Skocz do zawartości

alarm e90


Kopytko

Rekomendowane odpowiedzi

6500PLN :shock:

Podjedz to zakladu specjalizujacego sie w alarmach to zamontuja Ci w normalnych $$$. Potrzebujesz alarmu obslugujacego CAN i to wszystko.

Jak ma sie do tego gwarancja to nie odpowiem Ci, bo nie wiem.

Jak chcesz ori instrukcje do zamontowania alarmu BMW to przypomnij sie za tydzien na priv jak bede w domu to Ci podesle.

Pozdr

 

PS

Tylko po co Ci taka ori instrukcja jak kazdy ja ma (moze miec), czyli osoby przed ktorymi chronisz auto tez.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten alarm Tytan.. urzadzenie +montaż u krakowskich szpecy na balickiej tylko 500zł.. polecam w 100% działa idealnie. Musiałem, choc niechętnie (byłem zniechecony co od obcej części w aucie) załozyć go z uwagi na ubezpieczyciela.. jak narazie 0 problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Alarm obsługiwany oryginalnym kluczykiem BMW http://alarmyzgierz.pl/bmw,37.html

 

 

Dzięki. Szkoda, że nie z Wawy ale trudno. Dziś przedzwonie. Wie ktoś jak wygląda z gwarancją auta ?

 

Swego czasu pytałem w ASO jak to jest z gwarancją w takim przypadku i odpowiedziano mi, że nie wolno instalować nic poza ASO. Nawet jeśli jest montowany w ASO alarm, ale nie będący oryginalnym alarmem BMW to tak samo. Co prawda powiedzieli, że jeżeli oni założą i będę serwisował u nich to nie ma problemu (wtedy koszt 1500 zł), ale inny serwis może zrobić problem. Obeszłem to montując zwykły alarm analogowy nie podłączony do komputera samochodu (z osobnym pilotem). Jak skończyła się gwarancja zamontowano nowy z magistralą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

interesuje mnie montaż alarmu do e90 LCI w ASO za fabryczny zaproponowali mi 6500 zł... ktoś poleci mi jakiś alarm z montażem w Warszawie ?

 

Nie wiem, skąd się biorą takie ceny w Polsce. Ja za alarm do mojego samochodu zapłaciłem 200 dolarów na ebayu (oryginalny bmw), zamontowałem sam a potem tylko pojechałem do serwisu, żeby go zaprogramowali ( nie działały wszystkie funkcje). Może też przemyśl takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

interesuje mnie montaż alarmu do e90 LCI w ASO za fabryczny zaproponowali mi 6500 zł... ktoś poleci mi jakiś alarm z montażem w Warszawie ?

 

Nie wiem, skąd się biorą takie ceny w Polsce. Ja za alarm do mojego samochodu zapłaciłem 200 dolarów na ebayu (oryginalny bmw), zamontowałem sam a potem tylko pojechałem do serwisu, żeby go zaprogramowali ( nie działały wszystkie funkcje). Może też przemyśl takie rozwiązanie.

 

To jest rozwiązanie!

 

Tez ktoś wcześniej mądrze wspomniał o oryginalnym alarmie, że przecież każdy wie gdzie co i jak jest...

www.scooterkingz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

interesuje mnie montaż alarmu do e90 LCI w ASO za fabryczny zaproponowali mi 6500 zł... ktoś poleci mi jakiś alarm z montażem w Warszawie ?

 

Nie wiem, skąd się biorą takie ceny w Polsce. Ja za alarm do mojego samochodu zapłaciłem 200 dolarów na ebayu (oryginalny bmw), zamontowałem sam a potem tylko pojechałem do serwisu, żeby go zaprogramowali ( nie działały wszystkie funkcje). Może też przemyśl takie rozwiązanie.

 

To jest rozwiązanie!

 

Tez ktoś wcześniej mądrze wspomniał o oryginalnym alarmie, że przecież każdy wie gdzie co i jak jest...

 

 

Żeby mówić o oryginalności to trzeba wymienić także lusterko wsteczne (jest tam dioda sygnalizacyjna), a zatem cena będzie zapewne wyższa. Problem dotyczy kwestii montażu który powinien być wykonany w ASO. Takie są warunki gwarancji - zresztą nie tylko w BMW. Po gwarancji możesz sobie zamontować co chcesz i gdzie chcesz. Dla niektórych ubezpieczalni trzeba mieć dokument z firmy instalującej, a alarm musi mieć homologację. Z reguły nie pytają o to przy podpisywaniu umowy, ale na pewno poproszą przy wypłacie odszkodowania jak auto zginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

interesuje mnie montaż alarmu do e90 LCI w ASO za fabryczny zaproponowali mi 6500 zł... ktoś poleci mi jakiś alarm z montażem w Warszawie ?

