Skocz do zawartości

F10 Hi-Fi Proffesional


bumie5

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie powiedzcie mi, bo ostatnio rozmawiałem z osobą która konkretnie szuka logic 7 w F10. Chyba ta nazwa już w F10 nie występuję, bo mamy podstawę, HiFi, Harman i B&O. Ja mam HiFi Pro i myślę, że jest to odpowiednik Logic7 czy się mylę?

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czesc. Moze zabrzmi słabo...ale to moje peorwsze bmw i ...małe pytanie: jakie audio ten model posiada: znalazłem pod siedzeniem kierowcy i pasazer maskownice, które wygladaja jak głośniki. Mam dwa w przednich drzwiach i dwa z tyłu na podszybiu. Czyli najgorszy pastuch..?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czesc

posiadam F10 (12r) hi fi professional

ale chcialbym do niego podpiąć zewnetrzny wzmak+skrzynie basową

mam po starym aucie:

STEG K2.02 oraz skrzynia JL 12W3v3-4 konwerter audiocontrol LC8i

teraz najwazniejsze pytanie:

skad powziąc sygnal z glosnikow by nie narobic sie za bardzo a zeby sygnal byl wystarczający ?

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Czy jeśli taka f10 / f11 ma po rozkodowaniu VINu pozycję NAVI Professional (S609A) to czy oznacza to, że audio jest także to trochę wyższe czy wyższe audio niż standard musi być także jakoś ujęte osobno w VINie.

Równocześnie (przykład na konkretnym egzemplarzu) z tą pozycją NAVI jest także S633A Instalacja telefonu/ Bluetooth Business.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli o audio w VINie nic nie ma to prawdopodobnie jest tam zwykły golas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Może ktoś mi pomoc. Mam podstawowy system audio. Co wchodzi w jego skład? Ile głośników i czy jest wzmaczniacz i czy te blendy pod siedzeniami kryją głośniki? Chxe zmienić na coś lepszego wiec nie wiem czy mam tez kupować wzmacniacz czy jest już coś zamontowane. Przy okazji jeżeli ktoś ma namiary na jakiś porządny zaklad , który się tym zajmie w Szczecinie lub okolicach to będę wdzięczny za namiary. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz głośniki wyłącznie w drzwiach( bez tweeterów), pod siedzeniami i w półce z tyłu auta. Nie masz wzmacniacza zewnętrznego.

 

Czyli jak kupię taki zestaw ze wzmacniaczem i nowe plastiki przy lusterku to montaż powinien być typu plug and play? Czy trzeba jakies dodatkowe kable ciągnąć od wzmacniacza itp.


Zobacz ofertę: Audio System X200BMW+EVO F10 F30 +R110.4 4x200WRMS http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6983904219

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw będzie ok - kable muszą być pociągnięte od głośników w drzwiach i pod siedzeniami do wzmacniacza, który zapewne będzie w bagażniku po lewej stronie. Do montażu konieczne jest rozebranie przednich drzwi oraz wyjęcie przednich foteli i kanapy. Nie jest to wszystko skomplikowane ale radzę oddać auto do ludzi którzy mają o tym pojęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawda jest ze system HiFi i HiFi prof. różnią się tylko tym, ze zestaw prof. ma dodatkowy głośnik w tylnych drzwiach?

W swojej F11 mam zestaw HiFi i jestem bardzo zadowolony (z przodu bo z tylu nie jeżdżę). Zestaw HiFi ma 9 głośników: 2 w słupkach drzwi z przodu, 2 koło uchwytów w drzwiach przednich, 2 pod przednimi siedzeniami, 2 w podsufitce nad przestrzenią bagażowa (kombi) i jeden z przodu na podszybiu.

Czy któryś z omawianych tu zestawów głośników (np. Gladen) pasuje do HiFi Plug&Play żeby wymienić tylko głośniki, bez wzmacniacza i grzebania w siedziskach głośników? Może bym wymienił jeśli nie trzeba właśnie zbytniej ingerencji, a efekt jeszcze polepszy dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy prawda jest ze system HiFi i HiFi prof. różnią się tylko tym, ze zestaw prof. ma dodatkowy głośnik w tylnych drzwiach?

W swojej F11 mam zestaw HiFi i jestem bardzo zadowolony (z przodu bo z tylu nie jeżdżę). Zestaw HiFi ma 9 głośników: 2 w słupkach drzwi z przodu, 2 koło uchwytów w drzwiach przednich, 2 pod przednimi siedzeniami, 2 w podsufitce nad przestrzenią bagażowa (kombi) i jeden z przodu na podszybiu.

Czy któryś z omawianych tu zestawów głośników (np. Gladen) pasuje do HiFi Plug&Play żeby wymienić tylko głośniki, bez wzmacniacza i grzebania w siedziskach głośników? Może bym wymienił jeśli nie trzeba właśnie zbytniej ingerencji, a efekt jeszcze polepszy dźwięk?

