Skocz do zawartości

lampy zwykłe na xenon lci -da sie?


laki44

Rekomendowane odpowiedzi

hey wiem ze juz napewno bylo TO pytanie ze 100 razy ale ja chce wiedzieć wszystko dokladnie co jest potrzebne gdzie mozna kupic itp. lampy chce kupić na allegro lci xenon do mojej e90 2006 bez xenona obecnie mam zalozone lampy zwyskle lci z ringami lecz brakuje mi xenona

 

mam tez pytanie by taniej wyszlo czy mozna zalozyc np. do lamp na te co chce zmienic HIDY? bylo by taniej a lampy kupil bym bez osprzetu lecz jak bedą chodzic kierunki bo sa w ledach czekam na waszą odpowiedz

 

ps. nie piszcze ze do dupy czy cos tylko pytam sie cyz sie da i co potrzebne czeikam na wasze rozwiazania :D:P :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xenon i przerabiam w tym czasie, tylko ze jest postoj bo trzeba nowe miec takze Steuergeräte (nie bijcie mnie nie wiem jak na to sie mowi)

bo nie sa te same!

 

Tak ze potrzebujesz....

Sestaw kabli Pre-lci na LCI 2x

 

Lampy lewa i prawa strona.

Sterowniki Xenon - bo stare nie pasuja.

Lampy LED - bardzo drogie, tylko jedna strzelilem na ebay za 50€, drugi musial byc za 136€ nowy

Swiatla H8

Zarniki D1S

 

w tedy jeszcze kodowac Warm,- Kaltüberwachung

I we Fahrzeugauftrag musisz dodac Xenon

 

Kodowanie xenonów

NCS expert

profil laden - expert modus

Bauraje - wybrac model

F1

F3 - wybrać CAS

F2 wybrać model , pojawi się nr nadwozia , nacisnąć OK , pojawi sie okno do wpisania symbolu - wpisać $522 add - OK , F6 , F4 - wybrać LMA , F2 - SG Kodiren , F3 , wyjść .Wyłączyć zapłon na ok.15sek.

 

Duzo czasu i skrzynke Piwa.... conajmniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Steuergerate to sterownik, ale nie bardzo rozumiem po co, normalnie kupujesz kompletne lampy plus przejsciowka na lci ( w aso kupisz niedrogo) kodujesz i tyle, chociaz zaraz pojawi sie kolega prmax ktory zacznie ci prawic wyrzuty ze bez (bezwartosciowych zreszta) spryskow i poziomowania ( jeszcze bardziej bezwartosciowe) to bedzie totalny drut a ty jestes bucem ze masz takie drogie auto i oszczedzasz. Nie przejmuj sie tym kilka osb na forum ( w tym ja ) ma wlasnie tak druciarsko lampy zrobione i jakos nikogo nie oslepiamy i nie uwarzamy tego za drut ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze bede madry i kupie wszytsko odzielnie :D Myslalem ze te Sterowniki jedno i to samo.

Ale w koncu mylic sie jest ludzkie :-)

 

Jak kolega prmax, lubi kupywac wszytsko nowe i w komplecie to fajnie, ja nie mi szkoda, za to co zaoszczedzilem kupilem se lampy LCI na tyl :-) I jeszcze skrzynke Piwa :nana: do skoncentrowania sie nad praca :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Tak ja mam zwykle lampy bez xenona a chce na lci xenon z diodowymi kierunkami czyli da rade Tak?

Tylko mysle nad hidami a wy jakie macie bo Tak To strasznie drogo wychodzi jesli cale lampy z osprzetem

 

podoba ci sie jak wyszlo? mozesz wrzucic jakies fotki jak to dziala dzieki za pomoc niektorzy maja za duzo kasy i wiecie jak to jest heh...czepiaja sie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja popieram, że bez sprysków jak bez sprysków, ale bez poziomowania to faktycznie drut, niedość że razisz innych uczestników, to dodatkowo narażasz się na zabranie dowodu. Druga sprawa będziesz musiał kupić moduł świateł FRM III ( ok 600zł ). Natomiast jeśli chodzi o jakieś HIDY, to chyba nieporozumienie, jak cie nie stać na takie przeróbki to nie ruszaj i zostaw jak jest.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja popieram, że bez sprysków jak bez sprysków, ale bez poziomowania to faktycznie drut, niedość że razisz innych uczestników, to dodatkowo narażasz się na zabranie dowodu. Druga sprawa będziesz musiał kupić moduł świateł FRM III ( ok 600zł ). Natomiast jeśli chodzi o jakieś HIDY, to chyba nieporozumienie, jak cie nie stać na takie przeróbki to nie ruszaj i zostaw jak jest.

