Skocz do zawartości

PZU OC A jednak drożej!


Rekomendowane odpowiedzi

PZU - Nowe zasady OC Od 1 stycznia 2006 r. w PZU zmieniają się zasady

naliczania stawek OC. Największa zmiana to wprowadzenie kryterium wieku

samochodu - w przypadku aut starszych niż 8-letnie zwyżka wynosi nawet 50

proc. Młodzi kierowcy także zapłacą więcej (od 30 do 50 proc.). Promowani są

natomiast posiadacze aut z dużym stażem za "kółkiem" - zniżka do 60 proc. W

ramach OC oferowany jest bezpłatnie pakiet Assistance

 

Przykłady:

Vectra 1.8, 2000 r., Warszawa, kierowca 50 l., pr. jazdy od 20 lat, 60 proc.

zniżki za bezszkodowość

OC 2005 - 833 zł

OC 2006 - 1590 zł

 

Golf 1.6, 1990 r., Warszawa, kierowca 22 l., pr. jazdy od roku, bez zniżki za

bezszkodowość

OC 2005 - 2437 zł

OC 2006 - 4200 zł

 

PS. Jakiś dziwny przykład piszą wzrost 50% a ja widzę na ich przykładzie prawie 100% :mad2: :evil:

 

http://autoswiat.redakcja.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=11540

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba błąd jest w tym artykule w Auto Świecie bo skoro promowani sa użytkownicy z dużym bezszkodowym stażem za kółkiem to nijak to się nie zgadza z przykładem tego kierowcy w Warszawie który mimo ze ma 50 lat i prawojazdy od 20 lat i 60% zniżki to składka mu wzrośnie o 100%.Czyba w artykule powinno być 833zł w 2005 i 590zł w 2006

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym artykule są chyba błędy.

 

Jestem po telefonie do PZU i w moim przypadku wygląda to tak 60 % zniżki na OC i 10 % zniżki za kontynuacje:

Ubezpieczenie w tej chwili do Lipca 2006:

OC na dwie raty 319 zł. razem około 640 zł. po styczniu też na dwie raty razem 660 zł. .

AC tylko od kradzieży (zazwyczaj tylko do 10 lat ) ale jak wykupie Oc w PZU to nie ma ograniczenia wiekowego i zniżka na AC 35 % !!!

 

Z tego co Pani mnie poinformowała to na BMW mają lepsze warukni niż kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu uciekłem z Pzu i Warty do Link 4. Mam tam ubezpieczone auto swoje i żony i nawet ostatnio w ramach jakiegoś pakietu OC żona wymieniła sobie przednią szybę bo pękła i to bez straty żadnych zniżek, a płaci rocznie OC z Corsę: 312,00 zł.(to śmiech). Zresztą moi bracia i rodzice też wszyscy są ok kilku lat w Link 4 i to z różnymi silnikami, latami, itp. bo jest taniej. Zresztą najlepiej sami wejdźcie na stronę www.Link4.pl i sobie wyliczcie sami lub do was oddzwonią. Ja za swój nie pamiętam ale dużo mniej niż wcześniej za Vectrę w Warcie z mniejszym dieslem. :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu uciekłem z Pzu i Warty do Link 4. Mam tam ubezpieczone auto swoje i żony i nawet ostatnio w ramach jakiegoś pakietu OC żona wymieniła sobie przednią szybę bo pękła i to bez straty żadnych zniżek, a płaci rocznie OC z Corsę: 312,00 zł.(to śmiech). Zresztą moi bracia i rodzice też wszyscy są ok kilku lat w Link 4 i to z różnymi silnikami, latami, itp. bo jest taniej. Zresztą najlepiej sami wejdźcie na stronę www.Link4.pl i sobie wyliczcie sami lub do was oddzwonią. Ja za swój nie pamiętam ale dużo mniej niż wcześniej za Vectrę w Warcie z mniejszym dieslem. :search:

 