Ja w HiFi mam dwa w podszybiu z przodu.

Łącznie mam 12.

Dwa suby

Cztery w drzwiach z przodu

Cztery w podsufitowce z tyłu.


Pro ma dodatkowo dwa w tylnych drzwiach.


Ale różnica to wzmacniacz i inne głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Elo,

Czy ktoś doświadczony mógłby się odnieść do tej części mojego postu:?


„Czy któryś z omawianych tu zestawów głośników (np. Gladen) pasuje do HiFi Plug&Play żeby wymienić tylko głośniki, bez wzmacniacza i grzebania w siedziskach głośników? Może bym wymienił jeśli nie trzeba właśnie zbytniej ingerencji, a efekt jeszcze polepszy dźwięk?”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W zeszłym roku modernizowalem Hi fi w f10 2015 w oparciu o zestaw Gladen w firmie hornhagen z Wrocławia. Gra nieźle, chociaż trzeba dobrze rozgrzać i wyregulować zestaw. Byłoby plug&play gdybym nie chciał nowego wzmacniacza.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja w swoim standardzie dolozylem tweetery hertza na slupkach z przodu i teraz gra to moim zdaniem akceptowalnie. Cala operacja kosztowala mnie 210 zl (tweetery i oryginalne obudowy) i okolo 2 godziny czasu, wiec jesli podobnie jak mi brakuje wam glownie czystosci i detali w gornym zakresie czestotliwosci to polecam przetestowac ta opcje zanim wykosztujecie sie na caly zestw glosnikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam


Koledzy proszę o pomoc.

Kupiłem zestaw Audio System X 200 BMW PLUS EVO i miał być Plug & Play ale po zdjęciu głośników z drzwi okazało się że jednak nie jest. Dokładniej to chyba moje głośniki sa jakieś dziwne. W poprzednim F10 miałem normalnie jedna wtyczkę do głośnika w drzwiach w dwoma przewodami. W tym mam jakiś dziwny głośnik do którego podpięte były dwie wtyczki po dwa przewody. Zdjęcia w załączeniu. Mam wersję samochodu USA może to z tego wynika. Niemniej jednak czy ktoś się z tym spotkał z Was i może wie dlaczego te 4 przewody do głośnika i jaką przejściówkę muszę zastosować żeby to podpiąć tak żeby nie ciąć kabli?

Druga sprawa to wtyczka do subwooferów pod fotelami. Czy wiecie jaką przejściówką tam trzeba zastosować i gdzie ją kupić? Przeszukałem alledrogo i nie znalazłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mariusz

eea17f30f3017.jpg

d893bd1edb2ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Ja posiadam sprzęt grający o kodzie S676A , o łącznej liczbie głośników 12. W porównaniu do nagłośnienia w e39 , gdzie też był subwoofer to przepaść. Żałuję ,że nie mogłem posiedzieć w aucie z poprawionym audio może wtedy miał bym porównanie.

Zależy mi aby wypowiedziała się osoba , która zmieniła Twittery w drzwiach ( czytałem , że kolega wyżej wymieniał ale nie podał dokładnego modelu i czy pasują w fabryczne miejsca ) i subwoofery pod stwierdzeniami bez zmiany wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweetery ktore montowalem to Hertz DT 24.3 zakupione ze wzgledu na dobra cene :). Sa nieco mniejsze niz fabryczne tweetery ale nie na tyle male zeby przeszly przez otwor montazowy na 2 strone, wiec ustawilem je na srodku otworu i zalalem od wewnatrz dookola czarnym silikonem ktory akurat mialem w garazu. Wszystko dobrze sie trzyma i z zewnatrz nie widac ze cokolwiek bylo modyfikowane. Dla mnie roznica w dzwieku jest spora bo tweeterow nie mialem wczale (musialem dokupic te trojkaciki z siatka) i nie wiem czy graja lepiej niz fabryczne ktorych nigdy nie slyszalem. Mysle ze mozna je bez problemu zamontowac bez dokupowania oryginalnych obudow wiercac otwory w tych zaslepkach ale chcialem zeby wygladalo to na jak fabryczny glosnik. Po tej modyfikacji podstawowe audio w lci gra akceptowalnie. W domu mam kolumny dali zensor 5 no i niestety w samochodzie jest znacznie slabiej ale nie na tyle zle zebym mial ochote wydawac spora kase na lepsze audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja właśnie mam wszędzie głośniki wysokościowe. W sumie 5 sztuk. Jestem ciekawy czy są one odpowiedniej jakości,czy niewielkim kosztem można coś polepszyć.Głośników sredniotonowych nie będę ruszyła,nie ma sensu .Zostają basiory pod tyłkiem ,nie będę ukrywał że najbardziej mi na tym zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.