 

Pzdr

Poziomowanie i tak nie nadąża obniżać, to jest raczej do tego ze jak załadujesz cos do bagażnika to one sie opuszczą i tak zostaną do momentu aż opróżnisz bagażnik.

Jak wstawisz hid w lampe z soczewką to nie bedzie oślepiac, ale też bedzie slabiej świecic bo te zarówki do hid xenon sa nieodpowiednio zamocowane w obudowie i ogniskowa nie jest w tym miejscu co trzeba. Co wy ciagle z tym nie stac cie nie kupuj jeden po stluczce wymienia maske jeden szpachluje jeden kupuje nowe opony inny uzywane jego sprawa pozatym mamy kryzys hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Zgadzam sie z kolega chunky, robilem juz znajomemu taka zmiane i dzialalo bez zmiany frm, on ma tak jak ja model 2008 czyli frm2, zalozylismy tylko przejsciowki i cale lampy wsadzilismy, jemu wyszla calosc 3000 plus 200 dla mnie za zamontowanie i kodowanie. Swica super duzo lepei swiatlo sie rozklada niz w xenonie pre-lci.

 

A te teksty o osleppianiu z powodu braku poziomowania to mnie dobijaja, polowa aut ktora jezdzi po polsce ma juz dawno nie zialajace poziomowanie, poza tym kolega kamillo chyba nie wie jaka jest funkcja poziomowania.

 

Ja mam swiatla zawsze ustawione odrobine nizej ze jak zaladuje na maxa to jest idealnie, bo do jasnej cholery to nie jest kia clarus ze jak wrzucisz 4 osoby to siadzie tak ze bedzie tlumikiem szorowac, to jest twarda zawiecha i po pelnym obladowaniu osobami i bagazniik na maxa auto prawie nie siada a jezeli juz to nie na tyle drastycznie zeby swiecic po samolotach.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Podwojny post

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poziomowanie i tak nie nadąża obniżać, to jest raczej do tego ze jak załadujesz cos do bagażnika to one sie opuszczą i tak zostaną do momentu aż opróżnisz bagażnik. "

 

 

No i tu się kolego mylisz, ale nie będe tego tłumaczył po raz setny.

 

Natomiast kolega żeby mieć xenony z LCI i tak musi wymienić moduł świateł na FRM II, bo pewnie ma FRM, a wkładanie HIDÓW do lamp xenon mija się z celem.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
To dawaj do mnie i rownoczesnie obok siebie przez prog zwalniajacy albo spora dziure i jezeli twoje nikogo nie oslepia bo zdarza sie obnizyc a moje oslepia to zwroce ci koszt dojazdu bo juz mam dosyc takich teoretykow ktorym musze udowadniac proste rzeczy. Poziomowanie to nie zyroskopy w lampach i oslepisz kogos czy masz poziomowanie czy nie, poziomowanie to czujniki ugiecia przy wachaczach a zeby wachacz sie ugial to musisz wpasc w naprawde spora dziure a podczas normalnej jazdy po normalnych drogach czy pagorkach czy nawet gorach nic ci poziomowanie nie ma . Kolega lobo dobrze prawi, jak sama nazwa wskazuje jest to czujnik poziomu auta czyli jak auto ma obladowany bagaznik lub sporo ludzi napchasz do srodka to wtedy sie obniza, ja przez jakis czas mialem pokretelko z halogenow do regulacji w zaleznosci od obciazenia ale potem zmieńilem na ori przelacznik xenon bo nie udalo mi sie tak obciazyc auta zeby mi lampy swiecilo za wysoko a mam na scianie w garazu ustawione przez diagnoste slady na scianie jak maja byc lampy ustawione.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze cos-

znam juz przypadek wygrania sprawy i przypisania winy bioracego udzial w wypadku

wlasnie z takimi "okrojonymi" xenonami... moj kolega zeznal ze tamtem go oslepil-

i nagle okazalo sie ze to 1 auto nie powinno miec xenonow...

