Skocz do zawartości

Opony


Zizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekawi mnie ta oferta opon..może ktoś testował i by coś powiedział..ale głównym pytaniem jest..rozmiar opony 15 a obecnie mam 16 i felga chyba też 16..

czy jak założę 15 i stare felgi coś będzie nie w porządku? We wszystkich sklepach widzę same 195/65r15.. link do opon:

http://www.ceneo.pl/;015112669-10.htm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 na 15??? Bez sensu. Oryginalnie masz 16". Opony Sava?? Powiem tyle... jest znaczna różnica jak się zakłada markowe opony. Odczułem to na własnej skórze po zmianie z Fuldy na Conti. Teraz wiem że jadę BMW.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E46 jak najbardziej można montować felgi o rozmiarze 15 cali...
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E46 jak najbardziej można montować felgi o rozmiarze 15 cali...

No pewnie ze tak , niewiem dlaczego niektórzy "znawcy" twierdzą ze nie :duh:

 

O ile na to pozwolą przednie zaciski i tarcze :lol: W polifcie i chyba przy większym motórach są większe heble ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E46 jak najbardziej można montować felgi o rozmiarze 15 cali...

No pewnie ze tak , niewiem dlaczego niektórzy "znawcy" twierdzą ze nie :duh:

Widac kolego ze ty jestes dobrym znawca :norty: niestety sie mylisz w wersji poliftowej nie wejda.

Byłe 318i coupe obecne 320i coupe radosc z jazdy.Nareszcie długo oczekiwane E46 kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E46 jak najbardziej można montować felgi o rozmiarze 15 cali...

No pewnie ze tak , niewiem dlaczego niektórzy "znawcy" twierdzą ze nie :duh:

 

znawco, oczywiście że nie można. załóż mi felge 15 do mojego 330d albo do 320d po lifcie. powodzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie wiem od kiedy szerokość feli podaje się w jednostce miary szerokości opony ale co tam ... a tak jak wyżej koledzy piszą do poliftowej 320 320d 323 325 328 nie wejdą r15, nie wiem jak do poszczególnych przedliftów

 

no tak ale 330 i 330d mają jeszcze większe zaciski i średnice tarcz, tam minimum r17 ( i dobrze bo wygląda to jakoś przynajmniej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam e46 318 Ci z 2000r i pwoiem tak letnie aktualne to mam felgi alu 16 i 205/55 Michelinki i super sie jezdzi miałem wczesenij 225 Dunlop Sport i tez nie narzekałem taklze byłą przyjemnsoc z jazdy a co do zimówek to włąsnie posaidam 195/65/15" Klebery i jezdzi sie wysmienicie nie zmienił bym ich na wieksze bo napaarwde w zimie idelanie sie sprawuja :) !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko ale zakładasz że w rozmiarze r17 i r18 z wyższym indeksem prędkości bo tak w mocniejszych furach się kupuje, taka sama marka i model opony - będą nieidealnie się sprawować ? pierdzielenie, po prostu jeden kupuje r15 jak mu wejdą, inny chinszczyznę i też zachwala, a inny musi lub chce r17 i też z grubym mięsem 2 letnia w super okazji albo nową z droższych firm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja beemka jest z 2003 roku - czyli po lifcie i na zimę miałem założone 15' - 195/65 - i jeździło się OK choć wygląd nie powalał, jednaj musiałem założyć najwęższe jakie się dało ponieważ zależało mi na max dużym nacisku jednostkowym ponieważ mieszkam na pokaźnych górkach i chciałem przede wszystkim jeździć a nie oglądać samochód ;)

Aha... goodyear ultragrip - mogę polecić, naprawdę fajne oponki do BMW ;)

Edytowane przez Unkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę mogę napisać, że kupowałem 4 oponki 03.09.2010 roku (Goodyear Ultra Grip 7+ 195/65R15 91 T) i płaciłem za jedną ... 218 zł brutto i przesyłka 0 zł.

Dziś w tym samym sklepie kosztują 307 zł brutto - i jeszcze widzę, że obok skreślone 369 zł! Jest różnica :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znajdą się i tacy co za rok wezmą za ciup niższą niekoniecznie tak niską cenę jak piszesz, tak jak z kupowaniem samochodów ... analogicznie, choć faktem jest że dobrze dobrana zimówka poniżej 6 stopni, na mokrym nawet bez śniegu lepiej się sprawdza niż zdrowa porządna letnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na E46 jak najbardziej można montować felgi o rozmiarze 15 cali...

No pewnie ze tak , niewiem dlaczego niektórzy "znawcy" twierdzą ze nie :duh:

 

znawco, oczywiście że nie można. załóż mi felge 15 do mojego 330d albo do 320d po lifcie. powodzenia. :D

A widzisz zeby ktoś tu pisał o 330d , wiec sie nie udzielaj pajacu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze tak , niewiem dlaczego niektórzy "znawcy" twierdzą ze nie :duh:

 

znawco, oczywiście że nie można. załóż mi felge 15 do mojego 330d albo do 320d po lifcie. powodzenia. :D

A widzisz zeby ktoś tu pisał o 330d , wiec sie nie udzielaj pajacu :D

 

no to załóż felgę 15" do 320d 2002r pajacu. dasz radę? dostaniesz nobla za złamanie praw fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze da sie zalozyc felge 15". Tyle ze z mniejszym ET. Bo z oryginalnym ET47 felga zablokuje sie z przodu o zacisk hamulca. Felgi 15" do modelu poliftowego przepraszam za stwierdzenie zakaldaja tepaki jak poprzedni wlasciciel mojego auta... Sorry jak kogos tym urazilem no ale takie jest moje zdanie. Bo jak producent mowi ze minimalna srednica obreczy to 16" to tak ma byc jesli to auto ma w maire wygladac i sie w maire prowadzic... Wiec jeszcze raz wszystkich zachecam do czytania i dowiadywania sie jakie powinny byc prawidlowe wymiary stalowki do E46 poliftowego sedan - 7"/16" ET47 otwor centrujacy 72,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Do poliftowej E46 jak najbardziej producent przewiduje 15" - tyle, że np. nie do modelu 320d (i wielu innych) ;)

 

No oczywiscie.

Do poliftowych 318d, 316i, 318i 15 calowe felgi wchodzą bez problemu.

 

Do przedliftowych e46 15 cali wchodzi nawet do mocniejszych wersji - np. 323i.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.