Skocz do zawartości

e90 pre na zderzaki m-pak


laki44

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zderzaki z LCI do auta przed liftowego to lekkie druciarstwo.

Poszukaj na Niemieckim e-bayu kompletnego zestawu zderzaków. W kpl są gruntowane zderzaki, progi, halogeny i 200 innych niezbędnych części do montażu. Kiedyś całość kosztowała ok 850 euro brutto.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej, szukaj kompletu a nie tylko to co cieszy oko i jest oczywiste

 

do wklejonego zderzaka brakuje Ci masę części, poczynając od tych widocznych (przeciwmgielne) po kierownice powietrza na hamulce, fartuchy błotne itd.

 

Bez kompletnego kitu gra niewarta świeczki gdyż wszystkiego osobno w dobrych $$ nie dostaniesz, a założyć zderzak tylko po to aby założyć to... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup tych wszystkich drobnych i mniej drobnych części do m-pakietu na Allegro czy giełdach, wyjdzie drożej niż zakup całego nowego kpl w Niemczech.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyłny zderzak m-pakietowy lci ma inne boczne mocowania - element 2 na rysunku http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=PG31&mospid=51030&btnr=51_5829&hg=51&fg=17

 

Jeżeli chodzi o przód to masz inne halogeny - zamiast zwykłych "łezek" - okrągłe. Oprócz tego musisz zmienić przednią część nadkoli na m-pakietową, Ja akurat wymieniałem te nadkola, ale chłopaki na forach piszą że wymiana tego elementu nie jest konieczna i blacharz poradzi sobie ze spasowaniem zwykłego nadkola. Pas przedni i belka zderzaka zostają te same, ślizgi przednie również takie same.

 

Ogólnie temat nie jest aż tak skomplikowany jakby się mogło wydawać a już na pewno nie musisz wymieniać 200 elementów.

Mimo wszystko poczytaj jeszcze po forach - temat jest dosyć dokładnie opracowany, dopytaj sprzedawców, przeglądaj realoem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak przedni z aukcji jest przedliftowy i będzie pasował, natomiast zderzak przedni od wersji LCI nie, ponieważ musiałbyś zmienić maskę. Co do tylnego zderzaka to raczej da się założyć od Lci . To co kolega podlinkował część nr 2 i tak musisz zmienić tą część czy to będzie zderzak poliftowy czy przedliftowy.Część nr 2 z rysunku w ASO kosztuje 80zł szt.-wiem bo kupowałem, a najlepsze jest to że handlarze z allegro chcą nawet po 200zł za szt.Na twoim miejscu nie bawiłbym się w M-pakiet Lci w przedliftowym aucie. Jak chcesz to daj znać to napisze ci jakie rzeczy są potrzebne do zmiany i gdzie je kupić, bo nie które rzeczy wychodzą taniej w ASO niż na allegro.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede wdzieczny i czekam na spis:D a u siebie Tez wymieniales duzo z Tym roboty? wszystko jest dopasowane i z zewnatrz nie widac ze sa jakies szczeliny albo cos... wlasnie takich formuowiczow lubie ktorzy zachecaja do modyfikacji a nie tylko zle i nie bo poco kup lepiej samochod czy wy wiecie co mowicie ja nie pytam o rozwiazania kupna nowego samochopdu ttylko czy sie da i jesli tak To w jaki sposob zrobic gdzie kupic i podpowiedzi dzieki wam chlopaki i czekam na dalsze instrukcje mozesz dac jakies zdjecia jak ci to wyszlo i ile kosztowalo Tzn czesci TE CALE 200SZT KTORE TRZEBA DOKUPIC:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było gadania mądrali to podczas sprzedaży samochodu dobrze by było teraz zrobić zdjęcia przed modyfikacjami i zachować "dla potomności. W ten sposób zamkniesz usta frustratom krzywiącym nosy na inne zderzaki czy lampy i gadającym o dupach wspawywanych czy przodach z przystanku autobusowego.

Każdemu się może przydarzyć jakaś przygoda na parkingu, czy lekka stłuczka która nie narusza konstrukcji samochodu i wtedy warto może pomyśleć o modyfikacji. Jeżeli zrobimy to z głową, to będziemy się długo cieszyć jak dzieci patrząc na nowy przód czy tył auta. To już kwestia gustu - dla mnie osobiście auto poliftingowe i w m-pakiecie jest dużo ładniejsze niż seria.

 

Koledzy czytajmy wątki ze zrozumieniem. Autor tematu nie rozważa psychologiczno-egzystencjalno-moralnych aspektów innych zderzaków w swoim aucie, tylko pyta konkretnie czy "da się", co trzeba zmienić i jak to będzie wyglądać.

Biadanie że łolaboga nie da sie! jak to bedzie wyglądało! naprawdę nie pasuje do z założenia dynamicznego, energicznego wizerunku posiadacza BMW serii 3.