 

Jeśli chcesz w W-wie to polecam Ci Forcar http://www.forcar.pl/. Sensowny człowiek, sensowne ceny. Zakładałem u niego alarm do swojego E90 LCI (działający z oryginalnym pilotem - CAN).

Pomyśl jednak o dodatkowym zabezpieczeniu, bo sam alarm to trochę mało i nie warto za niego dużo płacić (chyba zapłaciłem z montażem 800 zł brutto). Jeśli nie chcesz się bawić w ukryte przełączniki czy inne czary do dobrym uzupełnieniem moim zdaniem jest jakiś system antynapadowy (masz do tego pilota, którego nosisz gdzieś przy sobie). Jeśli system się nie autoryzuje po określonym czasie (np. od chwili otwarcia drzwi) wyłącza silnik. No i oczywiście AC, by spać spokojnie :)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na szynie CAN żadne wynalazki typu odcięcie dopływu paliwa , ukryty pstryczek nie wchodzą w rachubę . Za każdym razem jak taki zabezpieczenie zadziała wyskoczy błąd i trzeba go będzie usuwać . Z szyną CAN mogą współpracować alarmy tylko CAN i nie ma ich tak dużo i z tego powodu dla " fachowca " nie stanowią większego wyzwania ,ponoć . Rok temu z powyższego powodu też miałem dylemat . Zrezygnowałem z elektroniki i założyłem blokadę skrzyni biegów . Nie zaszkodzi jak będzie zabezpieczenie mechaniczne i elektroniczne.Jeżeli ma to być dodatkowe tylko jedno zabezpieczenie które ma działać nie tylko na naszą psychikę w tych samochodach CAN ,według mnie skuteczniejsze ale i mniej wygodne-obsługa ( coś za coś ) jest dobre zabezpieczanie mechaniczne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szynie CAN żadne wynalazki typu odcięcie dopływu paliwa , ukryty pstryczek nie wchodzą w rachubę . Za każdym razem jak taki zabezpieczenie zadziała wyskoczy błąd i trzeba go będzie usuwać . Z szyną CAN mogą współpracować alarmy tylko CAN i nie ma ich tak dużo i z tego powodu dla " fachowca " nie stanowią większego wyzwania ,ponoć . Rok temu z powyższego powodu też miałem dylemat . Zrezygnowałem z elektroniki i założyłem blokadę skrzyni biegów . Nie zaszkodzi jak będzie zabezpieczenie mechaniczne i elektroniczne.Jeżeli ma to być dodatkowe tylko jedno zabezpieczenie które ma działać nie tylko na naszą psychikę w tych samochodach CAN ,według mnie skuteczniejsze ale i mniej wygodne-obsługa ( coś za coś ) jest dobre zabezpieczanie mechaniczne .

 

Dodatkowe zabezpieczenie nie musi być na szynie CAN - nawet nie powinno, ze względu na proste rozkodowanie - oczywiście pojawi się błąd po zadziałaniu takiego dodatkowego zabezpieczenia, ale co z tego?? Jeśli sytuacja wróci do normy (zabezpieczenie przestanie działać) samochód będzie jeździł dalej. Serwis przy najbliższej wizycie zaraportuje Ci zapewne, że takie błędy widać, ale wiesz z czego one wynikają i je ignorujesz.

Blokady są podobno też proste do obejścia, dodatkowo tak jak pisałeś mają wadę, że je widać / trzeba je jakoś specjalnie uruchamiać / coś wystaje itp. Poza tym są relatywnie drogie (te lepsze).

Najpewniejsze jest jednak AC (które zresztą też wymaga, aby w samochodzie "coś" było) :)

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co wam alarmy, chyba,że ubezpieczyciel wymaga. Alarm zawsze wyje kiedy nie trzeba a jak mają ukraść to i tak ukradną. Ja nigdy nie założę z własnej woli chyba, że do AC :/

 

Czyli nie masz AC i lubisz wysoki poziom adrenaliny codziennie rano gdy idziesz na parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.