Skocz do zawartości

316 z automatu na manual - co wymienic?


zaworas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fajną niezjechaną Bete ale porazką jest posiadanie silnika M40 1,6 na automacie. Mam zamiar zmienic tą skrzynie na manualną bo tym praktycznie nie da sie jezdzic.

 

Mam pytanie : czy przekładka będzie bardzo skomplikowana ??

Mam skrzynie kumpla z 318 tez M40 razem ze sprzegłem,linką i pedałami. Będzie problem ? a moze potrzeba cos jeszcze ( pompa hamulcowa , wał napedowy ????

Jak ktos wie cos na ten temat z góry dzięki !!!

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt nie powiedział o takim małym drobiazgu, że nawet nie zapali dopóki nie poda się odpowiedniego sygnału na ECU samochodu z tzw. "gear lever indicator" - można taki bajer zastąpić elektroniką ale to jest trudne - sprawy mechaniczne to dwa trzy dni roboty (jeśli masz cały inny egzemplarz na podmiankę - bo kompletowanie całości z giełdy jest nie wykonalne)

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt nie powiedział o takim małym drobiazgu, że nawet nie zapali dopóki nie poda się odpowiedniego sygnału na ECU samochodu z tzw. "gear lever indicator" - można taki bajer zastąpić elektroniką ale to jest trudne - sprawy mechaniczne to dwa trzy dni roboty (jeśli masz cały inny egzemplarz na podmiankę - bo kompletowanie całości z giełdy jest nie wykonalne)

 

wcale nie - wystarczy zrobic najzwyklejsza zworke na kostce dochodzacej do lewarka w automacie - robi sie zworke w połozenieu N - i wszystko jest ok - nie trzeba zadnej elektroniki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver - nie ma o czym dalej rozprawiać - tak jak zrobiłeś też może być - w tak prostym rozwiązaniu nie potrzebne by było gmatwanie - zwracam honor

 

wracając do tematu - myślę że kolega jak będzie miał komplet do przekładki - to warto spróbować

TS SERWIS diagnostyka i elektronika samochodowa


tel. 607 890 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgus - miałem na mysli połaczenie dosc małej mocy silniczka 1,6 z automatem , w 2,5 moze to lepiej sie sprawdzac chociaz i tak automat mi do BMW 3 nie pasuje. Sam silnik 1,6 M40 na manualnej skrzyni naprawde dobrze jezdzi jak na swoją pojemność !!!

 

Jesli chodzi o wymiane skrzyni szczerze myslałem że to by było proste: zmienie skrzynie , sprzegło , dzwignie i pedały no i obawiałem sie czy wał napedowy automatycznej i manulalnej nie rózni sie długoscią.Z tego co widze pachnie to grubszą robotą wiec chyba lepiej przebujam sie tym co jest a i tak choruje na E 34 albo E30 320. Mam juz za sobą troche grzebania w autach(akurat nie BMW bo to mi sie nie psuje)za to o konstrukcji automatu za duzo nie wiem bo nie walczyłem z tym nigdy.

 

Dzięki za info . Pozdro

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer silnika też zdaje się powinien być inny.

 

Mam fajną niezjechaną Bete ale porazką jest posiadanie silnika M40 1,6 na automacie.

 

No to dobrze, że nie miałeś do czynienia ze Skodą Fabią Automat.

Ja miałem. :hand: To dooopieeeeroooo byyyyyłaaaaa jaaaaaazdaaaaaa.

A jakie przyspieszeeeenieeeeeeeeee..........

:twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2: :twisted2:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.