Skocz do zawartości

Planuje zakup Haka i tu sie pojawia problem


matluks

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie planuje zakup haka i mam maly problem ogladalem ostatnio dosc sporo aukcji na znanym portalu aukcyjnym i zastanawia mnie kilka rzeczy a mianowicie :

1. nacisk na kólę np 90 kg czy to wystarczajaco ?

2. ciecie zderzaka (czy nie ma zadnych hakow co nie potrzebuja ciecia ?)

3. wiązka jaka orginalna (cena automatycznie duzo wieksza) czy tez uniwersalna

 

Czekam na podpowiedz, może ktos zakladal hak i jakie ma zdanie na ten temat.

Z góry dziekuje wszystkim za "Mądre" odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zakładałem i powiem ci tylko tyle.

Poszukaj oryginału.

Ja kupiłem hak nie oryginalny i nie jestem do końca zadowolony. Bo nie jest składany a i bez cięcia się nie obyło. Do tego elektryka uniwersalna to wiącha kabli do bezpośredniego wpięcia w instalację auta.

Ja zrobiłem zestaw przekaźników które odciązaja instalację auta.

Co do nacisku na kulę to nie pamiętm ale coś koło tego i u mnie. To wystarczające bo żadna z przyczep które do tej pory ciągałem nie naciskała aż z taką siła na hak.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam oryginalny fabryczny hak i też ma nacisk na kulę 90 kg i 1900 kg uciągu.co do zderzaka to raczej bez wycinania się nie obejdzie, ja pomyślałbym o oryginalnym zderzaku z zamykaną klapką jak zdejmiesz hak. auto wygląda bardziej estetycznie no chyba że na tym ci nie zależy albo będziesz korzystał b. często.

instalacja do haka ori jest sterowana przez moduł daje to tylko tyle że jak spali się żarówka w przyczepie to będziesz miał informację na wyświetlaczu jeśli masz czujniki parkowania to po podłączeniu wtyczki przestają działać oryginalne gniazdo ma więcej pinów więc musisz kupić stosowną przejściówkę poza tym nie musisz szczególnie zabezpieczać instalacji przez przekaźniki bo to głupota instalacja wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam zamontowany u siebie nieoryginalny hak, z uniwersalna wiązką i jest jak najbardziej okej .

Raz na jakiś czas ciągnę przyczepę campingową i nie mam żadnych problemów z elektryką czy samym mocowaniem..

W oryginale jedyną fajną sprawą to wypinanie, tutaj trzeba odkręć 2 śrubki .

Co do estetyki to czy kupisz oryginalny czy zamiennik i tak będziesz musiał pomyśleć o zaślepce lub całym zderzakiem pod hak ..

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ta cala orginalnosc to praktycznie znaczek BMW i bajer ze na desce bedzie mnie informowac co i jak ze swiatlami ;/

wlasnie znalazlem hak odpinany dzieki zapadce i za dosc rozsadna cene wiec decyzje podialem.

dziekuje wszystkim za doradzenie i informacje dotyczace haka.

pozdrawiam i życze szczesliwego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.