Skocz do zawartości

blokada tylnych kół? o co chodzi?


mariusek2

Rekomendowane odpowiedzi

podejrzewam ze chodzilo mu o blokade ukladu roznicowego, musial wyczuc ze ma ograniczony uslizg, dokladnie sie na tym nie znam ale chodzi o to ze na sliskim kreci sie tylko to kolo ktore ma lzej, a jak masz blokade to kreca sie jednakowo, cos w tym stylu, poczekajmy na wypowiedzi bardziej zorientowanycjj w temacie, ale staralem sie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej sory ja nie ejstem za bardzo mechanikiem i sie nie znam
Ja też nie jestem
ale gdy kupilem swoje e34 to jak dalem ojcu sie przejchac to mowil ze tu jest blokada tylnych kol czy cos takiego kurde o co mu chodzilo jaka blokada bo nie zdazyl mi powiedziec ????
Masz prawdopodobnie dyferencjał o zwiększonej sile tarcia czyli tzw. szpera.
bo nie zdazyl mi powiedziec ????
Zaciekawiłeś mnie, co z tym twoim ojcem, mam nadzieję że ojciec jeszcze żyje.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to w 520 nie było opcji dokupienia szpery - wiec to mało prawdopodobne - chyba ze ktos kombinował z dyfrem...

 

mogło mu sie tak wydawac poniewaz poniewaz e34 to dosc ciezkie auto - ja teraz nie mam szpery ( a wczesniej miałem ) i nie czuje roznicy - wiadomo ze pewnie jakbym wjechał gdzies jednym kołem w błoto to byłby problem - ale przy normalnym uzytkowaniu nie ma wielkiej roznicy.....

 

pozatym szpery sa tylko 25% - a to jest mało .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi RAdek - przestancie filozofowac :D - we wszystkich E32 i E34 ( oprócz tych z ASC+T ) mozna było zamowic szperę 25%. A szpera 50% pojawiła sie dopiero w E46 M3 .

 

zapomniales o hartge czy alpina itd itp, tam byly 40% i wiecej - tez mozna bylo zamowic

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj ale jesli nawet w E34 M5 3.8 była szpera tylko 25% to chyba nie ma co drążyc dalej tematu .

 

jak znajdziesz jakąs oryginalną szpere 80% z e34 to wrzuc fotki na forum :wink:

 

P.S. nawet w oryginalnym prospekcie AC S dotyczacego E34 S5 3.7 nie ma mowy o zmianie szpery - jedynie o zmianie przełozenia głównego na 3,73:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.