No u mnie wychodzi 19 pln drozej niz w PZU.Zreszta juz kiedys

wczesniej dzwonili i wtedy tez nie bylo taniej.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kalkulator klamnie ze strony linku :evil: wedlug obliczen kalkulatora wyszlo mi na rok 625zl a jak zamowilem rozmowe to gosc mi wyliczyl 928zl :duh: tak wiec tak lepiej zamowic rozmowe pozdro Edytowane przez tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kalkulator klamnie ze strony linku :evil: wedlug obliczen kalkulatora wyszlo mi na rok 625zl a jak zamowilem rozmowe to gosc mi wyliczyl 928zl :duh: tak wiec tak lepiej zamowic rozmowe pozdro

 

Ten kalkulator oblicza wszystko z maksymalnymi znizkami.Masz tylko

zglosic rozmowe a oni Cie przegadaja :mrgreen:

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do Link 4 dużo złych opinii słyszałem na ich temat . Zrobią wszystko by przyciągnąć klienta a później jak dojdzie do wypłaty odszkodowania to zaczynają się problemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Link4. Zarówno o tym jak i o każdym innym TU można przeczytać usłyszeć, zarówno pozytywne jak i negatywne rzeczy. Na różnych forach przeczytacie zarówno o tym jak TU odmawia wypłaty :nienie: , jak i o kierowcach, którzy przy okazji stłuczki skroili TU na X zł :twisted2: ... i tak jest wszędzie.

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja mam OC w unice, fakt ze za inne autko ale ta sama pojemnosc(2,5diesel) i wyszlo najtaniej ...

 

fakt faktem , wspolwlascicielem jest tatko 10% udzialu bo inaczej musialbym zaplacic jak za zboze za OC(mam 23 latka :P ) . Z tego co pamietam jako jedyna TU nie patrzy kto jest jeszcze wspolwlascicelem autka tylko patrzy kto przychodzi ubezp. stad nie ma zwyzki z tytulu tego ze jestem wspolwlascicielem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam oba oc w hdi samopomoc - najnizsze stawki w Krakowie i okolicach...

 

np kupilem sobie pol roku temu zabytkowego fiata 125p z 1975r, ja mam 23lata... normalnie w pzu bym placil cos kolo 1500 - 1600zl, w samopomocy pod 1000zl, a wzialem ojca jako glownego wlasciciela i place 270zl/rok!!! chore, niewielki kruczek prawny (bo to samo auto, ten sam kierowca i jezdzi po tych samych drogach) a roznica kolosalna... a w pzu jest chyba najdrozsze oc na polskim rynku - a po co przeplacac, skoro w sumie to sie samemu nic z oc nie ma...?no i w pzu jako "mlody" kierowca mialbym wzwyzke + 30%... bez sensu. a w samopomocy nie mam. :clap:

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze podpucha ale to tylko swiadczy o tej firmie.

 

 

Korzystałem z tego kalkulatora na stronie Link4. Wyliczyłem składkę dla mojego ojca. Potem zadzwoniliśmy i składka była niemal identyczna - jakieś 3 złote różnicy. Czy zwracaliście uwagę, że kalkulator zakłada 60 procentową zniżkę? Może stąd wyszły wam takie różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze podpucha ale to tylko swiadczy o tej firmie.

 

 

Korzystałem z tego kalkulatora na stronie Link4. Wyliczyłem składkę dla mojego ojca. Potem zadzwoniliśmy i składka była niemal identyczna - jakieś 3 złote różnicy. Czy zwracaliście uwagę, że kalkulator zakłada 60 procentową zniżkę? Może stąd wyszły wam takie różnice?

 

Gdybys czytal wszystkie posty to wiedzialbys ze "zwrocilismy uwage" na

60%-wa znizke.

Co nie zmienia faktu ze w moim przpadku jest drozej niz PZU.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA jakies 2 miesiace temu przez przypadek dowiedziałem się że Poczta Polska sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne (i nie tylko). Początkowo przyjełem to z usmiechem ale gdy poszedłem i dostałem kartkę z cenikiem to sie bardzo pozytywnie zdziwiłem. Przykładowe składki roczne przy 60% zniżki :pojemnośc powyzej 2l 361zł a od 1,6 do 2l 284zł !!!!!!!!

Wiem że moze wielu z was powie że to jakas firma kogucik (MTU Hestia) ale w przypadku OC nie jest to aż tak bardzo istotne. Zdziwiłem sie tylko tym że w przypadku AC ubezpieczają tylko BMW poniżej 95 r( śmieszne co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.