Ja podczas wypadku w PL zawsze bede wnikal czy tak nie jest- bo jest to jakas szansa na wygrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawaj do mnie i rownoczesnie obok siebie przez prog zwalniajacy albo spora dziure i jezeli twoje nikogo nie oslepia bo zdarza sie obnizyc a moje oslepia to zwroce ci koszt dojazdu bo juz mam dosyc takich teoretykow ktorym musze udowadniac proste rzeczy. Poziomowanie to nie zyroskopy w lampach i oslepisz kogos czy masz poziomowanie czy nie, poziomowanie to czujniki ugiecia przy wachaczach a zeby wachacz sie ugial to musisz wpasc w naprawde spora dziure a podczas normalnej jazdy po normalnych drogach czy pagorkach czy nawet gorach nic ci poziomowanie nie ma . Kolega lobo dobrze prawi, jak sama nazwa wskazuje jest to czujnik poziomu auta czyli jak auto ma obladowany bagaznik lub sporo ludzi napchasz do srodka to wtedy sie obniza, ja przez jakis czas mialem pokretelko z halogenow do regulacji w zaleznosci od obciazenia ale potem zmieńilem na ori przelacznik xenon bo nie udalo mi sie tak obciazyc auta zeby mi lampy swiecilo za wysoko a mam na scianie w garazu ustawione przez diagnoste slady na scianie jak maja byc lampy ustawione.

 

 

Mi lampy obniża lub podwyższa nawet przy przyspieszaniu/zwalnianiu, a na pagórku nawet zwykłe halogeny będą ślepiać.

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi nawet o głupie przyśpieszanie zważywszy na napęd na tył, wiadomo, że na śpiącym policjancie ci nie obniży, ale jak wjadę na krawężnik owszem, i to przy xenonie według mnie jest niezbędne, bo soczewka daje punktowe światło i jak patrzysz na to 2 - 3s to potem przez 5 minut bolą oczy. A to, że masz kolego lampy ustawione maxymalnie w dół to nic i tak będą oślepiać, taki urok tych xenonów bez homologacji. Znajomy obniżył lampy w skodzie jak tylko się dało tak, że widział 7 - 9m przed autem i to mu nic nie dało bo strumień światła który daje to "coś" jest tak ostry, że i tak oślepia.

 

A tak nawiasem kolego "dzikusek" gdybyś miał poziomowanie to byś zrozumiał, nie bez powodu jest to fabrycznie wymagane przy tego typu oświetleniu.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche prowizorka i amatorszczyzna...

- ktos to tak wymyslil po to zeby bylo.

Nie powinienes dostac przegladu- takze albo znajomy diagnosta albo placisz-

a podczas 1 kontroli drogowej w DE albo innym cywilizowanym kraju EU bedziesz mial problemy i duzy mandat.

Do tego dochodza problemy z odsprzedaza- ja jak widze xenony bez spryskow od razu zamykam ogloszenie, po VINie tez sprawdzam pozniej.

Jezeli dokladalbym xenony to kupilbym spryski i system poziomowania od jakiegos rozbitka albo Anglika za tanie pieniadze i przelozyl tak jak powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski sprawa drugorzędna według mnie, tutaj bardziej się przyjęło, że przy ksenonie tak jest i już ( bo to i tak za wiele nie daje ), ale poziomowanie to podstawa, i normalnym jest, że ci którzy ich nie mają idą w zaparte, że jest to niepotrzebne ( najważniejsze, że im się dobrze widzi )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolego ja mam teraz 3 samochody i tylko w bmw nie mialem xenonu wiec wiem co mowie, a ide w zaparte ze to nie potrzebne bo tak jest dla mnie. I skad w ogole jakies bzdury o nie homo,ogowanych swiatlach piszesz kolego kamillo skoro mamy homologowane ori lampy i nigdy ani patrol policji w pl ani w de nie mialem problemow, oni sie nie patrza na takie bzdury zwlaszcza jak widza ori lampy, fakt kiedys sie niemcy doczepili ale powiedzialem że mialem maly unfall i musialem na szybko kupic zderzak i nie mial spryskow i mnie puscili.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda oryginalne lampy, ale mimo wszystko niezgodne z przepisami obowiązującymi w PL. Kolego nie masz tego poziomowania to nie miej, nas to nie interesuje, ale po co piszesz głupoty, że to jest nie potrzebne, nic nie daje i do niczego się nie przydaje ? My rozmawiamy o tym, żeby zrobić to profesjonalnie, bo nie są to jakoś specjalnie drogie rzeczy.

