Skocz do zawartości

Konkretna odpowiedź odnośnie zawieszenia PILNE


mxcube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wiem że temat był już parę razy poruszany jednak nigdzie nie udało mi się odszukać zadowalającej mnie odpowiedzi.

A mianowicie chodzi o obniżenie zawieszenia w E92 320d z 2008r . Chciał bym dowiedzieć się które ze sprężyn oferowanych na allegro według forumowiczów są lepsze i które po za poprawa wyglądu i właściwości jezdnych zachowają w miarę przyzwoity komfort jazdy . Co polecacie ?

Dodam że wiosną auto mam zamiar postawić na 19" czy ten czynnik ma też znaczenie jeśli chodzi o dobór sprężyn ?

Zastanawiam się pomiędzy

- EIBACH 30/25

http://moto.allegro.pl/eibach-sprezyny-obnizajace-bmw-seria-3-model-e92-i1967398162.html

 

lub

 

- VOGTLAND 40/25

http://moto.allegro.pl/vogtland-sprezyny-obnizajace-bmw-e90-e92-warszawa-i1989188223.html

 

Proszę o konkretne odpowiedzi co i jak waszym zdaniem :) lub o sugestie związane z wyborem jeszcze jakichś innych sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam dylemat, wybrałem Vogtland

wybrałem po przeglądaniu wielu postów na forach internetowych, zarówno polskich jak i zagranicznych

wybór padł na tą firmę, dlatego, że samochód jest troszkę bardziej obnizony

jeżeli chodzi o jakość, obydwie firmy to bardzo wysoka półka

założyłem nawet na zimę, komfort jest prawie taki jak na serii, wiadomo, seria wygodniejsza, ale nie będziesz na Votgland narzekał

mam porównanie z e90 z zawiasem m-pakietowym, mając vogtland jest właśnie taki komfort, czyli bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze jezdze na Vogtlandach i jestem bardzo zadowolony :cool2:

Eibach ProKit -30/-25 jest dobry ale na tych sprezynach auto stoi tak samo jak na zawieszeniu M a wiec dosc wysoko...

Jest jeszcze Eibach SportLine -45/-35 ktory obniza podobnie jak Vogtland ale jest dosc twardy...

Vogtland obniza juz dobrze ale zachowujesz komfort i uzytecznosc auta.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiajac sie pod temat, jak odroznic czy w samochodzie jest zamontowane m-pakietowe zawieszenie czy nie? slyszalem ze jest roznicy 2cm. to dosc niewiele wiec mozna przyjac, ze na oko sie nie okresli. czy amortyzatory sa inne? czy tylko sprezyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprężyny już są ! Padło na Vogtland :) teraz czekam jeszcze na 19" i wiosnę by to wszystko zamontować , jednak usłyszałem dość niepokojącą mnie opinie..

A mianowicie:

Ponieważ w moim e92 są już założone dystansy H&R to w wyniku obniżenia zawieszenia i wsadzenia alu 19" będzie występowało ocieranie co po niektórych elementów o siebie i że nie będę zadowolony...

Ma ktoś podobny zestaw wsadzony w swojej e92 ? czy rzeczywiście moje obawy są słuszne czy jest to mylna opinia i nie mam się czego obawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zawsze mozesz zdjac dystanse ;) gdzie tu problem ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zdjac dystanse ;) gdzie tu problem ?

 

Skoro wydałem w tamtym sezonie na nie kasę to głupio było by teraz je zdejmować.. Dla tego też pytam by wcześniej znaleźć jakieś rozwiązanie i zapobiec problemowi o ile w ogóle taki wystąpi. Więc pytanie nadal aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam Panowie. Jako ze nie chce zakladac specjalnie nowego watku o e60 to odgrzeje troche kotleta.

Zakupilem sprezynki Vogtland 40/25 do swoejej e60. Jakie amory polecacie do tego zestawu zeby to najlepiej wspolgralo? Bilstein b6? b8 czy moze cos innego?

No i przede wszystkim jak jest z codzienna jazda? Nie bedzie za nisko i za twardo? Duzo juz przeczytalem na temat sprezyn i postawilem wlasnie na Vogtland iorac pod uwage pro kita30/30 i h&r 35/35... Dodam ze jezdze na 19' 245/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.