 

Piszmy konkrety, sprowadzajmy na ziemię jak ktoś głupoty wypisuje, ale nie zamykajmy nikomu drzwi bo to komunizmem trąci.

 

Na pw poszedł namiar na chłopaków, którzy w moim aucie ogarnęli przeróbkę na m-pakiet lci. Wytłumacz im temat to na pewno Ci pomogą. Jak się na mnie powołasz to może drożej nie policzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy czytajmy wątki ze zrozumieniem. Autor tematu nie rozważa psychologiczno-egzystencjalno-moralnych aspektów innych zderzaków w swoim aucie, tylko pyta konkretnie czy "da się", co trzeba zmienić i jak to będzie wyglądać.

Biadanie że łolaboga nie da sie! jak to bedzie wyglądało! naprawdę nie pasuje do z założenia dynamicznego, energicznego wizerunku posiadacza BMW serii 3.

 

kolego, a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem.... czy ktoś tu napisał, że się nie da?? czy napisaliśmy, że się da??

każdy z nas odpisał że da się, napisaliśmy co trzeba zmienić aby to miało ręce i nogi i żeby jeszcze wizualnie wyglądało ok

napisaliśmy również, że bez konkretnych części również się da, przecież wszystko można przykryć zderzakiem

 

p.s.

widzę, że jeszcze nie sprzedawałeś modyfikowanego auta, nawet zdjęcia nie pomogą jeżeli kupujący widzi że wszystko jest poskładane aby tylko było (koniecznie m pakietowe) tu szpara, tam szpara, tu i tam ponaciągane...

róbcie jak chcecie, wasz cyrk wasze małpy... my tylko wyraziliśmy zdanie co i jak trzeba zmienić i jak to będzie wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego. Rozpędziłem się z tym łolaboga - nikt nie pisał że "się nie da", a ogólny kontekst Waszych wypowiedzi podchodził bardziej pod "nie ma sensu". Nie miałem racji.

 

Jeżdżę ponad półtora roku na dołożonym m-pakiecie, starałem się żeby było to zrobione z głową i stosowałem się do rad sprzedawcy części, blacharzy i kolegów z forów.

Efekt końcowy bardzo mi się podobał, wszystko było spasowane jak należy - to było naprawdę inne auto niż seria.

Od tego czasu nic mi się w aucie nie poprzesuwało, elementy się nie porozjeżdżały, (ostatnio chyba drzwi kierowcy - ale nie było to związane z przeróbką na m-pakiet) i mam nadzieję jeszcze długo cieszyć się modyfikacją.

 

Przy sprzedaży... cóż... są ludzie i ludzie. Jeden zrozumie a drugi będzie szukał dziury w całym. Na razie - jak napisałeś - nie sprzedałem auta i nie zamierzam go sprzedawać w najbliższej przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega musi najpierw podjąć decyzje, czy przerabia na LCI co wiąże się z większymi wydatkami i przeróbkami, czy może jednak założy M-pakiet przewidziany do jego auta, czyli w tym przypadku przedlift.

Różnica co trzeba jeszcze zmienić:

LCI

Zderzaki tył i przód kompletne czyli z kratkami, halogenami itp.

Maska i lampy przednie

Klapa i lampy tylnie

Moduł świateł

Listwy progowe

Ślizgi zderzaków

 

Do wersji przed liftem:

Zderzaki kompletne

Listwy progowe

Ślizgi zderzaka tylnego

Pare pierdółek plastikowych co w ASO kosztują grosze

 

Ja u siebie zmieniałem i wszystko leży jak fabryka zakłada. Jest troszke zabawy, ale nie jest to problematyczne.

Jak chcesz coś dopytać to daj na Priv

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zarównbo pre_lci jak i post-LCI na Mpakiecie będą łądnie wyglądały, a jak chcesz mieć coś bardziej oryginalnego to rozejrzyj się za zderzakami z pakietu performance lub sport ( dostępne na Ebay )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie oto moto dziwo i albo ktoś coś zmieniał albo błąd w roczniku :duh:

 

http://otomoto.pl/bmw-318-jedyna-m-pakiet-led-navi-bi-xe-C21104683.html

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ktos sie wykosztowal bo to pelny mod z nowym panelek klimy i swiatel, az do niego napisze ile go kosztowala pelna zmiana na lci :mrgreen:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
tyłny zderzak m-pakietowy lci ma inne boczne mocowania - element 2 na rysunku http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=PG31&mospid=51030&btnr=51_5829&hg=51&fg=17

 

Sorry, że odgrzebuję stary temat, ale gdyby ktoś w przyszłości czytał, żeby nie był wprowadzony w błąd.

Ślizgi m pakiet do bmw e91 pre LCI i LCI są takie same. Więc nieprawdą jest to co kolega wyżej napisał.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU51&mospid=50501&btnr=51_5829&hg=51&fg=17

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UY11&mospid=52081&btnr=51_5829&hg=51&fg=17

 

Różnice są miedzy ślizgami do e90 i e91 oraz oczywiście między zwykłymi i m pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.