 

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 samochody... a ja mam 7 auto z xenonem.. bedziemy sie teraz licytowac ?

Prawo mowi jasno- xenon to spryskiwacze i poziomowanie,-

i co tu jest do dyskutowania ? (oprocz checi zaoszczedzenia przez ludzi ktorych nie stac na auto z xenonem) ?

Kamil- bdn podejscie masz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem kolego "dzikusek" gdybyś miał poziomowanie to byś zrozumiał, nie bez powodu jest to fabrycznie wymagane przy tego typu oświetleniu.

Pzdr

 

To z tym poziomowaniem jest jeden wielkie debilny pomysl. Co mi to wszystko da, jak auto stoi nie rowno? Odjezdzasz i masz za wysoko lub za nisko ustawione.

Gdyby to wszystko w czasie jazdy sie poprawialo bylo by ok. Ale zadna marka tak tego nie robi. Czemu moze? :duh:

 

To samo na temat spryskiwacze. Po co? I tak to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego "chanky" albo nie ma poziomowania, bo ktoś przed tobą auto przerabiał " tak jak polecają na tym forum ", albo ci ono zwyczajnie nie działa tak jak powinno, działa ono niezależnie od prędkości podczas przyspieszania/hamowania, i samo dostosowywuje się do położenia samochodu. Jest to bardzo inteligentne rozwiązanie, lampy niekiedy są w stanie ustawić się tak nisko jak ma to miejsce przy włączaniu świateł ( góra - dół ) Odnośnie spryskiwaczy no to tak musi być i już, w taką pogodę napewno nie zaszkodzi przy jakiejś większej prędkości przepłukać lampy ( bo zawsze trochę brudu zejdzie ), poza tym auto z xenonem i bez sprysku wygląda nieswojo.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A kto to widzi, ja mam czarne auto i końia z rzedem temu kto z 10 metrow zauwazy czy mam spryski czy nie :mad2: kolego bad_boy teksty w stylu ktos nie zaklada bo go niestac sa raczej nie na miejscu zwlaszcza ze zarowno moje auto jak i auto kolegi do ktorego rowńiez pijesz sa chyba wiecej wwrte niz twoje tak na marginesie jezeli juz chcesz poruszac ta kwestie, widocznie ktos kpil auto bez xenonu bo takie mu sie trafilo w dobrym stanie a teksty w stylu ze kogos nie stac jezeli kpuje auto za cirka 100000 sa naprawde nie na miejscu. Chcesz to przeplacaj ja wole sobie wydac to na prezent dla zony lub na mebelki dla pzyszlego synka. No ale kazdy ma w zyciu inne priorytety...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles auto bez xenonu za 100 000zl ? za ile bylo takie same z xenonem ?- za 110 000 ?

Zawsze auto z xenonem bedzie drozsze niz takie same bez xenonu, wiec zawsze znajda sie tacy co kupia bez i przerabiaja...

obojetnie czy auto kosztuje 50K czy 100K.

co jest w sytuacji kiedy wieziesz z tylu pasażerów i masz zaladowany bagażnik ?- ustawiasz na oko ?

Prowizorka która nigdy nie będzie orginalem.

A na przeglądzie diagnosta po nr VIN widzi ze nie masz Xenonow na wyposażeniu i powinien sprawdzić czy masz poziomowanie i spryski jezeli dolozyles xenony.

W zgodzie z prawem drogowym na pewno to nie jest,- i podczas wypadku ubezpieczyciel moze odmowic wyplaty odszkodowania poniewaz reflektory nie mialy homologacji do takiego auta bez spryskow i poziomowania

Jakie jeszcze masz "patenty" w aucie ?- Co jeszcze mozna przerobic zeby zaoszczedzic ?- Powiedz i naucz nas

Nie rozumiem tez gdzie masz problem ?- instalka poziomowania i spryski dostaniesz na allegro za kilkaset zl...

Ps- prezent dla zony i meble dla dziecka juz kupilem :D

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ma sensu się wykłucać bo logiczne, że gdyby dziqusek miał poziomowanie to byłby za tym, że oczywiście trzeba je mieć, no ale cóż jest jaki jest.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.