Skocz do zawartości

Xenon zachowuje się jak wariat !!


galwan

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mogę , xenon mnie wkurzył i tyle.

 

Odpalam lampy a tu nagle jedna nie świeci (prawa) , druga mryga (lewa), co to ??

Wyłączyłem , włączyłem świecą dwie tyle że ta co nie świeciła świeci (prawa) na błękit a ta co mrygała (lewa) jak zwykład H4.

 

Auto zostawiłem na 10 minut wyłączone , kiedy włączyłem świeci już tylko jeden xenon (lewy) drugiego już nie włączyłem.

 

POMOCY.

 

Druga sprawa nigdy nie wymieniłem żarówki xenon i nie wiem jak tą zawleczke złotą sciągnąć. Może jakieś ciekawe linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon jak jest nowy swieci na bialo, w miare zuzycia, najpierw na blekit, niebieski, fioletowy i gasnie na zawsze...

startery nalezy wymieniac razem z zarnikami bo maja mniej wiecej ta sama zywotnosc, natomiast z tego co piszesz to u Cibie umarly wlasnie startery skoro zapalaja sie i gasna, bo jak zarniki juz zgasna to napewno sie nie zapala.

 

wyjmij zarnik i sprawdz jakie to sa, pewnie D2S, na allegro ze starterami nowe to 500-600 zl.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... starter razem z żarówką to nie bardzo. O ile dobrze pamiętam to żywotność żarówki jest znacznie mniejsza od startera.

 

Objaw tego co mryga może być spowodowany tym że ten prawy jak zgasł to przetwornica dostała dużo więcej produ i zwariowała jak ten tytuł posta.

 

Zrób tak:

przemień żarówki i zobacz czy jest różnica;

później przemień żarniki i sprawdź różnice

 

a na koniec sam dojdziesz co było nie tak.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiowalem xenony to powiedziano mi ze trwalosc starterow jest taka jak zarnikow, ale nie spieram sie bo jeszcze zyja i nie sa fabryczne wiec moze jest inaczej.

natomiast nie zgodze sie z tym ze jak jeden zgasl to drugi dostal wieksze napiecie... przeciez one nie sa podlaczone rzedowo... poza tym przy wiekszym napieciu w instalacji polecial by bezpiecznik, ale to juz tak abstrah_ujac, bo jest to nie mozliwe.

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. co zlego jest w slowie abstrah_ujac ze wyswietla sie jako [bAD] ?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.