Skocz do zawartości

530d Dużo pali i starasznie syczy turbina.Przyczyny?


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem ze swoim bmw 530d automat z 2000roku. Wydaje mi sie że gdzieś mam nie szczelna rurę od turbo,bo podczas jazdy strasznie syczy z okolic nóg pasażera.Spalanie tez wydaje mi sie za wysokie w miescie 100tys mieszkańców pali około 13 14 litrów przy spokojnej jezdzie.Mam też jeszcze jeden problem, bmw strasznie wolno rusza z miejsca jak by nie chciał wejść na obroty. Jak już ma 1.500 obrotów to już w miarę ładnie jedzie ale z miejsca nie ma mowy o dynamicznym ruszeniu. Dodam że auto w ogóle nie kopci nawet przy wysokich obrotach, filtr paliwa wymieniony , powietrza , odmy, oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
na tą dolegliwość może miec wpływ kilka czynników, zacznij od sprawdzenia stanu przewodów podciśnienia ,przy turbinie masz regulator ciśnienia który steruje kierownicami turbiny wszystko to działa na podcisnienie, czasami same te regulatory odmawiają posłuszeństwa na forum jest opisane jak się je czyści, piszesz ze coś ci syczy więc obstawiam ze któryś przewód od podciśnienia mógł sie przetrzeć, pod tym regulatorem masz jeszcze taką plastikową bańkę ją tez sprawdz może się rozszczelniła. jak to nie da rezultatu to podłącz pod kompa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tą dolegliwość może miec wpływ kilka czynników, zacznij od sprawdzenia stanu przewodów podciśnienia ,przy turbinie masz regulator ciśnienia który steruje kierownicami turbiny wszystko to działa na podcisnienie, czasami same te regulatory odmawiają posłuszeństwa na forum jest opisane jak się je czyści, piszesz ze coś ci syczy więc obstawiam ze któryś przewód od podciśnienia mógł sie przetrzeć, pod tym regulatorem masz jeszcze taką plastikową bańkę ją tez sprawdz może się rozszczelniła. jak to nie da rezultatu to podłącz pod kompa

Ale ja to tym doskonale wiem przewody pod cisnieniowe wymieniłem filterki w zaworkach też wyczyściłem, a przyczyna że dużo palił był zamontowany powerbox już go wywaliłem tematy zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.