum działu 'offtopic', więc wiem,że to nie najlepsze miejsce na taki temat,jednak tutaj najczęściej zaglądam i mam do Was dwa pytania, liczę się z tym,że temat wyląduje w koszu,ale może w między czasie dostanę odpowiedź.

 

W lutym planuje zrobić niespodziankę dziewczynie i zabrać ją do Paryża. Może ktoś z Was był w Paryżu i może polecić jakiś fajny hotel, w przyzwoitej cenie? Jeszcze drugie pytanie - czy na trasie do Paryża czekają mnie jakieś winiety/opłaty autostradowe? Bo mam w planach jechać autem.

Pozdrawiam

 

A musi być Paryż?? W lutym nie będzie tam za ciepło, więc długie przebywanie na powietrzu/zwiedzanie nie będzie bardo przyjemne...Nie wiem co planujesz robić na miejscu, ale myślę, że fajnie byłoby zajrzeć do Disneylandu, jednak przy takiej aurze to raczej słaby pomysł. Przy zapowiadamym budżecie 1300Euro masz spore mozliwości :)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, niestety nie ma na tym forum działu 'offtopic', więc wiem,że to nie najlepsze miejsce na taki temat,jednak tutaj najczęściej zaglądam i mam do Was dwa pytania, liczę się z tym,że temat wyląduje w koszu,ale może w między czasie dostanę odpowiedź.

 

W lutym planuje zrobić niespodziankę dziewczynie i zabrać ją do Paryża. Może ktoś z Was był w Paryżu i może polecić jakiś fajny hotel, w przyzwoitej cenie? Jeszcze drugie pytanie - czy na trasie do Paryża czekają mnie jakieś winiety/opłaty autostradowe? Bo mam w planach jechać autem.

Pozdrawiam

 

A musi być Paryż?? W lutym nie będzie tam za ciepło, więc długie przebywanie na powietrzu/zwiedzanie nie będzie bardo przyjemne...Nie wiem co planujesz robić na miejscu, ale myślę, że fajnie byłoby zajrzeć do Disneylandu, jednak przy takiej aurze to raczej słaby pomysł. Przy zapowiadamym budżecie 1300Euro masz spore mozliwości :)

 

 

no właśnie na końcu pierwszej strony napisałem,że luty to jednak nie najlepszy moment i trzeba będzie poczekać aż się ociepli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, niestety nie ma na tym forum działu 'offtopic', więc wiem,że to nie najlepsze miejsce na taki temat,jednak tutaj najczęściej zaglądam i mam do Was dwa pytania, liczę się z tym,że temat wyląduje w koszu,ale może w między czasie dostanę odpowiedź.

 

W lutym planuje zrobić niespodziankę dziewczynie i zabrać ją do Paryża. Może ktoś z Was był w Paryżu i może polecić jakiś fajny hotel, w przyzwoitej cenie? Jeszcze drugie pytanie - czy na trasie do Paryża czekają mnie jakieś winiety/opłaty autostradowe? Bo mam w planach jechać autem.

Pozdrawiam

 

A musi być Paryż?? W lutym nie będzie tam za ciepło, więc długie przebywanie na powietrzu/zwiedzanie nie będzie bardo przyjemne...Nie wiem co planujesz robić na miejscu, ale myślę, że fajnie byłoby zajrzeć do Disneylandu, jednak przy takiej aurze to raczej słaby pomysł. Przy zapowiadamym budżecie 1300Euro masz spore mozliwości :)

 

 

no właśnie na końcu pierwszej strony napisałem,że luty to jednak nie najlepszy moment i trzeba będzie poczekać aż się ociepli:)

 

Wiesz, tylko marzec/kwiecień niewiele Ci zmienia - sensownie będzie dopiero w maju (ok. 20 stopni) ...jeśli możesz poczekać to na pewno fajny pomysł...jeśli jednak chciałbyś wcześniej to musisz bardziej na południe...duuuużo bardziej :) ... np. celując w okolice Morza Czerwonego :)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaprun byłem na nartach, bardzo fajny kurort narciarski i chciałbym zobaczyć jak to wygląda w lecie, nawet wjechać kolejką na górę,w restauracji zjeść jakiegoś sznycla, zobaczyć widoki i dalej w droge

 

No fakt z knajpy na kitzsteinhorn jest fajny widok, no i moze latem nie czeka sie godzine w kolejce na wjazd na sama gore.

Btw jak na totalnego offtopa to niezly ruch w tym watku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaprun byłem na nartach, bardzo fajny kurort narciarski i chciałbym zobaczyć jak to wygląda w lecie, nawet wjechać kolejką na górę,w restauracji zjeść jakiegoś sznycla, zobaczyć widoki i dalej w droge

 

No fakt z knajpy na kitzsteinhorn jest fajny widok, no i moze latem nie czeka sie godzine w kolejce na wjazd na sama gore.

Btw jak na totalnego offtopa to niezly ruch w tym watku :D

 

A to jak ja byłem w zimie w Kaprun,to aż tak długo nie czekałem w kolejce, fakt,że tą największą się wjeżdża długo na górę,ale kolejek nie było praktycznie w ogóle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzec/kwiecen masz 20-25st C w Paryzu-

 

True, pamiętam jak właśnie leciałem do Paryża z Londynu na koniec kwietnia... tu zimno (ok 10 stopni) kurtka deszcz... a jak wysiadłem na lotnisku to mnie lekko zdziwko wzięło:) ponad 20 stopni ludzie w krótkich koszulkach:) Całkiem spoko było.

Najgorsze w Paryżu to są ceny, porównywalne z tymi w Monte Carlo (np: obiad dla 2os - 50euro itp...) to jedyny minus... :(

 

ps: też jak jadę to sie nie zatrzymuje na siku, jestem jak maszyna :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka rewelka, już zazdroszczę. Ja bym etap z Barcelony przedłużył o Andorę. Wtedy wjeżdżamy w Pireneje, a tam są takie trasy, że Twoja beemka będzie Ci wdzięczna do końca życia :D Mnie podobało się bardziej, niż w Alpach. Dalej jest Langwedocja, taka fajna, tajemnicza kraina. Znak szczególny: plaże, winnice, duże przestrzenie i mały ruch, tylko trzeba umiejętnie unikać autostrad. Lazurowe dla kierowcy to już męczarnia, ale i tak warto..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.