Skocz do zawartości

ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach


Kanap

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj.

 

Zdobyłem dane dotyczące zakresu pracy czujników sprawdzałem każdy sztuka po sztuce i doszedłem w końcu do czujników położenia przepustnic, przepustnice były po prostu rozregulowane. U mnie objawiało się to tak że w momencie włączenia zapłonu system ASC dokonywał auto testu i w zależności jak ostatnio ustawiły się przepustnice, jeśli po niżej danego parametru kontrolka nawet nie zgasła, jeśli udało jej się zatrzymać blisko wymaganego parametru lub trochę powyżej kontrolka zapalała się po ok 5 nieraz 10 s po uruchomieniu silnika, po pierwsze trzeba je oczyścić i przesmarować łożyska na ich osiach żeby obracały się swobodnie i bez luzu. Przy okazji znikły problemy z falującymi obrotami na zimnym silniku teraz na "ssaniu" jest jakieś 850-900, jak się rozgrzeje to ok 600 i ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc potwierdziła się moja hipoteza na temat przepustnic. Pisałem o tym parę stron wyżej . Jest dokładnie tak jak piszesz po wymianie jednej z przepustnic wszystko wróciło do normy i falowanie i ASC. Zastanawia mnie jednak fakt że niby wszystko działa oki. ale jak zrobię sobie test ASC - na mrugnięcia kontrolki - to miga mi 18 razy czyli w wolnym tłumaczeniu nieszczelność w układzie ASC a wycieków nie widać , zresztą większość przewodów wymieniłem a jednak miga ale działa. więc na razie się nie przejmuję co jednak jak przestanie działać ? gdzie szukać tej nieszczelności ?.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.